Polecane posty

MatiTM    12

Witam. Założyłem wzmacniacz momentu i dla pewności manometr ciśnienia mikropompki. Podejrzewam że mikropompka może być słaba bo po rozgrzaniu na niskich obrotach ciśnienie spada do 6 tylko zastanawia mnie czemu w pracy czy w transporcie nawet na żółwiu wskazywał na manometrze nie stoi powiedzmy na 11 tylko skacze między 8 a 12. Jest jakiś sposób żeby sprawdzić rozdzielacz pod deklem skrzyni? Po przełączeniu na zająca ciśnienie spada do 5 i rośnie na te 11 ale skacze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinalbe    131

Wzmacniacz nowy czy po regeneracji ?

wszystko we wzmacniaczu wymieniałeś ?

w pracy sam się włącza żółw na wolnych obrotach ?

masz chłodnicę oleju ze skrzyni ?

skacze ci ciśnienie jak masz włączony przedni napęd lub WOM ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiTM    12
Napisano (edytowany)

Wzmacniacz kupiłem używany ale wszystko wymieniłem co było do wymiany. Nie zaobserwowałem żeby włączał się żółw na wolnych obrotach z tym że raczej przy dojeżdżaniu do wróciła sam przełączałem na żółwia bo pisze że niby nie można poniżej 1200 obrotów na zającu w dodatku to ciśnienie skakało więc nie ryzykowałem. Na napędzie i włączonym wałku ciśnienie tak samo się zachowuje. Chłodnicy oleju nie mam. Olej nowy lux 10. 

Edytowano przez MatiTM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinalbe    131

chłodnicy nie masz więc się nagrzewa olej więc ciśnienie spada lux 10 to także olej o innej gęstości więc jak się nagrzeje to robi się jak woda i spada ciśnienie. że wzmacniaczem jest tak jak go wymieniasz to wymieniasz i mikro pompkę bo roboty z rozpolawianiem dużo a mikropo.pka dobrej jakości to tylko 400 zł . najprawdopodobniej Popka siadła albo masz ubytek ciśnienia to co pompka napędza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiTM    12

Chłodnicy oleju w 4-ro cylindrowych chyba nie ma seryjnie. Olej zalałem taki bo wszędzie pisało że Hipol6 za gęsty. Dziwi mnie tylko że skacze to ciśnienie i potrafi dobijać do 12. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinalbe    131

nie wiesz czy manometr masz dobry. chłodnice były w 4 ja w 1002 rocznik 80 i ma chłodnice. na hipolu chodzą u mnie 3 ursusy już po 40 lat chodzą i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2032
3 godziny temu, MatiTM napisał:

sam przełączałem na żółwia bo pisze że niby nie można poniżej 1200 obrotów na zającu

A poczytaj jeszcze raz bo chyba jest odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiTM    12
Napisano (edytowany)

IMG_0678.png

Edytowano przez MatiTM
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiTM    12
12 godzin temu, malinalbe napisał:

nie wiesz czy manometr masz dobry. chłodnice były w 4 ja w 1002 rocznik 80 i ma chłodnice. na hipolu chodzą u mnie 3 ursusy już po 40 lat chodzą i jest ok

To wyklucza pan rozdzielacz pod pokrywą skrzyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinalbe    131

Jaki Pan 😀 zmikropompka dużo rzeczy zasila i wiele usterek jest źle zrobiłeś że nie wymieniłeś mikropompki przy wymianie wzmacniacza myślę że jak byś wymienił to nie było tej sytuacji. Ale napewno Ci gdzieś ciśnienie ucieka jak tak ci skacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiTM    12

Wałek wom działał bez problemów i stwierdziłem że pompka daje radę. Miałem zegar wcześniej założyć to bym wiedział wszystko. Mądry Polak po szkodzie. Wymienię mikropompke przejrzę wzmacniacz i się odezwę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez saymon
      chciałbym aby ktoś powiedział mi jak używać wzmacniaczy aby go nie popsuć.
    • Przez Szymon94
      Mam pytanie odnośnie pokrywki bocznej skrzyni biegów Ursus 1224. Chodzi o pokrywkę z prawej strony na korpusie skrzyni przekładniowej. Chciałbym ją zdemontować i obejrzeć wzmacniacz momentu. Do pokrywy jest przykręcona rurka olejowa. Od czego ona jest, to powrót oleju? Można tą pokrywkę zdemontować bez obaw że tam od tej rurki jakiś nypel nie odpadnie?
    • Przez Lukas1995
      Witam pacjent tak jak w tytule po wymianie sprzęgła nie idzie włączyć biegów dodam że przy wciskaniu sprzegła silnik przystaje na wciśnietym sprzegle traktor nie chce odpalić a gdy puszcze zapali gdzie szukać przyczyny ??? tarcz i docisk wymieniony został
    • Przez Andrzej66Lud
      Witam, wymieniam sprzeglo w mtz starego typu, czy założyć nowy typ czy słoneczko.  Które z nich jest lepsze. Zdjęcia różnych rodzajów dla podglądu 



    • Przez ursusikc330m
      Witam,co może być przyczyną że nie chce przeżucić z żółwia na zająca ani na zimnym ani na ciepłym jak jest włączony przedni napęd i przełoże dźwignie na zająca to gaśnie kontrolka od napędu i wyłącza przedni napęd ciśnienie w mikropompce chyba jest odpowiednie bo kontrolka się nie zapala,pacjent to Ursus 1634 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj