przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

MF255\    0

Mam zamiar zasiać żyto hybrydowe po kukurydzy na kiszonke klasa V i troche VI Jaką odmiane wybrać Serafino, Berado czy jeszcze coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

Zależy jaki region, jestem z kuj-pom i w zeszłym roku zasiałem 23 i 26 września i było tak gęste żyto że kombajnista chciał mnie udusić. Z powierzchni 1,95ha dało 74 baloty 120. Ale nawożenie było trochę przesadzone - na jesień 30t/ha obornika bydlęcego, na wiosnę 150kg polifoski 5, 130kg saletrosanu 26, 150kg saletry 34 i ponownie 120kg saletry 34

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Żyto hybrydowe nadaje się na 5-6 klase piach czy populacja? Ile na takiej klasie można zebrać żyta? 


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Na nowinach V klasy zbierałem nawet 6 ton hybrydy ale co rok to szok, średnia z ostatnich lat to 3,5 tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Nowina to nie jest w tym roku był owies , rok temu pszenżyto. W planach mam pszenżyto ale przyjdzie susza i spali. Populacja ile wam sypie na 5-6 klasie przy niedoborach wody w maju lub czerwcu?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507

Na pewno hybryda da Ci sporo więcej jak populacja. U mnie w tym roku populacja średnio 3.5t a hybryda 7t więc jest różnica. Na tej samej działce różnica 2.8t na plus hybrydy. Takie same nawożenie i ochrona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Da ale nie na piachu. Aby był jakiś fajny plon musi być chociaż z IV klasa. V czy VI to raczej trudno będzie jak w czerwcu nie popada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507

Tak samo z populacji nie będzie na piachu jak nie popada a hybryda i tak da lepszy plon już mam to sprawdzone. Ja w tym roku sieje 100% hybrydę i już mnie nikt nie namówi na populację.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja populacji tez od lat nie sieję. Tylko chodzi o to, że na piachu hybryda nie odda w pełni swego potencjału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaszko    14

Ja też sieję tylko hybrydę od 8 lat. Moje wnioski są takie że jeżeli ktoś myśli że można uzyskać wysokie plony kupując tylko i wyłącznie drogie nasiona to nie tędy droga. Aby hybryda pokazała swój potencjał musi byc zachowana cała agrotechnika na odpowiednim poziomie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

A które zboże na piachu właśnie 5-6 klasy da Ci więcej niż hybryda? Po moim doświadczeniach to żadne, nawet pszenżyto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207
michaszko napisał:

Ja też sieję tylko hybrydę od 8 lat. Moje wnioski są takie że jeżeli ktoś myśli że można uzyskać wysokie plony kupując tylko i wyłącznie drogie nasiona to nie tędy droga. Aby hybryda pokazała swój potencjał musi byc zachowana cała agrotechnika na odpowiednim poziomie. 

Agrotechnika czyli co? Grzybowka skracanie i co jeszcze. Ja mam takie porównanie i siebie. Na jednym kawałku miałem zyto populację oddało około 4 t z ha. Nawożenie obornik i 100 kg saletry. z powodu awarii opryskiwacza nie zrobiłem skracania i to był wielki błąd bo dużo leżało. Na drugim kawałku pszenzyto jare. Nawożenie podobne ale brakło wody i szkoda było kosic bo może 2t zebrałem. W tym roku tylko zyto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

co mi się zdaje żę za rok cena żyta spadnie bo zasiewy wzrosną , a do sprzedaży można zmieszać kika odmian np . populacje z hybrydą ?  

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119
3 godziny temu, michaszko napisał:

Ja też sieję tylko hybrydę od 8 lat. Moje wnioski są takie że jeżeli ktoś myśli że można uzyskać wysokie plony kupując tylko i wyłącznie drogie nasiona to nie tędy droga. Aby hybryda pokazała swój potencjał musi byc zachowana cała agrotechnika na odpowiednim poziomie. 

Raz hybryda, raz populacja, cała agrotechnika zamknęła się w postaci saletry wiosna w ilości 150 kg, zero oprysku i populacji zebrałem 5 t z ha a hybrydy 6.5 t z ha, wniosek ? ani razu pole nie widziało żyta oraz przekropny rok.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
1 godzinę temu, misio3p napisał:

Raczej, jest to nie do rozpoznania.

Ja rozróżnię, hybryda ma bardziej jednolity kolor a populacja trochę pstrokata, nie umiem tego dokładnie wytłumaczyć w słowach ale różnica w wyglądzie jest. Nawet dwa lata temu widziałem jak sąsiad sypał na jedną przyczepę hybrydę i populację z dwóch różnych pól to była różnica bardzo wyraźna.

15 godzin temu, JarekBazydlo napisał:

Na pewno hybryda da Ci sporo więcej jak populacja. U mnie w tym roku populacja średnio 3.5t a hybryda 7t więc jest różnica. Na tej samej działce różnica 2.8t na plus hybrydy. Takie same nawożenie i ochrona.

Hybryda da wiekszy plon o ile pole masz w dobrej kulturze i odpowiednio o nie zadbasz. Ja już mam porównanie i w tym roku na swoje kwaśne piachy kupuje tylko żyto populacyjne ale nie wiem jeszcze jaką odmianę. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107

jak nie potrzebujesz kasy ja bym czekał mi dziś proponowali 800 za jęczmień i 840 za pszenzyto oczywiście ceny netto i z odbiorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

Ale czy to jeszcze wzrośnie cena? Kasy nie potrzebuję, zboże leży na pryzmie. Kolega wcześniej podpisał kontrakt to już 200zł na tonie jest w plecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107

Ja dzwonię 1-2 razy w tygodniu i pytam o cenę firm z którymi współpracuje,jak cena mi odpowiada to sprzedaje i później już nie dzwonię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Jest jakaś odmiana żyta hybrydowego do opóźnionych siewów? Po j zimowym zasialem proso. W planach rośnie na ziarno i jest to górka więc myślałem o tym żeby po zbiorze zasiać żyto. Nie wiem do kiedy najpóźniej to zasiać i też nie wiem kiedy to zejdzie z pola. A może jakaś dobra populacja jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119
3 godziny temu, krilan06 napisał:

Podpisywać kontrakt na żyto po 800+vat? Dobra cena?

Sprawdź parametry, jak będzie konsumpcja to zostaw i sprzedawaj do młynów, dają o wiele więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj