karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

aro1975    324

śmiechu warte :) - kamik do szkoły, a najlepiej opatentuj sposób liczenia Vat może Nobla dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

1230x100/123=1000 -netto. Kamil 947,1+23% nie da kwoty 1230

 

Czy można odliczyć karmę dla psa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

śmiechu warte :) - kamik do szkoły, a najlepiej opatentuj sposób liczenia Vat może Nobla dostaniesz

Jak jestes taki mądry to włącz kalkulator wpisz 1230-23% i sprawdz co wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

Teraz matematyku dodaj do tego co wyjdzie 23%.

Jaki masz wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

kamik90 chyba do matury może spokojnie podejść :)

 

jednak Ty danielhaker musisz się troszkę douczyć :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

Niestety jestem już po maturze i jakoś zdana może szału nie ma ale na 55% zdana z matmy.

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Najłatwiej chyba obliczać cenę netto, dzieląc brutto przez 1,23.

1230/1,23=1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu1833    12

Witam, chciałbym spytać czy przechodząc na vat od 1 lutego będę mógł odliczyć podatek z zakupów robionych w styczniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

co tam matura- tu trzeba najpierw gimnazjum skończyć. coraz poważniej myślę czy nie wejść w biznesie ze szkoleniami z podstaw rachunkowości i podatków :). to by była żyła złota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guex1    1

witam mam pytanie zakupilem ciagnik rolniczy 2 lata temu za 400 netto (jestem na ryczalcie), czyli ok 480 brutto .Po dwoch latach chcę go sprzedać i mam kupca który jest na vacie . pytanie brzmi, chcę za niego 420 tyś , czy kupujący może od tej kwoty otrzymac zwrot vatu?

czyli cena bedzie ok 350 plus vat? czy musi zapłacic 420 i nie otrzyma zwrotu, co mu sie nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Nie otrzyma zwrotu vatu ponieważ nie wystawisz mu faktury, jesteś ryczałtowcem. Ty dostajesz do kieszeni 420tys a on musi zapłacić 420tys i nic sobie nie odliczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Vat  dodajesz  do  ceny  netto  - a nie  odejmujesz  od  ceny brutto...

 

 

sory  skończyłem  czytanie na  poprzedniej  stronie  i  nie  doczytałem nastepnych odpowiedzi...

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam w tym temacie jestem nowy

od pewnego czasu  zastanawiam się czy przejść na wat

tak z waszego doświadczenia jest to opłacalne?

w zeszłym roku otrzymałem młodego rolnika jeszcze nic nie kupiłem coś pewnie będąc na wat bym odzyskał ale to tylko raz

czy bez grubszych zakupów opłaca się być na wat  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to zależy

sam musisz wiedzieć ile sprzedajesz ile kupujesz i na jakie stawki, policz sobie ubiegły rok i będziesz wiedział czy się opłaca czy nie, a to co odzyskasz od większych zakupów potraktuj jako dodatkowy bonus, jak tak zrobisz to będziesz zadowolony z zasad ogólnych a jak tylko chcesz przejść na zasady ogólne ze względu na jedna inwestycję z której odzyskasz te 25-30k to trzeba się bardzo dobrze zastanowić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot2385    57

Dla jednych warto dla innych już niezbyt. Każdy musi to sobie indywidualnie przeliczyć. Gdy brałem traktor na młodego rolnika za 170 tyś brutto nie zdecydowałem się na przejście ale to było już 7 lat temu. Może i i trochę bym na tym zyskał ale wtedy nie miałem jeszcze wystarczająco odwagi. Przeszedłem na VAT w maju w zeszłym roku tylko dlatego że zakupiłem  maszyny na MGR gdyby nie to to bym nie przechodził. Przy gospodarstwie 35 ha, ponad 20 sztuk bydła i przychówek od 8 macior wychodzę tylko na minimalnym plusie( gdyby nie liczyć ładnej sumki zwrotu za maszyny). Wyglądało by to lepiej ale spłacam w tej chwili dwa kredyty i to dość mocno ogranicza możliwości kolejnych inwestycji. Jeśli wiesz że będziesz inwestował w gospodarstwo to przechodź ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No pod warunkiem że ziemi nie będziesz kupował bo wtedy kasa do banku a vat do US B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3524

Jak nie kupujesz maszyn to nie warto,tym bardziej jak duża hodowla,jeden zakup ,yo napewno nie warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3524

Bez inwestycji masz  zwroty ,chyba kche plony ,a nawożenie ,ochrona wysoka,albo sprzedajesz zboże na sąsiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z zakupami jeszcze poczekam policze pomyśle pożyjemy zobaczymy

aktualnie hoduje  tuczniki w cyklu otwartym oraz kury nioski (sprzedaż bezpośrednia jaj)

jeśli opłaca się być wat-owcem tylko inwestując w sprzęt to chyba dam sobie z tym spokój czasy są jakie są aktualnie gdyby nie kury to bym na rachunki nie miał a co dopiero inwestycje 

a jeśli bym przeszedł na wat to każdemu klientowi musiał bym rachunek wystawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D-e-x-t-e-r    2

Witam, czy przechodząc od lutego na Vat, a w marcu dostał bym darowiznę od wują ( gospodartswo typu dom,bydynki gospodarcze, maszyny rolnicze, ciągniki, bydło, trzode czyli całe gospodarstwo bez ziemi bo to już mam) czy musiałbym z tego powodu coś dodatkowo płacić... Bo generalnie chcialem przejść na Vat od lutego bo musze trochę zainwestować i aktualnie wstrzymuję zakupy aby zrobić je będąc już na Vat. Ale gdybym póżniej musiał coś płacić z tego powodu to lepiej poczekać i przejść na vat mając już wszystko to co ma być na mnie...

Edytowano przez D-e-x-t-e-r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Podatek od darowizny zapłacisz niezależnie czy będziesz na vacie czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj