Polecane posty

Witam ponownie. Czy przed zmianą filtru hydrauliki konieczne jest wypuszczenie oleju ze skrzyni? Ciągnik to MF 3065. Z ciekawości zapytam jeszcze- ile cm grubości ma nowa tarcza sprzęgłowa do tego modelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

raczej nie jest potrzebne spuszczenie oleju tylko podstaw wiadro bo coś zawsze poleci


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogdan815    0

Dzięki, a orientuje się ktoś odnośnie drugiego pytania?

 

witam

ja w swoim przy wymianie filtru hydrauliki podnoszę trochę ciągnik do góry ,jedna stronę i nic nie leci można spokojnie odkręcać filtr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz21    1

Witam, mam pytanie czy jest potrzeba zmieniac filtr bez wymiany oleju?

witam a jaki masz ten ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie czy świeci się kontrolka informująca że główny filtr hydrauliczny jest zabrudzony. Czy wiesz ile na tym oleju w skrzyni pracował ciągnik w jakim jest stanie olej. Jeżeli jest to świeżo sprowadzony ciągnik to osobiście radziłbym wymienić olej i pozostałe filtry.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wel    0

Witam! .Jeśli chodzi o wymianę filtra bez spuszczania oleju to jest to jak najbardziej możliwe. Wiem bo sam wymieniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilW    3

Nawt nie ma konieczności podnoszenia, filtr znajduje się ponad "lustrem" oleju w skrzyni i zasysa ten olej przez taką jakby rurkę. Ubędzie ci tyle oleju ile się zmieści w filtrze, ale tego z filtra radzę nie wlewać do skrzyni bo to największy syf jest. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

mam pytanie czy ten główny filtr wymienny jest na tłoczeniu czy na ssaniu pompy hydraulicznej bo jeszcze tego nie rozbierałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Na ssaniu pompy oleju.

Edytowano przez ppiotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

Witam.

Gdzie znajduje się ten drugi filtr hydrauliki?? Ten główny to żaden problem bo jest na wierzchu ale ten drugi?? Jaki on jest?? Ciągnik to MF 3095.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
burza_86    0

Witam. od 1,5 godziny przegladam internet i nignie nie moga znaleśc, gdzie sa filtry hydrauliki w MF 3065 i pokrewnych. Jeden jest widoczny jak na dłoni, ale gdzie pozosałe 2 ?

 

Poza tym czy olej Fuschs STOU 10W30 do tych ciągników bedzie dobry? 10W 30 ponieważ w nowym NH w skrzyni jest 10W30 a rózne sprżety się rzypina i stniej mozliwość miesznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf30    82

Zależy od wersji. Jak kole masz długi filtr to znaczy że jest jeden, ale jak tam jest krótki filtr to po tej samej stronie mniej więcej na łączeniu skrzyni z silnikiem powinien być jeszcze jeden, tam wtedy jest tylko wymienny wkład. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
burza_86    0

Wczoraj byłem w klepie z częściami, gdzie sprzedawca mnie przkonywał, że jest 3 filtry. Do trzeciego coś trzeba odkręcić by się dostać.

pierwsdzy wygląda tak :

https://onedrive.live.com/redir?resid=A102DF960B55CA83!355&authkey=!AHIBJhBU9ikHZbk&v=3&ithint=photo%2cjpg

 

drugi nie jestem pewien ale chyba to ten:

https://onedrive.live.com/redir?resid=A102DF960B55CA83!352&authkey=!AHLDSSIzl69W3Gg&v=3&ithint=photo%2cjpg

 

ale gdzie ten trzeci ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillo96    3

Panowie podpowiecie mi jak odkręcić tą nakrętkę wkładu filtra z prawej strony obok pompy w mf 8110, jest tam bardzo mało miejsca i ciężko coś wymyśleć może macie jakieś pomysły lub sposoby na to a i jeszcze jedno pytanie ile filtrów jest w tym modelu i ile korków spustowych bo naliczylem się 3 są jakieś jeszcze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest słynny trzeci filtr hydrauliki. W załączniku daję jego zdjęcie ;)

post-12013-0-05926600-1428431716_thumb.jpg

Edytowano przez Piotr24011975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
burza_86    0

U mnie nie ma żadnej śruby na Imbus :( tylko pominąłem pod wałem napędu przednie osi bo kto by tam coś takiego umieścił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj