Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

ostatnie dwa lata tak było , teraz siana jest sporo na rynku zreszta poprzednie lata to byly chore ceny na siano , 150-170 zł za belke po sipmie to sporo stadnin w okolicy zorganizowało sobie sami łąki 

Opublikowano
4 minuty temu, jarecki napisał(a):

ostatnie dwa lata tak było , teraz siana jest sporo na rynku zreszta poprzednie lata to byly chore ceny na siano , 150-170 zł za belke po sipmie to sporo stadnin w okolicy zorganizowało sobie sami łąki 

Po 80 wystawiłem i zainteresowania na siano brak.

Opublikowano

Ostatnio oglądałem Polaka który mieszka na Filipinach. Tam paliwo strzeliło z 3.7 na 6 złotych za benzynę przy średniej pensji tysiąc złotych na nasze. U nas zbierają się na obniżkę podatków tylko przy tym deficycie to ponad 20 miliardów mniej co miesiąc. Zamiast obniżać wplywy trzebaby ciąć wydatki bo zaraz nie będzie kasy na podstawowe sprawy 

Opublikowano

Sprzedane 2 sztuki 75%sim waga 785 i 745 20 i 19 miesięcy 17zl waga i cena netto lokalny handlarz

Może spanikowałem ze sprzedażą... nie czekając na dopłaty 🤔🤔🤔

Opublikowano
3 godziny temu, HF86 napisał(a):

Przeszliśmy od etapu garści na apety po kiszonkach, do etapu, a może by jeszcze posłodzić i przyprawić to zjadłby jeszcze kg więcej, a i w nocy lampkę zapalić nad srutą to może jeszcze trochę zje 😂

A to dlatego sąsiad świeci światło w oborze 😁

  • Haha 2
Opublikowano
8 godzin temu, HF86 napisał(a):

Przeszliśmy od etapu garści na apety po kiszonkach, do etapu, a może by jeszcze posłodzić i przyprawić to zjadłby jeszcze kg więcej, a i w nocy lampkę zapalić nad srutą to może jeszcze trochę zje 😂

I ludzie sie naogladają tych filmów, że jakie te suche żywienie jest dobre a potem problem cielaka kupić bo myślą że to taki świetny biznes... raz na 3 dni zajrzysz i dorzucisz paszy i można na cały weekend jechać nad jeziorko... ty śpisz a byk rośnie 

  • Like 1
  • Haha 1
Opublikowano
1 godzinę temu, karol091193 napisał(a):

I ludzie sie naogladają tych filmów, że jakie te suche żywienie jest dobre a potem problem cielaka kupić bo myślą że to taki świetny biznes... raz na 3 dni zajrzysz i dorzucisz paszy i można na cały weekend jechać nad jeziorko... ty śpisz a byk rośnie 

Bogatemu to i był się ocieli. Kasa taka że tylko na wczasach wydawać. 

Opublikowano

A jak tam u was z ceną teraz cieląt bo na olx to znów podrożały 😅

Opublikowano

Lepszy zysk niż na dorosłym byku 😅

Opublikowano
3 godziny temu, karol091193 napisał(a):

I ludzie sie naogladają tych filmów, że jakie te suche żywienie jest dobre a potem problem cielaka kupić bo myślą że to taki świetny biznes... raz na 3 dni zajrzysz i dorzucisz paszy i można na cały weekend jechać nad jeziorko... ty śpisz a byk rośnie 

I 7 tyś za zerunka mm,a raczej tylko mieszaniec 😉

 

Ja biedny jeszcze do maja muszę 2 razy dziennie do przedszkola chodzić. 

Później raz dziennie dosyć i można robotę nadganiać 

Opublikowano (edytowane)

Eee to nic praktycznie nie potaniało. Jak hf chodzi po 19 zł na żywą to co tutaj wcześniej za panika panowała. Trzeba jechać czym prędzej żeróny za 7 tyś nakupić.  Trzeba się spieszyć żeby inni nie wykupili. Jak w maju już oficjalnie przyjedzie mięso z mercosurów to dopiero tam chłopy bunt wzniecą jak zobaczą jak ich miejscowe kroją na kasie. Tam biedakom za dobre sztuki wychodzi 9 zł na nasze, a u nas zwykły szkielet chodzi po 18 zł. Wkurzą się tam chłopy i pomyślą, a kij z taką robotą jeszcze się męczyli i mokre lasy deszczowe wypalali, a przecież wiadomo, że mokre słabo się pali. Byli nie ugięci, a na koniec wszystko na nic. Tu widzę szanse dla polskiej rasy mięsnej czyli dla hf. Jak tam pluną na hodowlę opasu to zalejemy ich naszym mięsem z hf. Dopiero poczują co to prawdziwe mięso i polędwica za 300 zł za kg. Tym sposobem wygramy konkurencję z mercosurem nie tylko w Europie ale także tam i u nich na rynku. 

Edytowane przez Mirek872
  • Like 1
  • Haha 1
Opublikowano
10 godzin temu, Wiesio80 napisał(a):

Sprzedane 2 sztuki 75%sim waga 785 i 745 20 i 19 miesięcy 17zl waga i cena netto lokalny handlarz

Może spanikowałem ze sprzedażą... nie czekając na dopłaty 🤔🤔🤔

Breś?

Opublikowano
10 minut temu, Gargamel160 napisał(a):

To po ile  mm ? Pewnie powyżej trójki.

Nie wiem 

Teraz takich Nie miałem 

Kuzyn mówił dawno że świeży jeszcze mokry w wodach co leży za krową to 2000 

Ale to było jakiś czas temu 

  • Sad 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez thomas015
      Witam, potrzebuje ceny Brony talerzowej Unia Cut Xl 3.2, chodzi mi o maszynę nową fabrycznie.
      Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi  
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v