Gazpacho

Siewnik 2-talerzowy 3m

Polecane posty

Gazpacho    4

Mam zamiar kupić 3-metrowy siewnik 2-talerzowy z kołami kopiującymi. W cenie około 50 tys. zwróciły moją uwagę polskie(Unia, Agro-masz) i tureckie(Ozdoken i HMS). Jeśli macie te siewniki albo mieliście do czynienia to prosiłbym o opinie. 

Uprzedzając porady aby kupić używany zachodni; ma być nowy, bo na program RMG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2373

jak wydebisz żeby z uni żeby ci go ulepszyli to będzie nr 1, później agromasz a tureckie to dobre są kebaby


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gazpacho    4
2 godziny temu, robi57362 napisał:

jak wydebisz żeby z uni żeby ci go ulepszyli to będzie nr 1, później agromasz a tureckie to dobre są kebaby

W jaki sposób "ulepszyli"???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzyk333    25

Mam na 2 talerzach i drugi raz bym nie kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gazpacho    4
48 minut temu, Bzyk333 napisał:

Mam na 2 talerzach i drugi raz bym nie kupił.

Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzyk333    25

Bo to niepotrzebne kilogramy, mam unię z 2019r. Od nowego nie było żadnej awarii, sieje fajnie, nie mogę złego słowa powiedzieć. Jedynie lakier trochę słaby. Ale jedno talerzowy zrobiłby to samo, a miałby mniejszą masę. Poza tym na ciężkiej ziemi, jak jest mokro to talerze się w niej potrafią zapchać ( ale musi być naprawdę mokro).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bociek51    2
6 godzin temu, Bzyk333 napisał:

Bo to niepotrzebne kilogramy, mam unię z 2019r. Od nowego nie było żadnej awarii, sieje fajnie, nie mogę złego słowa powiedzieć. Jedynie lakier trochę słaby. Ale jedno talerzowy zrobiłby to samo, a miałby mniejszą masę. Poza tym na ciężkiej ziemi, jak jest mokro to talerze się w niej potrafią zapchać ( ale musi być naprawdę mokro).

Tez mam takie zdanie sam  posiadam unie agregat + siewnik masa mniejsza od talerzowego  rocznie sieje ponad 100ha i mogę śmiało polecić jeśli już chcesz kupić talerzowy to ja bym napewno pod uwagę brał unia i agro masz w tureckie bym się nie pchał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2373
Gazpacho napisał:

2 godziny temu, robi57362 napisał:

jak wydebisz żeby z uni żeby ci go ulepszyli to będzie nr 1, później agromasz a tureckie to dobre są kebaby

W jaki sposób "ulepszyli"???

obejrzyj filmik na yt jockerfarma jak chcieli siewnik sprzedać, tam wymieniał różne ulepszenia


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanek_113    16

A ja myślę żeby się nie pchać nawet w polskie… bierz gaspardo Nina 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2373

gaspardo też nie jest siewnikiem bez wad


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    126

niestety ale Gaspardo kosztuje 1,5 razy tyle co agromasz, więc coś za coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzyk333    25
5 godzin temu, yanek_113 napisał:

A co z gaspardo jest nie tak? 

A co z Unią jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
packo    11

Miałem ten sam problem z RMG w 2021r.  - jaki siewnik kupić, oczywiście z polskich..., dobry znajomy mówi wtedy dołóż i weź np.: Gaspardo lub inny zachodni.... Kombinowałem, myślałem....  dołożyłem 10 tysi i wziąłem Ninę 300 dwutalerzową. Fakt waży sporo  Dokładalem kasy od siebie bo brałem jeszcze talerzówkę.  Dziś głośno mówię, że to była bardzo dobra decyzja. Sieję rzepak i zboże tak jak chcę, ile wykręcę próby tak mam wysiane. 2,5 kg rzepaku na ha, to żaden problem. Znajomi mają Agromasze, Unie i co rok klną jak cholera, raz sieją dobrze, innym razem tragedia, co 0,5 ha inny wysiew. Nie chcę krytykować polskich siewników bo chętnie bym sam kupił solidnie siejącego ale... nie żałuje że dołożyłem i kupiłem Ninę😁. Sieję w spokoju i nie martwię się że mi zabraknie nasion albo zostanie niewiadomo ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal32    0

Mam Turecki Ozdoken  i jestem bardzo zadowolony z niego na pewno jest lepszy niż te polskie siewniki, normę wysiewu trzyma co do grama robiłem próbę przed siewem w trakcie  po zasianiu kilka ha jak i na koniec i trzyma naprawdę co do grama, wykonanie  jego też jest bardzo dobre  polecam 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gazpacho    4
Dnia 12.05.2024 o 01:24, Michal32 napisał:

Mam Turecki Ozdoken  i jestem bardzo zadowolony z niego na pewno jest lepszy niż te polskie siewniki, normę wysiewu trzyma co do grama robiłem próbę przed siewem w trakcie  po zasianiu kilka ha jak i na koniec i trzyma naprawdę co do grama, wykonanie  jego też jest bardzo dobre  polecam 🙂

Masz 2-talerzowy z kółkiem dogniatającym?

Dnia 11.05.2024 o 22:37, packo napisał:

Miałem ten sam problem z RMG w 2021r.  - jaki siewnik kupić, oczywiście z polskich..., dobry znajomy mówi wtedy dołóż i weź np.: Gaspardo lub inny zachodni.... Kombinowałem, myślałem....  dołożyłem 10 tysi i wziąłem Ninę 300 dwutalerzową. Fakt waży sporo  Dokładalem kasy od siebie bo brałem jeszcze talerzówkę.  Dziś głośno mówię, że to była bardzo dobra decyzja. Sieję rzepak i zboże tak jak chcę, ile wykręcę próby tak mam wysiane. 2,5 kg rzepaku na ha, to żaden problem. Znajomi mają Agromasze, Unie i co rok klną jak cholera, raz sieją dobrze, innym razem tragedia, co 0,5 ha inny wysiew. Nie chcę krytykować polskich siewników bo chętnie bym sam kupił solidnie siejącego ale... nie żałuje że dołożyłem i kupiłem Ninę😁. Sieję w spokoju i nie martwię się że mi zabraknie nasion albo zostanie niewiadomo ile.

Gaspardo ponad 70000, a może i ponad 80000. Czyli polski albo turecki plus talerzówka się zmieści w tej cenie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misza85    21

Mam agromasza SN na jednym talerzu i nie jest to idealny siewnik ale normę trzyma, a sieje nim od 5 lat różne rzeczy takie jak facelia rzepak saradela i oczywiście zboża ponad 100ha rocznie. Mi właśnie brakuje redlicy dwutalerzowej bo po kukurydzy bezorkowo by były lepszym rozwiązaniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzyk333    25
Dnia 11.05.2024 o 22:37, packo napisał:

Miałem ten sam problem z RMG w 2021r.  - jaki siewnik kupić, oczywiście z polskich..., dobry znajomy mówi wtedy dołóż i weź np.: Gaspardo lub inny zachodni.... Kombinowałem, myślałem....  dołożyłem 10 tysi i wziąłem Ninę 300 dwutalerzową. Fakt waży sporo  Dokładalem kasy od siebie bo brałem jeszcze talerzówkę.  Dziś głośno mówię, że to była bardzo dobra decyzja. Sieję rzepak i zboże tak jak chcę, ile wykręcę próby tak mam wysiane. 2,5 kg rzepaku na ha, to żaden problem. Znajomi mają Agromasze, Unie i co rok klną jak cholera, raz sieją dobrze, innym razem tragedia, co 0,5 ha inny wysiew. Nie chcę krytykować polskich siewników bo chętnie bym sam kupił solidnie siejącego ale... nie żałuje że dołożyłem i kupiłem Ninę😁. Sieję w spokoju i nie martwię się że mi zabraknie nasion albo zostanie niewiadomo ile.

Ja mam Unię z 2019r i w tym roku siałem 2,2 kg rzepaku i wysiał co do grama, a przy tym zaoszczędziłem kupę kasy na siewniku ;)

Rozważałem kupno potingera albo Unię, kupiłem ten drugi i po 5 latach nie żałuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
packo    11
23 godziny temu, Gazpacho napisał:

Masz 2-talerzowy z kółkiem dogniatającym?

Gaspardo ponad 70000, a może i ponad 80000. Czyli polski albo turecki plus talerzówka się zmieści w tej cenie :(

O luuuudzie 😲, ja na przełomie 2021/2022 zapłaciłem 48 tys. brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal32    0
Dnia 13.05.2024 o 11:25, Gazpacho napisał:

Masz 2-talerzowy z kółkiem dogniatającym?

Gaspardo ponad 70000, a może i ponad 80000. Czyli polski albo turecki plus talerzówka się zmieści w tej cenie :(

Mam Ozdoken 2talerzowy  z kółkami kopiującymi 

Edytowano przez Michal32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebo_1701
      Witam, remontuje rozsiewacz i chciałbym zlikwidować luz pod prawym talerzem. Pytanie brzmi jak wymienić łożysko pod Piastą, ktoś przerabiał temat. Z góry dziękuję za pomoc 

    • Przez Dawid381010
      witam Wszystkich Użytkowników 
      Zwracam sie z uprzejmą prośbą ; jak ustawić siewnik pod Rzepak jak i pszenicę ? 
      chodzi mi głownie o obroty koła ile obrotów zrobić na próbę kręcona 
      Hassia du 100 21 lejków 3 metry 


    • Przez KonradMar
      Dzień dobry. Czy posiada ktoś instrukcje w języku polskim do siewnika punktowego pneumatycznego monosem z 1991r? Kupiłem siewnik 6 rzędowy, niestety nie mam żadnej instrukcji i pojęcia jak to cudo ustawić.

    • Przez KonradMar
      Dzień dobry. Potrzebuję instrukcji do siewnika punktowego pneumatycznego monosem z 1991r. Jest to siewnik 6 rzędowy pneumatyczny. Niestety nie posiadam instrukcji a w internecie nic nie widzę co by mi pomogło go ustawic. 

    • Przez outstanding
      Witam.
      Koledzy moglibyście napisać ile zębów ma zębatka ta mniejsza od drobnego wysiewu w siewniku Fiona?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj