michal20

[T 25] Wady i zalety

Polecane posty

tommy83    91

Jeden z 88 roku mam od nowości, a drugi z 78 kupił jeszcze mój ojciec okazyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziufanJD    12

[T 25] Wady i zalety

- W t25 podoba mi się skrzynia, (szybki i zwinny)

-W t25 podoba mi się że się wysoko siedzi i kierownica też jest wysoko, dzięki temu jest lepsza widoczność

- jedyna wada to wygląd mi za bardzo się nie podoba, ale i tak fajny traktorek ;)

 

Za to mojemu tacie t25 to super ciągnik i wszystko mu tam pasuje, cały czas mi opowiada jak jeździł władkiem sąsiada i od zawsze mu się podobał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

Ja co prawda Władimircem posługuję się od niedawna (bo niedawno go uruchomiliśmy).

Ale z moich obserwacji co do napraw i jazdy:

Na plus:

- Bardzo prosta konstrukcja, żeby go rozebrać wystarczy kilka kluczy.

- Spalanie ma śladowe. :)

- Bardzo twardy silnik, ciągnik może się zagrzebać, ale nie zgaśnie (no może nie od razu).

- Zwinny jak MF 255.

- Bardzo charakterystyczny i przyjemny dźwięk (przejazd naszego Władimirca przez wieś to atrakcja większa niż cyrk :D).

- Mechaniczne hamulce (jak hamuje to hamuje).

Na minus:

- Lekki trochę jest.

- Mimo najniższego położenia jest wysoki (jeżdżąc po górach trzeba się zębami kierownicy trzymać).

- Lubi świeży olej (przynajmniej mój).

- Układ biegów trochę psychodeliczny (ale idzie to ogarnąć).

- Żeby puścić sprzęgło muszę podnieść nogę pod brodę. :(

 

To tak z grubsza.

Edytowano przez mf255

NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

Że ja? Mój to końcówka `80, tylko większość czasu przestał pod wiatą.


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

To ile ty masz wzrostu że nogę nasz pod brodą jak pościsz sprzędło?Mój jest z 85r i nigdy nie mam nogi pod brodą jak poszczę sprzęgło a mam prawie 190 cm wzrostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

Ja mam 175. To była bardziej przenośnia ;). Bo moim zdaniem pedały i kolumna kierownicza troszkę za wysokie są.


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Wsadz sobie pod siedzenie amortyzatory np. z wsk-i i (tak żeby miały około 38 cm) i wtedy zrobi Ci się wygodniej, nic nie będzie za wysokie :D

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Ja mam 175. To była bardziej przenośnia ;). Bo moim zdaniem pedały i kolumna kierownicza troszkę za wysokie są.

 

Ja dla mnie wszystko jest na normalnej wysokości.Niektórzy wsadzali kolumny od 360 po podobno lżej się kręci i jest niższa. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

czy ktoś może wie czy we władymircu z tylu na głównym wałku od podnośnika (ten co są na nim ramiona i siłownik )ma jakieś wymienne tulejki? bo u nas ma już duży luz w korpusie i czy da się to jakoś skasować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radoslawt25    0

ja t25 przewracałem siano niemiecką przewracarką karuzelową i dobrze szło a pod koniec zgrabianie lecz

ma on 31 lat i do tego jest bardzo mocny i zrywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilczur    2

Ja mam prawie zgruchotanego ruska.. nie wiem który to rok ale ma skrzynię na 2 wajchy

 

+pełna podłoga (klucze i resztę rzucam jak chce i nic mi nie ginie)

+skrzynia biegów (rewers doskonała rzecz, 6 biegów do tyłu coby szybko się poruszać, szybka jest.. jak przełączam biegi to mi ciągnik nigdy nie staje, nie zwalnia praktycznie wcale ani nie blokuje biegów.. a biegi przerzucam prawie jak automat, z 5 (polowa)na 6 (szosowa) zajmuje mi to 0,5-1,0sec a trzeba bieg wyciągnąć, zmienić na szosowe i powrót drążka w to samo miejsce :) )

+nawet jak się zakopie ro nie gaśnie jak 30 tylko nadal ryje glebę kołami..

+podnośnik ładnie podnosi i opuszcza nawet na wolnych obrotach (jeden człowiek jak od niego rotacyjna brałem to az się zdziwił ze tak lekko poszło, on tez ma ruska i gazuje żeby podnieść, a u mnie wolne obroty, wsadzam rękę przez okno do kabiny, lekko w gore i dźwiga bez zarzutu :D ) no i mogę na nim ruska do góry podnieść ze kola będa w powietrzu jak cos podstawie pod belkę, dodatkowo nie zależy to od sprzęgła czy podnosi czy nie wiec jest super

+kabina pełna, i obszerna oraz szczelna jak na swój wiek

+chłodzenie powietrzem przez co nie martwię sie w zimę czy cos nie zamarznie..

+odprężnik do zapalania , mam elektrykę do bani i mi nie ładuje jak trzeba, raz daje za dużo V raz za mało, tak ze dopóki jej nie zrobię to nowych aku nie mogę wsadzić bo mi je rozwali.., a z odprężnikiem jest lekko zapałać

+mogę go odpalać na kolbę :D (fakt ze niebezpieczne ale nie mam innego wyjścia jak zimno z powodów podanych wyżej, procedurę mam opanowana prawie do perfekcji tylko ze 2 osoby potrzebne dla bezpieczeństwa, ale zawsze tym go można uruchomić)

+silnik nie do zaje.. (wiem ze wiele osób tak mówi ale u mnie remont powinien mięć dobre 10lat temu bo juz wtedy miał pierścienie do wymiany, tylko zawsze kasy nie ma albo czasu na kapitalke) grzeje mi sie w ciągu 15min na spoczynku do 120C, tak wiec zawsze jak robie to jest przegrzany na maksa-jeżdże na słuch według dźwięku pracy silnika, a olej to ma praktycznie cały czas nowiutki bo chwila musze dolewać :D i naprawdę cud ze jeszcze pracuje.. ale oby działał jak najdłużej.., wiem że powinno się inaczej dbać o sprzęt ale cóż..

 

-gorszy skręt niz w 30 bo większy promień

-cieknie z podnośnika i przy wajchach ale to kwestia wymiany uszczelek

 

+/- mógłby mięć napęd na 4 kola bo trochę mi tego czasem brakuje jak chce sie czasem wygrzebać..

+/- jak by był mocniejszy tez bym nie pogardził

 

 

 

Marzy mi się nowiutki Władek prosto z fabryki.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

W swoim władku skróciłem wąs przy przekładni kierowniczej o 6 cm. i teraz to jest inna jazda.

Nawet a turem można kręcić jedną ręką.Polecam to rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

No to tak:

 

+ spalanie

+ wygodne siedzenie :D

+ rewers

 

 

- moc troszke na minus

- wajcha od podnośnika jest usytułowana w takim miejscu że masakra, (jak w widlaku) jak chce podnieść jakiś sprzęt i patrzyć do tyłu to niema jak ;(

- biegi, troche pomieszane ale idzie to opanować

- jakoś strasznie nisko podnosi tuz ?! w porównaniu do 60tki :)

 

Ogolnie to dużo w tym ciągniku jest do przerobienia :)

 

jak jeszcze coś zaobserwuje to napisze :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Skróć wieszaki lub przestaw na frezach,to wyżej podniesie

Za mała moc?No to mtz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

Wiem wiem , wszystko jest do przerobienia :)

 

aha i na minus jeszcze to :

 

- słaba widoczność przednich kół z kabiny.

 

a na plus, to łatwość wciśnięcia sprzęgła, tzn ręką moge wcisnąć :) po przesiadce z 60tki to kolosalna różnica :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

A mnie się tam podoba wajcha od podnośnika!! Nie trzeba sie schylać i sie dużo precyzyjniej steruje niż w C360, a C330 to sie wogóle chowa!!


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

Sprzęgło fakt łatwo się wciska bo jedno stopniowe a dźwignia podnośnika kwestia przyzwyczajenia dla mnie atutem w podnośniku są belki można ustawić w dowolnej pozycji i same się nie podnoszą do góry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel807    102

Ja tam sobie wygiąłem tą dźwignie od podnośnika i nie muszę się schylać, tylko trzymam sobie rękę na kolanie i sobie operuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

To że belki same się nie podnoszą do góry to jak dla mnie trochę niewygodne, np przy podpinania jakiegoś sprzętu, ale kwestia przyzwyczajenia :) Przykład; podjeżdrzam np do opryskiwacza i podniosłem belki o 5-10cm za nisko, i już ręką nie podniose bo się nieda, tylko muszę spowrotem wsiadać do ciągnika i podnosić :(

 

Wajche owszem można podgiąć i będzie lepiej, ale np w 360 mogę coś zapinać na tuz i regulować podnośnikiem nie wsiadając do ciągnika, a w t 25 to niemożliwe :) muszę wsiadać i wysiadać...

 

kolejny minus jak dla mnie to może nie dla wszystkich ale dla mnie brakuje biegu między 2 a 3 np w gryzarce, 2 za wolna, a trójka za szybka :(

 

na plus to jeszczę w wnętrze kabiny :)jest dość przyzwoite :D


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

W swoim władku skróciłem wąs przy przekładni kierowniczej o 6 cm. i teraz to jest inna jazda.

Nawet a turem można kręcić jedną ręką.Polecam to rozwiązanie

Nie trzeba tego samemu skracać - jest takie (krótsze) ramię do kupienia. Widziałem kiedyś na allegro, tyle że nazywało się to wspomaganie do T-25 albo jakoś tak ;) i kosztowało chyba coś koło 80 zł więc to chyba najtańsze wspomaganie jakie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belarust25    16

sebo1986 nie wiem czy kiedykolwiek jeździłeś tym traktorem. On ma na rozdzielaczu 4 pozycje. Jak dasz na sam dół to cięgła możesz ręcznie podnosić i niema problemu. Chyba że dasz na 2 pozycje to wtedy nie ruszysz cięgieł ;)

 

A jeśli chodzi o tą wajchę to ja nie wsiadam za każdym razem do traktoru tylko mam otwarte okienko i przez okienko boczne mogę sterować. A to że w ursusach jest tak że możesz sterować podnośnikiem od tyły to też niedobrze, słyszałem o takim przypadku że gość miał zapięte coś na tuz i stał z tyłu i dał podnoszenie i prawdopodobnie ręka mu się ześlizgła albo rozdzielacz zaciął i gościa przygniotło :(

 

Nie wiem dokładnie jak jest bo z glebogryzarką pracowałem raz takim zestawem i wszystko było ok. Ale przecież między 2 a 3 niema dużej różnicy. Porównaj c330. :P


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

jak bym nie jeździł to bym w tym temacie nie pisał!

jeżdrze od miesiąca i jeszcze tego nie obczaiłem :D jutro zobaczę :)

z tym podnośnikiem to różnie można mówić , może jest to bardziej bezpieczne hmm:) jak dla mnie niewygodne :)

a ciapkiem nie pracowałem nigdy :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

belarust25 ma racje rozdzielacz ma cztery pozycje

1. góra

2.srodek czyli nic sie nie rusza

3. dół siłowo

4. rozdzielacz otwarty ramiona można podnosic rekoma konieczne do pracy niektórymi maszynami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Eliasz
      Witam
      Ostatnio jadąc sobie drogą zauważyłem że na kopalni w dzrzewkach robi t-25 tylko z przednim napędem gdy zajechałem do domu sprawdziłem w swoim Władku czy posiada jakieś wyjście jest tam coś takiego chyba to czyli taka pokrywka z boku skrzyni tylko nie wiem co jest pod nią bo nie miałem czasu rozbierać
      i moje pytanie brzmi następująco ile może kosztować napęd i gdzie mógłbym go dostać oraz najważniejsze czy będzie on pasował
      Z góry wielkie dzięki
    • Przez pawel807
      Siema !
       
      Postanowiłem otworzyć temat poświęcony filmikom o Władimircu. Niech każdy jak ma jakiś fajny filmik, po prostu wklei tu linka
       
      Ja zaczynam :
       
      1)
      http://www.youtube.com/watch?v=Bc6nnenCOjw
       
      2)
       
      http://www.youtube.com/watch?v=fbmSrEqlvco
       
       
      Mam więcej, ale nie podam wszystkich od razu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj