karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

PATr    409

Jak masz odliczać 50% to kup sobie listwę do ciągnika z zaczepem do przyczepki i za te 50% będziesz miał za darmo listwę a i pewnie jeszcze się coś zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

Koledzy odliczali VAT od lekkiej przyczepki samochodowej do 750 kg DMC? 50 czy 100%?

A dlaczego tylko 50%,całość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Odliczać vat od aparatu fotograficznego?? Kupiłem dla syna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

A dlaczego miałbyś nie odliczać? abyś nie napisał że to dla syna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

I do czego ci ten aparat jest potrzebny w produkcji roślinnej ,powiedz mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

chociażby do sprzedaży maszyny rolniczej by móc wystawić ogłoszenie, do zrobienia zdjęcia na polu chwastom by je rozpoznać w domu, do zgłoszenia szkody do ubezpieczalni i jakbyś chciał to mógłbyś wymyślić mnóstwo innych rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Dokumentowanie poszczególnych odmian gatunków roślin i porównywanie w przyszłych latach- zawsze da się coś wymyślić o ile nie jest to kompletny nonsens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Takie zdjęcia najlepiej się ogląda w telewizorze , im więcej cali tym lepiej widać  ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

chociażby do sprzedaży maszyny rolniczej by móc wystawić ogłoszenie, do zrobienia zdjęcia na polu chwastom by je rozpoznać w domu, do zgłoszenia szkody do ubezpieczalni i jakbyś chciał to mógłbyś wymyślić mnóstwo innych rzeczy...

Jak ich nie rozpznasz na polu ,to na zdjęciu napewno nie,do zgłoszenia szkody -po co,jak ma tak być to niech kontroluja jak najmocniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

jak to po co? w concordii już 4 razy zgłaszałem i ani razu nie przyjechali do maszyny, zdjęcia + wycena z serwisu i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D-e-x-t-e-r    2

Siemka, śmieszne pytanko, jestem na vat, sprzedałem teraz pierwszy raz trzodę, i co teraz musze zrobić, czy kupujący przyśle mi fakturę czy ja mam ją wystawić jak to działa bo robię to pierwszy raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Zazwyczaj jest tak że kupujący wystawia fakturę za ciebie, ty podpisujesz i on o tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D-e-x-t-e-r    2

Zazwyczaj jest tak że kupujący wystawia fakturę za ciebie, ty podpisujesz i on o tyle

 

poszło poubojowo wiec pewnie mi przyślą fakturę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Będzie tak jęśli powiadomiłeś odbiorcę , żę zmieniłeś  swój status jako płatnik VAT . Ja bym jednak do nich zadzwonił , do księgowości , lepiej wyprzedzać pewne zdarzenia , niż później prostować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

poszło poubojowo wiec pewnie mi przyślą fakturę. 

 

Jeżeli wiedzą, że przeszedłeś na vat, to przyślą Ci rozliczenie. Ty na podstawie tego rozliczenia wystawiasz fakturę. Jeśli nie wiedzą, przyślą Ci fvatrr.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

W przypadku takiej sprzedaży wypadało by przy sprzedaży poinformować podmiot skupujący o fakcie "bycia na vat", ja tam bym jak najszybciej skontaktował się z firmą skupującą (najlepiej z księgowością) i jak najszybciej poinformował o fakcie bo po co komplikować sobie i komuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D-e-x-t-e-r    2

Nie no ja na siebie pierwszy raz sprzedawałem, do tej pory jeszcze nie sprzedawałem, i wiedzą o tym że jestem na vat tylko ja nie wiedziałem jak to działa, ale teraz już wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

Witam,

Panowie mam pytanie, czy sprzedając przyczepę używaną którą kupiłem jeszcze przed wejściem na vat, nie wziąłem z niej vatu to czy teraz gdy ją sprzedałem będąc na vacie musze wystawić fakturę i odprowadzić od niej vat od sprzedaży ?


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Jesli wystawisz fakture to podatek musisz odprowadzic ale jesli skarbowka nie wie o Te przyczepie to sprzedaj bez faktury.

jesli kupiec chce fakture a jest ryczltowcem to wpisz niska cene na f-vat.

 

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3523

A przy rejestracji ,nie wyjdzie od kogo kupił,ja bym nie ryzykował tylko tanio na fakturze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Kumpel kupił traktor nowy w 2006 roku nie będąc na vacie

od 2011 roku jest 

w marcu sprzedał ten traktor na fakturę RR 0% vat 75000 zł na fakturze i zero vatu, i wszystko legalnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Fakture RR wystawia sie w przypadku gdy rolnik na vacie kupi od rolnika ryczaltowego I dotyczy to tylko plodow rolnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potok    0

Witam.                                                                                                                                                                                                                                                           Jestem płatnikiem Vat od 3 lat ,po ilu latach nogę zrezygnować bez żadnych konsekwencji ze strony skarbówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

5 lat musisz być na vat.
Bez konsekwencji czyli rozumiem żeby kasy nie zwracać? Zależy czy były inwestycje w środki trwałe. Okres korekty dla maszyn- 5 lat, dla budynków- 10 lat. Im wcześniej zrezygnijesz tym wi€cej vat do zwrotu do US

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj