przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

suffeks    207

tu moje kws binntto dzisiaj, siane 15.9.17 @ 60kg/ha, 300kg/ha saletry poszlo 8 marca, nie bylo u nas sniegu cala zime, srodek polski

kcVJ035.jpg

Edytowano przez suffeks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7
8 godzin temu, Wojtek026 napisał:

siarczan magnezu z mocznikiem i odżywkami można już dać w oprysku czy za wcześnie?

U mnie dzisiaj poszedł siarczan mocznik i mikroelementy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

a jaka ochrone grzybowa przewidujecie u Siebie? bo czas o tym pomyslec..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Zboża raczej jeszcze w źdźbło nie strzelały... Rozetnij źdźbło i zobacz co tam się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    73

Na huzara chyba jeszcze troche za wcześnie ? zawsze stosuje huzar na pszenice i mam już kupiony a żyto pierwszy rok sieje i nie wiem czy czekać z huzarem czy pryskać czymś innym bo zyto już spore siane 10,09.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

Jak poczekasz jeszcze kilka dni to będziesz miał zyto za kostki i zakryte chwasty... efekt oprysku wtedy mizerny. Ja większość zrobiłem jesienią, teraz na wiosnę miałem tylko jeden kawałek żyta który opryskalem w sobotę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7
Panowie a odwazyl sie ktos mieszać herbicyd z fungi i regulator wzrostu do tego? u mnie glowny ped ma juz faze 1 kolanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

W tamtym roku pojechałem z grzybem plus moddus z ccc, kolejnego dnia w nocy temp spadła spadła do -2 i końcówki liści były mocno rude. 

Nie odwazylbym się łączyć wszystkiego tak jak Ty planujesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7
jednak moddus lubi wyższą temp, u mnie nadaja 20 w dzien 8 w nocy na najblizszy tydzień więc musze to wykorzystac. Teraz przez 3 dni takiej temperatuty to rosnie w oczach. Generalnie mam obawy dlatego pytam, rok temu robilem herbicyd+fungi, regulacja osobno i bylo ok. Pytanie kolejne czy druga dawka azotu juz na polu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Ja z drugą dawką jeszcze czekam, ale na dniach lecę z mikro. Miedz, mangan, tytanit i siarczan magnezu. I to tyle będzie z dolistnego dokarmiania, potem jeszcze 2x fungi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

Druga dawkę planuje dac na koniec tyg albo początek następnego, o ile pogoda się nie zmieni,zależy też sporo czy będzie przewidywany deszcz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaszko    14

W sobotę planuje dać 2 dawkę N w postaci saletrzaku. I dodatkowo oprysk skracania plus fungi. I teraz moje pytanie: w planach jest 1 litr ccc i 0,3 medax max plus 1 litr tilt tubo i 0,7 mondatac. Czy taka mieszania nie narobi szkody ? Tydzień po tym zabiegu planuje dać jeszcze siarczan magnezu + mikro + mocznik dolistnie. Nigdy nie skracałem żyta i trochę się waham czy mieszanie skracania z fungi nie narobi szkody? Niestety w tygodniu nie ma mnie na gospodarstwie i dlatego taka kumulacja na sobotę (:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Na wschodzie zyto zaczyna juz strzelac w zdzblo.. Jakie dawki modusa polecacie oraz w jakiej fazie? Najblizsze dni to staraszny wiatr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7

U mnie do pierwszego kolanka idzie 0.2l moduss i 1.2l stabilan na liść flagowy 0.4 carone .Dawka czystego azotu jest 130kg/hekter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

A zastosowac 0,4 modusa gdzies 31-33, starczy zeby utrzymac kws serafino? okolo 140 azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Ooo, dobrze, że piszecie, że już zaczyna strzelać w źdźbło na wschodzie bo ja nawet nie miałem czasu iść na pole. :P No to pewnie jutro siewkę z rana zaczepię i pogonię z saletrą. Chciałem dać mikro w fazie krzewienia ale najwyraźniej przespałem a poza tym nawet środków mi jeszcze Intermag nie wysłał....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

U mnie też strzela jedną odmiana, szkoda tylko że deszczu nie widać bo na 6 klasie wilgoci już nie ma na samym wierzchu i wątpię czy saletry się rozpuści.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj