dariusz86

Nowy rozdzielacz stałociśnieiowy POLIMER - nie można ustawić ciśnienia.

Polecane posty

dariusz86    21
Cześć, Potrzebuję Waszej pomocy. Wymieniałem w drugim opryskiwaczu który mam, rozdzielacz zwykły na stałociśnieniowy 3 sekcyjny. Nie wiem, podłączyłem wszystko dokładnie tak jak na drugim opryskiwaczy który mam i za nic w świecie nie jestem w stanie na otwartych sekcjach uzyskać ciśnienia 3 bar. Zawór główny mam rozkręcony na maksa. Sekcje rozkręcone na maksa. I to co udaje mi się na nich uzyskać to 2 bary. Nawet jak dam duże obroty wałka czyli na 540. Jak pozamykam wszystkie sekcje to ciśnienie rośnie natychmiast poza skalę. Nie mam pojęcia co jest nie tak. Miał ktoś z Was tak może? Rozdzielacz byłby walnięty? Jak włączę mieszadło to już w ogóle spada do zera niemal że. Na starym zwykłym rozdzielaczy przy obrotach silnika 1500 byłem w stanie uzyskać ciśnienie nawet 4 bary przy wszystkich sekcjach otwartych. Tu nie idzie. Już nie wiem co robić.
 
Ciśnienie chciałem wyregulować tak jak zawsze to robiłem czyli otwieram wszystkie sekcje, ustawiam obroty silnika na takie na jakich pryskam a następnie tym głównym dużym pokrętłem, ustawiam ciśnienie robocze czyli 3 bary. Następnie po kolei zamykam sekcje i reguluję tak aby na każdej były 3 bary. Problem w tym, że teraz przy otwartych sekcjach za nic w świecie nie jestem w stanie ustawić ciśnienia 3 bar. Zawór rozkręcony w opór i maks to co uzyskuję to 2 bary. Nawet tak jak wspomniałem daję obroty wałka na max ile mogę dać aby pompa się nie rozleciała, ciśnienie nie rośnie. Rozdzielacz mam taki jak na zdjęciu. Pomóżcie proszę.
 

10.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    606

Podejrzewam ,że w trakcie kalibracji sekcja rozwadniacza jest zamknięta ( żółta raczka ). Powiem szczerze że nie wiem ,czy ja robię to prawidłowo ale działa . Obroty silnika - standard jak przy pryskaniu , ustawiam ciśnienie głównym pokrętłem przy otwartych wszystkich sekcjach . Następnie zamykam jedną sekcję , reguluję na niej  ciśnienie otwieram regulowaną sekcję , Następną sekcję zamykam - reguluję i otwieram .  I tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    208

I dobrze robisz tak powinno się jako kalibrować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    606
Napisano (edytowany)

Nawet znalazłem instrukcję :

 

Zrzut ekranu (175).png

Zrzut ekranu (176).png

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz86    21

Problem w tym, że ja tym głównym pokrętłem, nie jestem w stanie przy otwartych sekcjach ustawić więcej jak 2 bary z lekkim hakiem. Nawet jak skręcam je do oporu nic to nie daje. Dodaję gazu i ciśnienie też nie wzrasta. Cały czas max te ok 2.5 bara i ani kreseczki więcej. A na starym rozdzielaczu ustawiałem sobie nawet 5 bar na otwartych wszystkich sekcjach i bez problemu pompa dawała radę. Pompę ma standardową 120l co dla opryskiwacza 10m to świat i ludzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    606

Sprawdź  czy dysza mieszacza w zbiorniku  jest kompletna (  zasilana z rozdzielacza przez filtr ) , Zacznij kalibrację od początku dokręć małe ( zielone ) pokrętła całkiem w prawo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz86    21

No właśnie dysza mieszacza była ale nie działała. Była totalnie zabita. Mowa o tej co idzie do filtra. Teraz dopiero to rozebrałem, oczyściłem i będę zaraz sprawdzał. Ale raczej mało prawdopodobne aby zatkana dysza była problemem. Jak była zatkana to ciśnienie powinno być jeszcze większe a nie mniejsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8096

Zawór rozwadniacza (żółta dźwignia) jest w pozycji otwartej czy zamkniętej bo jeśli w otwartej to nigdy ciśnienia nie uzyskasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz86    21

Oczywiście że jest zamknięty. 

Wina rozdzielacza. Po kontakcie z Polimerem, kazali i mi zrobić test. Ustawić zawór główny na max ciśnienie. Dać robocze obroty. Otworzyć zawór główny mając otwarte sekcje a następnie dać wajchę zaworu głównego lekko w dół. I magia. Ciśnienie wzrosło do ponad 5 bar. Teraz kazali mi zostawić ten zawór otwarty na noc bo tam coś może być z tą sprężyną. Jak jutro problem dalej będzie występował to przyjadą i wymienią zawór na nowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez S-Piotr
      Z jaką prędkością wykonujecie opryski. A zwłaszcza z opryskiwaczem ciąganym.?
    • Przez maciek916
      Mam małą prośbę czy ktoś może mi zrobić zdjęcie jak wygląda czujnik na kole od prędkości bo mam go zamocowanego do osi ale nie wiem z czego ma on sczytywać sygnały   bo do felgi nie ma nic przymocowane
    • Przez MarcoSk
      Witam Wszystkich, komputer Brano przestał pokazywać prędkość przez co nie mogę pracować w automacie. Na sterowaniu manualnym opryski idzie OK, ciśnienie można zwiększyć lub zmniejszyć be zarzutu.  Dziwne jest jeżeli wyłącze opryski komputer wskazuje prędkość poprawna, jak tylko włączę oprysk w Auto lub Manual natychmiast prędkośc ginie, na komputerze pojawiają się kreski. Jeżeli włączę oprysk ale wyłączę wałek WOM prędkość pokazuje poprawnie, dziwne trochę.  Widziałem podobny problem (załączam zdjęcie) we wcześniejszych tematach ale nie znalazłem na nie odpowiedzi.  Czujnik prędkości koła jest OK, Przepływomierz w sensie turbinka jest OK natomiast czujnik przepływomierza jeszcze nie sprawdzony. Proszę Was o skazanie przyczyny.

       


    • Przez ClaasDominator
      Witam serdecznie wszystkich na forum . koledzy mam problem z komputerem  brawo 180 nie pokazuję prędkości i małą dawkę przy oprysku .Na manułalu wszystko działa .Co może być przyczyną do dziś wszystko pięknie pracowało pozdrawiam ✋
       


    • Przez bartosz231082
      Witam. Czy ma ktoś może taki przewód przy opryskiwaczu? Potrzebował bym schematu lub zdjęcia jak to poskładać. Jest to przewód 7sekcyjny Arag do hydrauliki.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj