MarekZulawy

Dodatkowa moc w ciągniku

Polecane posty

Skrzypek    3

Brzozak gościu mnie nazywasz typem,ktory wstawia formułki.Mam gdzieś dzieciaku ,że jesteś moderatorem.Twoja wiedza na temat silników jest beznadziejna,nie wiem czy nadajesz się do pchania karuzeli.Nie nazywaj mnie typem.

 

To jest moja wiedza jaką posiadam,a nie regułki z internetu.Typami możesz nazywać swoich kolegów.Zresztą w dupsku mamte forum łącznie z toba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4motoracing   
Gość 4motoracing

Kolego 4motoracing-jesteś zdenerwowany i nie patrzysz na znaki interpunkcyjne w moich komentarzach,tam jest przecinek.

Nie znasz mnie i wiesz, ze jestem zdenerwowany? Uwierz mi: nie jestes w stanie tak latwo mnie zdenerwowac. Musisz sie bardziej postarac. A ze piszesz tak nie-po-polsku, ze czasami trudno cie zrozumiec to juz insza inszosc....

 

Pięć zaworów nie ma nic do strat energi.Nie jestem sku...nem, i nie lubie Policji.Wiem,że są ciężkie czasy i każdy musi sobie radzic.W firmie której pracuje i związana jest z ciągnikami certyfikatów na ścianie u szefa jest z pięć.Na każdy są dwa podpisy.Może być jeden,najważniejszy-deklaracja zgodności.Ty mydląc oczy wstawiłeś bez podpisu,a bez podpisu jest nieważny.

Widze, ze nadal nie zrozumiales co napisalem, wiec powtorze: moge ci wyslac listem poleconym podpisana, potwierdzona przez notariusza kopie certyfikatu. Chcesz? Podaj adres. Moze byc na priva jesli sie boisz. Moj adres znasz. Chociaz pewnie nie, bo opisu aukcji nie czytasz...

 

Ogłaszając się w internecie na allegro podaj ewentualnym klientom czy wystawiasz faktury,czy też nie.Jak wystawiasz to może kupie od ciebie takie cacko.Ewidentnie wychodze z tego tematu.Pozdrawiam i żegnam.

Niestety po raz kolejny udowadniasz swoja indolencje. W opisie aukcji jest wyraznie napisane: "NA KAŻDY ZAKUPIONY U NAS PRODUKT WYSTAWIAMY PARAGON FISKALNY LUB NA ŻYCZENIE KLIENTA FAKTURĘ VAT." Dzialam legalnie, place podatki, ZUS i inne zobowiazania wobec Panstwa. Masz mi cos jeszcze do zarzucenia?

I jesli po raz trzeci napisales, ze wychodzisz z tego tematu to licze, ze wreszcie wyjdziesz. Inaczej przysluguje mi prawo do nazwania cie klamca.

 

pozdrawiam;

Witek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Zresztą w dupsku mamte forum łącznie z toba.

to dlaczego sie tak spinasz? jestes niekonsekwentny w tym co mowisz, po raz 3 deklarujac odciecie sie od tematu, a pozniej wracajac do niego stajesz sie niewiarygodny, to nie jest trudne do zrozumienia.

 

dajesz sie poniesc emocja co bardziej wskazuje na niestabilnosc twojego charakteru niz mojego wiazenego przez ciebie z moim rzekomym wiekiem mlodzienczym. ja mam 25 lat i prawde mowiac nie chce miec wiecej :D

 

nie jestem tez ekspertem od silnikow, wiec masz jak najbardziej prawo mowic, ze moja wiedza w tym zakresie jest marna. probuje tylko rozwiac swoje watpliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Brzozak taka jest forma mojej zagrywki.Jestem podstępny-wpierw zagrałem ćwoka pisząc o Adblu,a potem łyknełem gościa który wciska kit.To on używa formułek z internetu,a Ty go popierasz.To,że zależy mu bym opuscił forum to idealnie świadczy,że to przekręt który chce wcisnąć kit z allegro.Ty możesz wyzywać mnie typem,a ja ciebie nie bo jako moderator mnie zablokujesz.Wstawił jakiś wykres mocy na alegro,a potem się tłumaczy,że to kreski liczą się efekty w praktyce,certyfikat bez podpisu zrobiony szybko na ksero.No najlepszy dowód,że jest to kombinowanie to czas na demontaż przed wizytą w serwisie.A co by było jakbym pojechał z tym do serwisu mając ciągnik na gwarancji.Jeżeli to jest legal to powinien to akceptować producent maszyny.Kolego Brzozak,przepraszam ciebie i usuń mój poprzedni post.Ale chłopie drogi na swój wiek myśl troche poważniej i mniej swoje zdanie,a nie łykasz kit z allegro.

 

Za 2700 to chiński skuter kupisz,a wierzysz w to że ten tunig przyniesie ci takie korzyści.Jeszcze biedy ci narobi.Ale wtedy bedzie,że to raczej wada materiału występowała w twoim silniku.Cwaniacza ucieczka od odpowiedzialności.Nie lubie oszustwa i góralskiej muzyki.A-ha,jak będziesz sprzedawał ciągnik nie zapomnij wymontować tego czipu,by móc w nowym ciągniku nim się znowu cieszyć.Doobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MASZLAND    0

Kolega Skrzypek to już przesadził z tymi argumentami i tak wykazali się wszyscy anielską cierpliwością, ostatni post powiem delikatnie nie wypada co nie zmienia faktu że ma wątpliwości swoje opiszę poniżej.

Zgoda co do jednego mamy wszyscy wątpliwości co do długoterminowego użytkowania ciągnika po zwiększeniu mocy i odpowiedzi jednoznacznej nikt nam nie da gwarancji też.

Zainteresowanie zwiększeniem mocy jest ponieważ z moich obserwacji nowe normy spalin zaczynając od EURO III to tragedia dla nas użytkowników, nie wiem jak oceniacie dla mnie ciągniki są słabsze mimo deklarowanej mocy i spalają więcej aż strach pomyśleć co będzie jak EURO IV wprowadzą a muszą kwestia bardzo bliskiej przyszłości a niektórzy producenci się chwalą że już wcześniej wprowadzają i uprawiają marketing jakie to dobre i mniejsze zużycie paliwa (na forum w tej sprawie będzie czat z ekspertem NH zobaczymy co powie)

Fakt jest taki że mamy normy daleko bo jeszcze nikt czystości spalin w ciągnikach na stacjach diagnostycznych nie sprawdza ale to pewnie kwestia czasu. Obecnie homologacje itd ciągniki muszą przejść i normy spełniać.

Fachowy, sprawdzony tuning podwyższający moc silnika myślę że jest ok ale ryzyko ponosimy tylko my, użytkownicy chcesz to robisz, nie to nie.

Brzozak2 uważam Cię za jednego z sensowniejszych forumowiczów i myślę że obawy o tuning są zasadne jak sam opisałeś co do układu napędowego, kiedyś zapytałem handlowca o CASE MXU 135 który ma Power Booster do 162 KM, na Agro-Show 2004 r pokazywali ten ciągnik z dynamometrem i osiąganą moc dodatkową, zapytałem dlaczego chwilową i dlaczego na WOM i transporcie, odpowiedź dostałem taką że skrzynia mosty są do ciągnika 135 KM a nie 162 KM. Fakt że Claas chyba jako jedyny z producentów w ARIONIE 640 CIS i AXIONIE 850 stosuje PowerBoostera na C1 czyli od 6-7 km/h czyli w ciężkich pracach polowych co daje podstawy sądzić że będzie ok i przekładnia jest dostosowana do większych mocy.

Zobacz sobie w instrukcji obsługi typ skrzyni może producent coś powie. Na forum w zakładce nowości chyba NEWHolland był pokazany nowy AXION z mocą znamionową chyba 260 KM ale danych pełnych nie mamy. Co do tuningu to jeszcze jedna kwestia każdy producent a przynajmniej powinno tak być dba o markę i np. co w przypadku gdy po 3-4 latach ujawni się wada fabryczna np. silnika, skrzyni będziesz walczył o bezpłatną naprawę wiadomo, ale wtedy producent powie krótko o ile wykryje modyfikacje radź sobie sam lub zapłać za wszystko mają argument aby nic nie dać pomimo że tuning nie był 100% przyczyną awarii.

Na TVN TURBO oglądałem przypadek TOYOTY LAND CRUISER z uszkodzonym silnikiem i zrobionym przez salon autoryzowany tuningiem, coś z rozrządem nie pamiętam wiem że chyba sprawa załatwiona została w jakiś sposób polubownie ale klient miał poważną walkę z marką o uznanie gwarancji.(reportaż w telewizji coś znaczy że nie była to sprawa lekka)(podaję tylko przykład TOYOTA to bardzo dobre auta sam bym kupił)

Podsumowując ciekawą dyskusję na temat zwiększania mocy to osobiście miałbym chęć to zrobić, efekty są odczuwalne poprawa osiągów itd, brak konieczności kupowania nowego ciągnika ale z drugiej strony jak pomyślę sobie że mam ciągnik za 300-400 tys złotych ciężko zapracowanych to ta chęć odchodzi na dalszy plan.

Mam pytanie jeszcze do 4motoracing czy przy modyfikacjach stosowanych przez Ciebie podczepiasz ciągnik do dynamometru aby można było przetestować efekty założenia boxu, krzywe momentu obrotowego i mocy, pomiaru zużycia jednostkowego paliwa czyli potwierdzić co tak naprawdę dało nam że poddaliśmy ciągnik modyfikacji. Drugie pytanie mam takie ponieważ Claas i JD stosują te same silniki DPS to czy układy zasilania są też identyczne, napisałeś że w JD system zasilania DENSO a w Claas?

Pozdrawiam wszystkich mniej lub bardziej nerwowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Podobnie rzecz się ma z JD, pytałem jednego pracownika lokalnego dilera odnośnie IPM. Głównie chodziło mi o to, dlaczego tylko w transporcie i WOM. Uzyskałem następującą odpowiedź: Za mała prędkość kątowa wałów i za duży ew. moment skręcający. Czyli zapewnienia jednej z firm, która oferowała podnoszenie mocy były ściemą. Nie mniej, nie więcej zapewniali, że spokojnie można ciągnik wzmocnić, do mocy jaką osiąga z dołądowaniem. :D Osobiście jestem za tuningiem, ale pojętym raczej jako optymalizację seryjnego programu, czyt. polepszenie przebiegu krzywej momentu, zmniejszenie zużycia paliwa itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Ludze kochani nie jestem nerwowy,ale nie lubie jak mi ktoś makaron na uszy nawija.Czy tak ciężko Wam zrozumieć,że jak wyciskasz soki z tej samej pojemności silnika,to te soki szybciej sie skonczą.Jesteście młodzi,wręcz ślepo wierzycie w tuning.Do 4motoracing nie mam nic,ale to co on oferuje jest za tanie w stosunku do korzyści jakie ma dostarczyć.Gdyby to kosztowało 5,6 kafli to powiem szczerze,że i ja bym dał się nabrać.Jeżeli gość sprzedaje to,to bezsensowne by było,by na tym nie zarobił.To teraz pytam po jakiej on to nabył cenie?A prosze mi powiedzieć jaka jest cena naprawy pompy wysokiego ciśnienia od Coman Raila,lub cena wtryskiwaczy.Kolega Brzozak i inni martwią się o żywotność silnika co jest słuszne.Tuningowiec ucieka się,że może być w silniku wada materiału.Lepiej by zrobił odwołując się do jakości stosowanego paliwa.Co będzie jak do stuningowanego silnika użyje bardzo kiepskiego oleju napędowego?Pokaże kolano odrazu.Powtarzam jeszcze raz-co zrobiła fabryka tego się nie tyka.A jak już tuning to taki jak pisze Bobek Farmer w swoim ostatnim poscie i ostatnim zdaniu.Bobek przybij piątke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4motoracing   
Gość 4motoracing

Mam pytanie jeszcze do 4motoracing czy przy modyfikacjach stosowanych przez Ciebie podczepiasz ciągnik do dynamometru aby można było przetestować efekty założenia boxu, krzywe momentu obrotowego i mocy, pomiaru zużycia jednostkowego paliwa czyli potwierdzić co tak naprawdę dało nam że poddaliśmy ciągnik modyfikacji.

Zacznijmy od tego co mozemy zmierzyc hamownia WOM - moc i moment obrotowy na WOM. Nic wiecej. Nie zmierzymy mocy na wale korbowym - mozemy ja tylko oszacowac. Nie zmierzymy zuzycia paliwa - to wyjdzie juz podczas pracy. Ale mozecie poczytac na stronie wegierskiego dystrybutora modulow Rapid (tlumaczenie automatyczne ale mozna sie polapac o co chodzi): http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=hu&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fwww.rapidmotors.hu%2Faloldal.php%3Fmenu%3D3%26dis%3D4%26alkat_id%3D5

 

Hamownia WOM ma jeszcze jedna wade: trzeba ja przewiezc w miejsce gdzie znajduje sie ciagnik. A to sa koszty. Cena modulu bylaby znacznie wyzsza. Na to jest jeszcze inna rada: zgodnie z polskim prawem kazdy, kto kupi produkt przez internet ma 10 dni na jego zwrot. Mozna wiec kupic, a potem zwrocic. Czy to nie jest lepsze rozwiazanie?

 

Drugie pytanie mam takie ponieważ Claas i JD stosują te same silniki DPS to czy układy zasilania są też identyczne, napisałeś że w JD system zasilania DENSO a w Claas?

W JD, w zaleznosci od modelu mamy, do czynienia z kilkoma systemami zasilania: Common Rail, VP Bosch, Stanadyne, EDC Bosch i pompowtryskiwacze.

W Claas'ach z kolei spotkamy Stanadyne, VP Bosch, Common Rail, Caterpillar i Mercedes.

 

pozdrawiam;

Witek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibynikt    0

przeczytalem caly temat i jak na razie wiem tyle co wiedzialem ;d wiem co sie moze popsuc i co ten modul poprawi.

 

zatem mam pytanie do @4motoracing ile przeprowadziliscie tuningow? miales jakies zwroty modulów ? masz jakies konkretne przyklady u wlascicieli tych modułow, ile juz lat pracują te ciagniki z tymi modulami( najbardziej interesuja mnie JD) i czy mialy awarie ;p pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4motoracing   
Gość 4motoracing

zatem mam pytanie do @4motoracing ile przeprowadziliscie tuningow? miales jakies zwroty modulów ? masz jakies konkretne przyklady u wlascicieli tych modułow, ile juz lat pracują te ciagniki z tymi modulami( najbardziej interesuja mnie JD) i czy mialy awarie ;p pozdrawiam

Moduly sa na rynku od 1997 roku. W Polsce - od mniej wiecej 3 miesiecy. Na dzien dzisiejszy sprzedanych jest blisko 10 sztuk. Kolejne zamowienia sa realizowane. Jeden z klientow (p. Rafal) napisal w tym watku, ze ma modul. Mozesz popytac go wiecej. Z pozostalymi klientami nie mam kontaktu bo sprzedaz realizowana byla przez dealera - Rolkom (dealer Case'a). Nie mialem zwrotu modulu ale z p. Rafalem, ktory kupil przez Allegro umowilismy sie, ze zgodnie z prawem moze zwrocic modul gdyby cos bylo nie tak. O awariach ciagnikow wynikajacych z zastosowania modulu nigdy nie slyszalem.

 

pozdrawiam;

Witek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Jak dla mnie to co sprzedaje motoracing to bujda na resorach.

 

Nie jestem przeciwnikiem chipowania silników bo zrobiłem to w samochodzie i przejechałem już od tego czasu 120k km bez żadnej awarji i to przeważnie przy niezłym bucie.

Jak robiłem to w samochodzie to też były takie moduły ale zarobiłem to w VTG.

Po pierwsze to kady silnik ma inne parametry i żaden nie trzyma normy, ma albo kilka koni mniej niż powinienn albo kilka więcej, tym samym nie mozna na silnika 130KM podnieść o 30KM, bo może rzeczywiscie mieć mniej koni i podniesienie na pałę może się skńczyć jakąś usterką bo poprostu coś nie wytrzyma, albo nie ma sensu nic grzebać bo i tak gift który dostał jest przy jego grancy.

Każdy silnik ma pewną rezerwę mocy żeby żaden debil go nigdzie nie zajechał, bo wiadomo że są różni kierowcy i jeżdzą w różnych warunkach, podnoszenie mocy można zrobić tylko wtedy kiedy sie wie w jakim stanie jest silnik i zrobić to pod indwidualnego kierowcę.

 

Kierowca może sobie zażyczyć wyzszej mocy na wyższych obrotach zeby sprzęgło dłużej pochodziło albo na niższych żeby auto miało maksymalną moc przez większy zakres obrotów.

Jak ktoś chce zwiększyć moc to po pierwsze bez łaski powinien dostać wykres z hamowni zeby było widać jaką silnik ma charakterystykę mocy i momentu. Potem po indywidualnym strojeniu powinien dostać drugi wykres zeby było widać czy cokolwiek był zrobione, o ile koni przybyło i też jak przebiegaja krzywe.

 

Nie sądzę żeby cały ten proces się różnił między silnikami w samochodach i traktorach więc takie wpinanie modułów to dla mnie robienie ludzi w konia, poważna firma przyjeżdza z hamownią i pokazuje w jakim silnik jest stanie i ile koni można bezpiecznie dorzucić, na silnik który powinien mieć 140KM, a po hamowni wychodzi ze ma 150KM. Po modyfikacji map wtrysku powiedzmy o 5KM silnik już ma 155KM czyli w miare bezpiecznie, a z drugiej strony bez żadnego wykresu po wpięciu modułu taki silnik po zwiększeniu mocy nagle ma 170KM, co może przekraczać tą bezpieczną rezerwę.

Pozatym właściciel widzi za co płaci a nie jak w przypadku modułów tylko sie tego domyśla.

 

Tak więc podsumowując jestem jak najbardziej za chip tuningiem ale przez osoby kompetentne które dają na papierze co robią z ciągnikiem i właściciel dokładne wie na czym stoi, a nie wpinanie pudełeczek przez gości z allegro którzy ciągnika nawet na oczy nie widzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Marekgizio-zgadzam się z Tobą!Dla mnie to też kacapoły.Jeżeli to taka rewelka to 4motoracing nie nadążyłby ze sprzedażą tych czipów.Czip wpinasz w instalacje między sterownikiem,a układem wtryskowym silnika-modyfikuje on sygnał ze sterownika.Mi mówił kiedyś elektronik,że przecięcie tych przewodów,a potem ich zlutowanie lub inne połączenie wprowadzi na tym połączeniu dodatkowy opór który już może zakłócać prace silnika.Nie-nigdy nie było awarii przez czip.4motoracing może mieć radce prawnego zatrudnionego u siebie no i oczywiście eksperta od czipów,ktory nigdy nie stwierdzi że usterka silnika wynikła przez tuning,a wtedy zrobiony w trąbe klient może zrobić 4motoracingowi laske.Dobrze facet pisze,że WOM na hamowni to tylko przybliżone parametry silnika,ale jak to jest duża,prężna firma to powinna sam silnik wprowadzić na hamownie i zrobić wykresy.To bardzo kosztowne ale wtedy nikt by nie mógł podważyć jego prawdomówności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Hamownia dla klienta nie jest kosztowna bo to tak jakby powiedzieć psi obowiazek. Do ojca kupla przyjechał jakś niemiec z hamownią stroić silniki i brał po 100zł od każdego dodanego KM więc czy ja wiem czy tak drogo?

Kosztowne może dla małego sprzedawczyka ale dla profesonalistów którzy przewalają silników na potęge to raczej nie tak wilki wydatek a raczej jedno z podstawowych narzędzi pracy.

 

A co do odpinania moda przed wizyta w serwisie to sadze ze moga dojsć do swoich wniosków po maksymalnych dawkach paliwa zapisanych w logach, które jak wiadomo muszą odbiegać od normy w niegrzebanym silniku.

 

Chip tuning to bardzo dobra sprawa ale jak sie to robi przez korygowanie map w konkretnym silniku a nie wgrywanie na pałę tych samych podrasowanych map albo co gorsze wpinanie pudełeczek i to bez jakiej kolwiego wiedzy o parametrach silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam Jeleni i mądre głowy:D

 

SKRZYPEK@

Brzozak mylisz się chłopie drogi.Aż rozmawiałem z gościem z serwisu mimo ,że niedziela.Taki fenomenalny tuning to dlaczego,żadna placówka serwisowa JD z certyfikatem nie wpuści tego tuningu na swój plac?To jest nielegal,a w okresie gwarancji wręcz zabronione

 

Mi robiła firma dealerska, w ktorej kupowałem ciagnik, za posrednictwem Faceta zajmujacego sie tuningiem. Jedna z najwiekszych firm delaerski JD w Polsce, dodatkowo ciagnik ma normalnie gwarancje.

 

SKRZYPEK@

Co ma piernik do wiatraka?Pojemność silnika do pojemności misy olejowej nie ma nic wspólnego.

 

Naprawdę nie wiesz?? To wystarczy na logikę wziąć....każdy nastolatek po szkole mechanicznej wie co ma misa o pojemnosci...pogrążasz się chłopaku

 

Wracając do rzeczywistości..

2 lata temu założyłem BOXa do JD 6830 miał wowczas ponad 900mth, Przyjechał Pan ... z hamownia zrobił próbę przed i po tuningu. Przed wykazał JD 142km Pa 162km...

Obecnie ma przepracowane 3050mth i nie było w tym czasie zadnej awarji zwiazanej z tuningiem.

BOXa mogę w każdej chwili odłaczyć odpinająć kostkę z Boxa od ciagnika. Wowczas moc spada, spadkem mocy jest zauwazalny.

Pozdrawiam...jtro zrobie zdjęcie BOXa i tego jak wyglada podlaczanei, odlaczanei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4motoracing   
Gość 4motoracing

Jak dla mnie to co sprzedaje motoracing to bujda na resorach.

Ja szanuje opinie przeciwnikow box-tuningu (no, moze poza naszym watkowym "klamca", ktory jak dla mnie zrobil wszystko zeby go ignorowac). Szkoda tylko, ze Twoja opinia bazuje na.... No wlasnie - na czym? Nie widziales modulu na oczy, nie uzywales a twierdzisz, ze to "bujda na resorach".

 

Jak robiłem to w samochodzie to też były takie moduły ale zarobiłem to w VTG.

Po pierwsze to kady silnik ma inne parametry i żaden nie trzyma normy, ma albo kilka koni mniej niż powinienn albo kilka więcej, tym samym nie mozna na silnika 130KM podnieść o 30KM, bo może rzeczywiscie mieć mniej koni i podniesienie na pałę może się skńczyć jakąś usterką bo poprostu coś nie wytrzyma, albo nie ma sensu nic grzebać bo i tak gift który dostał jest przy jego grancy.

Każdy silnik ma pewną rezerwę mocy żeby żaden debil go nigdzie nie zajechał, bo wiadomo że są różni kierowcy i jeżdzą w różnych warunkach, podnoszenie mocy można zrobić tylko wtedy kiedy sie wie w jakim stanie jest silnik i zrobić to pod indwidualnego kierowcę.

 

Kierowca może sobie zażyczyć wyzszej mocy na wyższych obrotach zeby sprzęgło dłużej pochodziło albo na niższych żeby auto miało maksymalną moc przez większy zakres obrotów.

Wszystko sie zgadza. Tylko pamietaj, ze boxy zawieraja pewne sugerowane i bezpieczne nastawy. Ktos przetestowal serie silnikow danego typu (dajmy na to silniki 140KM ktore mialy od 125 do 150 KM) i podjal decyzje, ze takie parametry beda najlepsze. Jesli klient chce sobie je zmienic to ma taka mozliwosc. Za to przy chip-tuningu tuner moze zmienic parametry w nieograniczonym zakresie. A to jest dopiero niebezpieczne. I po to szczegolowo bada sie silnik na hamowni. Wiecej - jest, niestety, w naszym kraju wielu tunerow, ktorzy pracuja na gotowcach. Ty trafiles akurat do dobrej i uznanej firmy.

 

Jak ktoś chce zwiększyć moc to po pierwsze bez łaski powinien dostać wykres z hamowni zeby było widać jaką silnik ma charakterystykę mocy i momentu. Potem po indywidualnym strojeniu powinien dostać drugi wykres zeby było widać czy cokolwiek był zrobione, o ile koni przybyło i też jak przebiegaja krzywe.

Jak daleko masz od siebie najblizsza hamownie WOM?

 

Nie sądzę żeby cały ten proces się różnił między silnikami w samochodach i traktorach więc takie wpinanie modułów to dla mnie robienie ludzi w konia, poważna firma przyjeżdza z hamownią i pokazuje w jakim silnik jest stanie i ile koni można bezpiecznie dorzucić, na silnik który powinien mieć 140KM, a po hamowni wychodzi ze ma 150KM. Po modyfikacji map wtrysku powiedzmy o 5KM silnik już ma 155KM czyli w miare bezpiecznie, a z drugiej strony bez żadnego wykresu po wpięciu modułu taki silnik po zwiększeniu mocy nagle ma 170KM, co może przekraczać tą bezpieczną rezerwę.

Naprawde wierzysz, ze silniki maja wyzsza moc niz deklaruje producent?

 

Pozatym właściciel widzi za co płaci a nie jak w przypadku modułów tylko sie tego domyśla.

Dlaczego domysla? Pan Rafal napisal jakie konkretnie korzysci odniosl po instalacji modulu. Czy to nie wystarczy?

 

Tak więc podsumowując jestem jak najbardziej za chip tuningiem ale przez osoby kompetentne które dają na papierze co robią z ciągnikiem i właściciel dokładne wie na czym stoi, a nie wpinanie pudełeczek przez gości z allegro którzy ciągnika nawet na oczy nie widzieli.

Tu, jak rozumiem, nie odnosisz sie do mnie. Ja akurat ciagnik widzialem i to nie jeden. To, ze nie preacuje ciagnikiem na codzien nie oznacza, ze nie mam o ciagnikach pojecia.

 

pozdrawiam;

Witek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Co do opini Pana Rafała który może być twoim kolega albo nawet twoim drugim kontem to wcale mnie ona nie interesuje.

 

Co do giftów w silnikach to tak wierze w to bo widziałem kilka wykresów z hamowni i czasem miału mniej a czasem sporo więcej koni, zależy to od ułożenia silnika przez kierowcę oraz od trafienia tzw zdrowego modelu. Silnika trzymającego równo serię NIGDY nie widziałem. Dane podane przez producenta to przybliżony wynik i w każdm silniku odchodzi od tego o kilka koni w jedną lub druga stronę. Czasem sporo więcej.

 

Tak jak pisałem boxy to dla mnie gówno, indywidualne strojenie map to profesjonalna i bezpieczna metoda.

Każdy silnik jest inny, nawet niby ta sama moc ale w każdym roku producenci zmieniają oznaczenia kodowe silników bo wprowadzają w nich albo w osprzęcie zmiany, moc ta sama, a silniki zupełnie różne i różne podatne na mody, sadze że w ciągnikach jest tak samo i też coś w nich cały czas producenci dłubią i poprawiają.

 

Nie mówię ze boxy sie do niczego nie nadają, tylko tyle że ja uważam to za nic nie warte gówienko i sam bym tego nawet za darmo nie chciał.

Owszem zwiększają moc ale są lepsze i bezpieczniejsze metody, a oszczedność powiedzmy 1000zł pomiędzy profesjonalnym tuningiem przy wartości ciągnika ok 300k zł jest dla mnie śmiechu warta.

 

Poza tym takie zabawki z allegro to jakaś amatorszczyzna, jak już coś takiego kupować to niech sprzedawca chociaż z hamownią przyjedzie żebym widział że to ktoś kompetentny, a nie dzieciak który dorabie przez komputerek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FFTH    0

Osobiście przetestowałem moduł rapid tractor na swoim ciagniku i nie mam do niego najmniejszych zastrzeżeń.Wiadomo zawsze będą przeciwnicy poprawiania fabryki,ale moj ciagnik a jest nim fendt 309 Vario fabrycznie ma założona blokade mocy na 95hp. Rozmawiałem z 3 tunerami w Polsce,którzy zajmuja sie maszynami rolniczymi. (hamowania wom i te sprawy).fendt 309 i 312 vario maja takie same silniki, tylko inną moc. Koszt zdjecia blokady mocy i wgranie nowego oprogramowania był rzedu 4-5 tys...Ale postanowiłem kupić urządzenie o wiele tańsze i napewno jednakowo skuteczne...RapiD Tractor zmieniło mój ciagnik...Prędkość orki wzrosła do 9-10km/h przy obrotach silnika 1800-1900 (pług 4*44). Przypomę, moduł zwiększył moc ciagnika o 25hp, czyli ma teraz 120hp...Talerzowanie brona 3,15m prędkość 12km/h obroty silnika 1300-1400...W transporcie przed zmiana wjezdzałem z dwoma przyczepami z ładunkiem na wzniesienie 6% z prędkościa 15km/h a teraz smigam 22km/h.Odczuwalne jest także zużycie paliwa,które spadło o ok 15%...Musze przyznać, że taki moduł powinien być w standarcie ciagnika, może i powinien ale za ta moc u dealera musiałbym zapłacić 5000euro...a tak mam to w dobrych pieniądzach i mogę zamontować w ok 200 rożnych ciągnikach...

Dla mnie ta wypowiedz to bzdura !

 

Koleś szybko założył nowe konto i wychwala jaki to tuning jest super.

Za dużo szczegółów jak na gospodarza, to kolega Witek.

 

pozdrawiam !

 

PS - Skrzypek więcej prawdy raczej pisze niżeli tuningowcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skrzypek@ duzo pisze...ale co z tego jak wiekszosc tego co pisze to glupoty i bzdety? Gdzies cos tam uslyszal na temat tuningu, nigdy sam nie praktykowal...dla mnie te wypowiedzi nie maja zadnej argumentacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4motoracing   
Gość 4motoracing

Za dużo szczegółów jak na gospodarza, to kolega Witek.

Panowie;

 

Zdecydujcie wreszcie czy ja kiedykolwiek widzialem ciagnik czy tez znam sie na rolnictwie az za bardzo....

Mam wyksztalcienie techniczne, motoryzacyjne. Nie uprawiam roli. W zwiazku z tym czym sie zajmuje mam kontakt z serwisami maszyn rolniczych i z ciagnikami.

 

A jesli ktokolwiek ma watpliwosci to zapytajcie adminow o adres IP moj i p. Rafala.

 

pozdrawiam;

Witek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

HubertOjdana twoja wiedza na temat silników jest kiepska.Ten tuning 4motoracinga to bzdury.Ciekawe jest to,do czego wracam któryś raz z rzędu-"wyższe przełożenie-więkasza prędkość,mniejsze obroty silnika i przez to,oszczędność mimo że wtryskiwacze paliwa podały więcej."Ja bym psychicznie nie wytrzymał tak żyłując silnik w czasie pracy pod obciążeniem.Wiesz kolego,że w komorze spalania gdy zainicjował się już zapłon mieszanki to wtryskiwacz już dawno powinien być zamknięty.Nie może tak być,że wtryskiwacz podaje paliwo w silnie wybuchające paliwo bo to działa na tłok jak palnik acetylenowo-tlenowy.Powstają miejscowe przegrzania komory spalania i głowicy.Ale dobra 4motoracing napisze,że czip modyfikuje sygnał ze sterownika i przyśpieszy moment wtrysku.To przyniesie efekt jeszcze gorszy-obciąża układ korbowy i powoduje twardą prace silnika.Grozi wypaleniem otworu w tłoku.I teraz fachmanie od silników panie Robercie co będzie jak ja wjade na obroty silnika do 2000,można wnioskować że silnik spali paliwa więcej.Piszesz,że pojemność silnika ma związek z pojemnością misy olejowej-koń by się uśmiał.Weż przykładowo tłokowy,gwiażdzisty silnik lotniczy.To też silnik spalinowy ale pech w tym,że nie ma misy,a oddzielny zbiornik na olej.Producent silnika nie patrzy na ilość oleju do pojemności,patrzy i podkreśla uwage na parametry jakościowe oleju.A ten kolo który ma 8110 nie wie,że misa olejowa stanowi część ramy serii tych ciągników.I tam nie wyjmiesz silnika z misą chyba,że się rozjedziesz ciągnikiem.MarekGizo-hamownia to droga rzecz,trzeba postawić w niej sam silnik i dołączyć całą jego elektronike.Zrobić wykres przed i po tuningu.Panu HubertowiOjdana serwis stuningował ciągnik i dał gwarancje.Pewny jesteś,że stuningował,czy zmienił parametry w sterowniku ECU?W tym forum ktoś napisal o mementach skręcających wał korbowy,może nie napisał,a wspomniał.Dobrze kolo pisze ale ja nie posiadam takiej wiedzy by rozwijać ten temat.Ale z tymi momentami skręcającymi jest prawdą i dlatego stosuje się tłumik drgań skrętnych tzw.dwumase.Jakby tego było mało niektóre silniki np.JD965 ma napędzany od kól rozrządu wałek.Wałek wyważający silnik.A my gdy wstawimy czip,zejdziemy z obrotami silnika w czasie pracy pod obciążeniem,to zarżnemy układ tłokowo-korbowy silnika.Prędzej lub póżniej.Ale dla niektórych osób na tym forum to "czarna magia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@Skrzypek nie pogrążaj się, bo to się robi żałosne.

 

"wyższe przełożenie-więkasza prędkość,mniejsze obroty silnika i przez to,oszczędność mimo że wtryskiwacze paliwa podały więcej."Ja bym psychicznie nie wytrzymał tak żyłując silnik w czasie pracy pod obciążeniem" -Ty chyba w zyciu nie widziałes żadnego wykresu przebiegu krzywej mocy i momentu obrotowego silnika? Proszę obejrzyj http://www.dlg-test.de/pbdocs/traktoren/JohnDeere7920AutoPowr_2005.pdf Oczywiście wszystko z głową i w okreslonych zakresach obrotów dla danego silnika.

 

Tu jest forum rolnicze nie lotnicze :). I mówimy o silnikach maszyn rolniczych. A tu jest generalnie taka zasada że im większy silnik tym większa pojemnośc ukł. smarowania. A wiadomo że od każdej reguły są odstępstwa.

 

A kto i gdzie pisał o wyjmowaniu misy silnika ? A teraz cytuję z instrukcji obsługi JD sri 8x10 pojemności miski olejowej: 8110 - 21,5L; 8210 - 23,5L; 8310 - 25L; 8410 - 27L. Zapytałem bo właśnie że jest to element konstrukcyjny to dziwne dla mnie by było żeby każdy model seri miał inną miskę.

 

A czym się różni czip tuning od zmian w ECU ?????

 

,,A my gdy wstawimy czip,zejdziemy z obrotami silnika w czasie pracy pod obciążeniem,to zarżnemy układ tłokowo-korbowy silnika.Prędzej lub póżniej.Ale dla niektórych osób na tym forum to "czarna magia". '' - to powiedz mi dlaczego silnik mocno obciążone o dużych przebiegach to silniki niskoobrotowe ?? Jeśli by tak było to co za problem silnik w ciągnikch kręcić do 5 tys jak w osobówkach ? Co za idioci konstruktorzy tylko do 2,5 tys w ciągnikach kręcą :).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wjanusz23    6

Witam ponownie widzę że dyskusja i emocje są nadal ja jednak na wstępie muszę przeprosić kolegę Unki ,sory kolego troszkę mnie poniosło nigdy nie negowałem twojej wiedzy i kompetencji jeśli chodzi o JD. Jednak twoja wypowiedż mnie wkurzyła , jeśli faktycznie pracujesz w serwisie JD.to mnie zrozumiesz no i zpewnością nieraz widzimy się na szkoleniach tylko nie znamy się od strony niku.pod jakim piszemy .Przed nami 11 szkoleń to może się spodkamy i w ramach dyskusji wychylimy jakąś flaszeczkę .

Ja też uważam że najlepszym tuningiem jest myślenie w pszyszłość i zakup takiego ciągnika który spełni nasze oczekiwania za kilka lat a nie zabawa w tuning ,jak ktoś troszkę ma pojęcia o profesjonalnym tuningu to wie że to wiąże się z wymianą wałków rozrządu, głowicy, korbowodów ,tłoków ,sprzęgła i wielu innych elementów ,tego wymaga profesjonalne podejście do sprawy i tu nie trzeba być ekspertem w temacie fajnie ten temat jest przdstawiony w TVN TURBO ,można zobaczyć tuning i tuning dwa odrębne światy .Od początku trzymam stronę Skrzypka kolego masz moje wsparcie !! ja nazywam to tak każda sroka swój ogon chwali ,koledze 4motoracing zrobiono wodę z muzgu i wmówiono że to panaceum na brak mocy i ludziom wciska kiciora bo musi z czegoś żyć.

Panowie znam osobiście trzy ciągniki które mają pozakładane moduły podnoszące moc silnika w 7820 w dwóch założono z tym że nie osiągnięto w obydwu podobnego wzrostu mocy moc w jednym żekomo wzrosła o 32KM,a w drugim o 24KM ,trzeci to 8530 z AutoPowerem , powiem tak moduły w dwuch pierwszych przypadkach założono wiosną tego roku w 8530 założono rok temu,efekt jest taki że 8530 niestety ale nie przeżył i silnik umarł śmiercią tragiczną szkoda że nie zrobiłem zdjęć tłoków , gdybym wiedział że wyniknie taka dyskusja z pewnością bym wam pokazał , jednak nic straconego jak mawiają cosię odwlecze to nie uciecze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

nie chce podsycać atmosfery ale akurat działanie z drugiego konta nie koniecznie musi byc z tego samego IP, wystarczy zrobic to w pracy albo poiwedzieć koledze. Nie neguje twojej odpowiedzi ani postów lecz tylko pisze jak jest.


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wjanusz23    6

Atomik,myślę że kolega 4motoracing w swoim przdwsięwzięciu napewno nie jest sam i wspiera go kilku podobnych gości ,nie musi się przedstawiać pod innym nikiem .To tak zwana siła sugesti jak ktoś ci wmówi że jesteś blady a jeszcze kilku potwierdzi to ty w to uwierzysz i sam uznasz że jesteś blady i niebardzo się czujesz to naprawdę działa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Omniq
      Witam,
      Posiadam instrukcję serwisową do JD 7430 i 7530 Premium. Instrukcja w języku angielskim w formacie PDF, nie skan książek tylko porządny pdf. Mogę się podzielić gdyby ktoś potrzebował
       

    • Przez Johny7430
      Witam, mam problem z ciągnikiem JD 7430 po wyskoczeniu komunikatu ecu 84.31 "ograniczona prędkość drogowa" traktor przestaje jechać po usunięciu komunikatu traktor pracuje dalej lecz po kilku minutach jest to samo. Proszę o pomoc.
    • Przez ejczbio
      Witam, mam pytanie chyba bardziej do serwisantów, ale może i nie tylko. Chciałbym wyłączyć włączanie przedniego napędu przy wciskaniu hamulca, ponieważ uważam to za najbardziej debilny patent w moim ciągniku (6230) Wg. mnie to powinno działać dopiero przy prędkościach większych niż 10km/h W sumie nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy wpiąć się gdzieś w układ elektryczny, np. za czujnikiem który jest odpowiedzialny za włączenie napędu po wciśnięciu hamulca i zastosować włącznik ON/OFF?
      Jak myślicie, da się coś z tym zrobić?
    • Przez dawwro03
      Wita mam problem z tls-em w john deere 6430. Dokładnie chodzi  o to że po odpaleniu traktora gdy oś chce wrócić do swojej wysokości nie podnosi płynnie tylko szarpie ( jest ustawione na auto), ale da się sterować wszystkimi jej funkcjami ( auto, max, manual). Jednak po jakimś czasie wyskoczy błąd- TSC 523976.04 i wtedy nie da się ustawiać między tymi funkcjami. Gdy traktor się zgasi i odpali na nowo wszystko jest znowu ok ( oprócz szarpania tlsem) ale błąd za chwilę znów wyskoczy i nic nie da się ustawić. Traktor mam od niedawna więc nie za bardzo wiem od czego mam zacząć szukać dla tego piszę tu. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.


    • Przez dawwro03
      Witam mam problem w ciągniku john deere 6430 premium z tlsem. Dokładnie chodzi o to że zaraz po odpaleniu ciągniku gdy oś ustawia się do swojego poziomu( jest ustawione na auto) nie podnosi płynnie ale mocno szarpie ale da się przełączać między funkcjami( auto, max, manual) i na wszystko reaguje ale zawsze szarpie. po jakimś czasie wyskakuje błąd ( TSC 523976.04) i już nie da się nic zrobić to znaczy przełączać miedzy tymi funkcjami. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu traktora wszystko jest ok oprócz szarpania, ale po jakimś czasie znów to samo. Traktor mam od nie dawna więc nie za bardzo wiem co by mogło być problemem. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi. 

      20240308_170545[1].heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj