Zaloguj się, aby obserwować  
roxor

JD 7600 czy 6900 czy Fendt 514

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
roxor    0

witam wszystkich jestem tu nowy. chciałbym sie dowiedziec ktory ciagnik jest według was najlepszy jd 7600 czy 6900 czy moze fendt 514 ciagnik ten przedewszystkim ma słuzyc do prac polowych typu orka agregat itp. a odczasu do czasu tez i w transporcie

i chciałbym sie tez dowiedziec jaka skrzynia jest najlepsza w jd do tego typu prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Przedewszystkim najważniejszy jest stan techniczny. Inne kwestie schodzą na dalszy plan. Jeśli do pracy w polu, to brłbym tego, który jest największy i najcięższy, gdyż będzie miał większy uciąg w polu przy tej samej mocy. Obstawiam na 7600, gdyż ten wydaje mi się największy. W transporcie większy i cieższy ciągnik nie będzie tak podskakiwał na dziurach.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxor    0

a zna sie moze ktos na skrzyniach biegow w jd. Ktora by sie najlepeij nadawała do pracy w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Na twoim miejscu brałbym niemiecki ciągniki napewno bedzie ekonomiczniejszy i skrzynia 44/44 a poza tym ma owiele bardziej wydajną hydraulikę ( 102l/min) w JD masz skrzynie 20/12 i hydr. 60 lub 90 w większej serii (wszystkie ciągniki dysponują 4 stopniowym PowerShift'em) :mellow:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Do transportu to Fendt, bo jedzie 50, a poza tym to dość porownywalne maszyny, połowa z tych 44 biegów jest raczej nieużyteczna w normalnych pracach, jedynie w badylarstwie czy tam do zamiatarki...Dla mnie Fendt jest bezkonkurencyjny, bo ma osobną hydrauliką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxor    0

Witam mam do was jeszcze jedno pytanie mianowicie powiedzcie mi czy przy johnie 7600 da sie cos samemu naprawic czy trzeba bedzie serwis sprowadzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Po pierwsze 6900 i 7600 mają te same silniki.7700 ma już większe.

Jeśli się nie boisz i robisz takie rzeczy to możesz sam rozebrać i zrobić.

Mojemu koledze popsuł się 6800.Pisałem o tym w temacie JD 6800 Power Q lub coś podobnego.

Poszły tarcze na rewersie.Znalazłem mechaników którzy to zrobili.Byłem przy wyciąganiu i rozbieraniu skrzyni z półbiegami.To jest proste żadnych cudów.Tylko tarcze i parę trybów.Najważniejsze żeby pamiętać jak to z powrotem poskładać.Dobrze by było mieć jakiś katalog i porobić zdjęcia przy rozbieraniu.

Jak mu poszło paliwo do oleju w silniku to pojechał do serwisu i prosił!! żeby przyjechali.No wreszcie przyjechali wykręcili pompę wtryskową zmienili uszczelniacz i złożyli.Mówiłem mu żeby sam to robił, albo ja mu to zrobię ale się uparł no bo JD a później stwierdził że sam to mógł zrobić bo prościej jak w w ursusie.

Ja teraz też myślę o czymś podobnym np.6910,7610,7710 no może 7810,bo za Fendt 515 trzeba dać z 20 tyś więcej.A to są zwykłe proste ciągniki i części jest dużo nowych i używanych.

Jedyna wada to lubią paliwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxor    0

a ile tak według ciebie moze spalic 7600 w plugu 4 obrotowka 50cm na skibe przy troche gliniastej ziemi????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja mam nadzieje że z 20 litrów na ha.Niestety sprzedałem 1224 której wychodziło ok 16/ha i myślę że JD to się tak nie da.Plus to że JD będzie miał siłę i się nie będę męczył jak było w 1224.

A więc jak mi ogólnie z 10 litrów rocznie wyjdzie na ha więcej to nie powinno być źle.

Ale żeby tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

To są całkiem inne ciągniki. 7600 jest dużo większy od 6900 i z tego co zauważyłem mniej awaryjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukash    5

Szczerze mam 7710 (w galerii) na pompie listwowej i w 5 kverneland es 95 rozstawiony na 255cm spala średnio 16l/ha i ziemia wcale nie jest lekka. Mam go 3 sezony i szczerze polecam john deere z serii 7xxx. To są bardzo mocne maszyny. Dla porównania mam też 1224 i w ibisie 3+1 XXL palił mi więcej niż teraz JD bo cały czas na maksymalnej mocy pracował. W 7600 skrzynie będziesz miał Power Quad lub Powershift (której nie polecam). Power Quad to najprostsza skrzynia od JD i tam choćby nawet naprawa nie będzie skomplikowana. 6 biegów + 4 półbiegi pod obciążeniem do tego rewers w seri xx00 jest po prawej a w xx10 jest po lewej. Odnośnie 6900 to słyszałem ,że 6910 lubią paliwo ale nie jestem w stanie tego potwierdzić. 7600 to duży gabarytowo ciągnik.

Edytowano przez Łukash

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

OOOOooo @Łukash, sądząc po Twojej galerii to okazało się że ja dobrze znam Cię i Twoje gospodarstwo. Wiem, wiem,,, pan W..... bardzo chwali sobie JD7710. Nareszcie znalazłem kogoś z okolicy.

Ja osobiście mam chęć na JD 7600, tańszy i starszy model a poza tym mam sporo mniej ziemi niż wy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukash    5

Witam, również poznaję :).Co tu dużo mówić, sam masz jd to wiesz czego można się po nim spodziewać, myślę ,że przesiadając się do 7600 poprawi się komfort jazdy no i uciąg, nie powinno być z nim problemów ale to też zależy od egzemplarza i stanu, ważne żeby nie był w "automatycznej" skrzyni powershift. Osobiście pytaliśmy się przed kupnem 7710 serwisanta i twierdził ,że jeśli jest w PQ to brać jak w PS to nie, bo jak twierdził po 8000mth w takiej skrzyni może być potrzebny remont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

JD też ma połączoną?! :mellow:

 

Niestety taksad.gif. wszystko co leci z przyczepy idzie do skrzyni i byle bród ci wpadnie i koniecdry.gif.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj