przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

KlimekPL    793

Będzie ok, nie ma rejestracji do tylu roślin co Moddus i między innymi dla tego jest tańszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
Dnia 20.04.2018 o 23:23, Tomasz160 napisał:

Zamiast Moddusa (rzekomo na lubelszczyźnie nie ma go w hurtowniach) zaproponowano mi Modan 250 EC. Nie ma on niestety w zakresie stosowania żyta.. Ale substancja czynna ta sama, więc powinno być ok. Używał tego ktoś?

Agrii biała podlaska moddus dostępny bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
1 godzinę temu, AgroSzymi99 napisał:

Panowie jak myślicie su forsetti F1 ustoi przy 100kg N czy lepiej prysnąć jakimś CCC?

 

Jak nie ma suszy u Ciebie to warto prysnąć. Na CCC nie za późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz160    10
Dnia 21.04.2018 o 00:42, KlimekPL napisał:

Będzie ok, nie ma rejestracji do tylu roślin co Moddus i między innymi dla tego jest tańszy

To tak generalnie, czemu wszyscy stosują Moddusa pomimo, że jest dwa razy droższy?? Pyt. nr 2 Jeśli z różnych przyczyn nie dałem jeszcze antywylegacza, to warto dać wspomnianego wsześniejj Modana + CCC, czy nie ma to już sensu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13
6 godzin temu, michal_19 napisał:

Jak nie ma suszy u Ciebie to warto prysnąć. Na CCC nie za późno?

jakby jutro spadł deszcz to we wtorek ostatni gwizdek.Niby na etykiecie żę do pokazania się liścia flagowego ale coś w to nie wierzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

czym lepiej teraz odzywić jak dawno deszczu nie było plonvit z wapnowitem czy plonwit optisil i siarczan magnezu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110
23 godziny temu, AgroSzymi99 napisał:

jakby jutro spadł deszcz to we wtorek ostatni gwizdek.Niby na etykiecie żę do pokazania się liścia flagowego ale coś w to nie wierzę...

Ccc do flagowego?jaki nasz dokładnie ten środek? Żyta już dawno daaawno przekroczyły 1 kolanko i możliwość zastosowania ccc. Zaraz podflagowy będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13
Dnia 22.04.2018 o 21:56, Tomasz160 napisał:

To tak generalnie, czemu wszyscy stosują Moddusa pomimo, że jest dwa razy droższy?? Pyt. nr 2 Jeśli z różnych przyczyn nie dałem jeszcze antywylegacza, to warto dać wspomnianego wsześniejj Modana + CCC, czy nie ma to już sensu??

bo to pewny, sprawdzony i przebadany środek. zamienniki nei są przebadane, nie mają rejestracji na wszystkie uprawy i mają inne nośniki i stabilizatory przez co nie wiadomo np. jak zareagują na mieszanie z mikro i fungi i mogą spodowodwac przypalenia. ostatnio na agrofakcie był artykuł o tym https://www.agrofakt.pl/ta-sama-substancja-czynna-rozne-dzialanie-srodka/

a odnosnie 2 pytania - w zycie to raczej starałbym się robić regulację jak najszybciej jak jest pierwsze kolanko i juz raczej bez ccc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz160    10
14 godzin temu, Przem00 napisał:

bo to pewny, sprawdzony i przebadany środek. zamienniki nei są przebadane, nie mają rejestracji na wszystkie uprawy i mają inne nośniki i stabilizatory przez co nie wiadomo np. jak zareagują na mieszanie z mikro i fungi i mogą spodowodwac przypalenia. ostatnio na agrofakcie był artykuł o tym https://www.agrofakt.pl/ta-sama-substancja-czynna-rozne-dzialanie-srodka/

a odnosnie 2 pytania - w zycie to raczej starałbym się robić regulację jak najszybciej jak jest pierwsze kolanko i juz raczej bez ccc

Dzięki za pomoc. Nie mam za dużej wiedzy w temacie dlatego się posłuchałem i dałem samego Modana. Stabilan został na półce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

U was też tak sadzi hybryda jak głupia?  Boję się że nie ustoi do żniw 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
1 godzinę temu, Damian1994rolnik napisał:

U was też tak sadzi hybryda jak głupia?  Boję się że nie ustoi do żniw 😁

U mnie lubelskie okolice Białej Podlaskiej to już susza zaraz będzie. Od wielkanocy zero deszczu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Hybryda jak głupia rośnie, dałem na T1 minimalną dawkę Cuadro 0,2 bo tak to zawsze żyto stało bez skracania ale w tym roku pewnie dam jeszcze drugie tyle Cuadro i powinno być git, na piachach nie ma co szaleć ze skracaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupson    10
Panowie mam pytanie bo pogoda nie pozwoliła mi zastosowac w życie hybrydowy ccc 1l + modus 0.3 l/ha a 1 klanko już 2cm ma na połowie areału. Na drugie połowie ma trochę ponad 1cm.mozna dać powyższą mieszaninę czy odpuscic antywylegacz i samym modusem polecieć. Bo rośnie aż kipi i do żniw nie ustoi jak nic nie dam chyba że przysuszy wcześniej bo na 6 kl rośnie. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Cerone lepsze na flagę od modusa? Na spóźnione pierwsze kolanko dałem 0,4 modusa i teraz na flagę nie wiem co będzie lepsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13
7 godzin temu, KlimekPL napisał:

Hybryda jak głupia rośnie, dałem na T1 minimalną dawkę Cuadro 0,2 bo tak to zawsze żyto stało bez skracania ale w tym roku pewnie dam jeszcze drugie tyle Cuadro i powinno być git, na piachach nie ma co szaleć ze skracaniem.

Przy jakiej dawce N Ci tak szaleje ja dałem 100kg N i się zastanawiam nad skracaniem ale raczej odpuszczę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elekt20    3

Ja dałem 0.4 modusa i 0.4 stabilanu na pierwsze kolanko przy 130 kg azotu na flagę raczej odpuszczę zabieg bo sucho i chyba więcej bałaganu by z tego było niż pożytku woj lodzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

Macie już flagowy? Bo dziś zauważyłem ze sie pojawia ,pasuje z etefonem wjechać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

Koledzy pytanie natury ekonomicznej, żyta nigdy nie uprawiałem zawsze pszenica albo pszenżyto, jednak denerwują mnie "górki" na polach na których w takich latach pszenica usycha. Zastanawiam się w przyszłym sezonie nad uprawą żyta - stanowiska po ziemniakach i łubinach, ewentualnie pszenicy (4,5, + rzadko 6 klasa). Jak to wygląda u was ? zdążycie wykopać ziemniaki i wsiać hybrydę ? Jakiego plonu mogę się spodziewać na stanowisku po ziemniakach gdzie wychodzi ok 25 ton ? planowane nawożenie to 200 kg 8:20:30 + 400 kg RSM, ochrona 1 albo 2 zabiegi, zależy co polecicie, o ile taniej zazwyczaj sprzedanie się żyto w stosunku do pszenicy ? Dzięki i pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elekt20    3

Czy u was też już widać że żyto się klosi a ma może z 60 cm wysokości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj