przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

hubertuss    4653

Tu się nie zgodzę da więcej. Ale jak lepsza ziemia nie 6 klasa warto kupić z centrali tak zwanej. Co do gęstości obsady sianej swoim ziarnem tj drugi raz to zdania są tu różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Trzeba wziąć na poprawkę, czy zboże do siewu czyścimy czy nie. Trzeba sprawdzić MTN i sile kiełkowania. I siać w obsadzie o 10% większej niż kwalifikat. Tylko na litość boską, nie liczyć normy w kilogramach a w sztukach na metr kwadratowy!!!! Własne ziarno czy kupione od kogoś innego da nam podobny plon co kwalifikat na slabych stanowiskach. Na słabe pola odradzam wydawanie kasy na drogie nasiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Przeczyść żyto, zrób siłę kiełkowania, dodaj 20 % więcej + 15 % żyta populacyjnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

To chyba jakiś mit, że trzeba dodawać populacji aby się zapyliło, jak dla mnie bzdura, u mnie hybryda z własnego ziarna dała przyzwoity plon i nie było pustych kłosów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarkoK    0

A siał ktoś kilka odmian żyta hybrydowego w mieszance na jednej działce (2-3), chodzi mi tu o materiał kwalifikowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilSokoowski    109

Witam. Doszła nowa dzierżawa i myślę nad żytem hybrydowym. Ziemia 4 _5 klasa. Ogólnie zaniedbany poligon (perz i wszelakie chwasty). Zrobiłem gruberem i myślę jeszcze wjechać w to agregatem przedsiewnym żeby rozciągnąć trochę ten perz, potem orka i na wierzch świńska gnojowica w ilości około 35tys na hektar. Co o tym myślicie ? Ewentualnie jakie dobre odmiany polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

z choinki się urwałeś po jakim czasie można uprawiać po oprysku glifosatem? różnie od 7 dni do 21 dni zależy jakie stężenie i jaką dawkę dasz. zresztą i tak to już trochę spartoliles tym gruberem ale jeszcze do uratowania to jest aż się zazieleni. opryskasz, poczekasz ile trzeba, do siewu jeszcze koło miesiąca zostało, a potem wylejesz gnojowicę, zaorzesz i zasiejesz, tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    77

miał ktoś żyto dolaro ? jakieś opinie chce zasiać je na 5-6 klasie , nasiona chce zabrać od kolegi po centrali je ma , będę je czyścił i sprawdzę kielkownosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2428

Ja sieję już dobre kilka lat dolaro, ale zawsze f1, w tym roku średnia 7,50t/ha z małym hakiem, wszystko ważone 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    77

ja bym kupił F1 ale ojciec się uprała że tyle kasy nie da , to chce od znajomego zabrać ale mam mieszane uczucia czy wszystko będzie ok czy lepiej jakaś populację poszukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Miałem dolaro f2 w tym roku na 5-6klasie i w porównaniu do serafino f2 plon z dolaro z 500kilo nizszy przy tej samej agrotechnice. Ale to duzo zalezy od działki warunków itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2428
15 minut temu, Turok napisał:

ja bym kupił F1 ale ojciec się uprała że tyle kasy nie da , to chce od znajomego zabrać ale mam mieszane uczucia czy wszystko będzie ok czy lepiej jakaś populację poszukać

Wg mnie lepsze f2 niż populacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    77
krilan06 napisał:

15 minut temu, Turok napisał:

ja bym kupił F1 ale ojciec się uprała że tyle kasy nie da , to chce od znajomego zabrać ale mam mieszane uczucia czy wszystko będzie ok czy lepiej jakaś populację poszukać

Wg mnie lepsze f2 niż populacja

ok to spróbuję, zobaczmy jak wyjdzie wiem że żyto trzeba dobrze regulacje zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
21 minut temu, Turok napisał:

ja bym kupił F1 ale ojciec się uprała że tyle kasy nie da , to chce od znajomego zabrać ale mam mieszane uczucia czy wszystko będzie ok czy lepiej jakaś populację poszukać

Plon f2 nie odbiega od plonu F1, dobra populacja też nie jest zła 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2428
28 minut temu, soltys48 napisał:

Populacja

?

Nie, hybryda. Ale z nawożeniem przesadziłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj