przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

krilan06    2452
19 minut temu, PawlomekZ-et napisał:

Witam. Panowie w tym roku utopiłem ziarno na jakieś 4-5cm rośliny wytwarzają dodatkowe miedzywezle i nie za bardzo mi się to podoba. Miał ktoś taki problem z żytem kiedyś ? Ile złapało rozkrzewień do zimy i czy wogóle się krzewiło? Była duża zniżka plonu? Obsada to jakieś 400 450 szt na m2 wysiewana.

Pierwszy raz jak siałem hybrydę to ziarno też przyszło za głęboko, jesienią też nie wyglądało jakoś super, ale oddało super plon, nie wiem może kłosy nadrobiły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13
Dnia 16.10.2019 o 10:23, Daniel770 napisał:

Som piachy  to zamiast gleana to dam legato 0.2l/ha 

Dobrze będzie?

Samo legato będzie miało problem z wzięciem miotły i lepiej dodać je do innego środka. Może być Expert, możesz  tez dać Boxera 2l i 0,1l Legato i powinno byc dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Ja otopilem ziarno w tym roku też ale na 4 cm i rosnie ładnie ziemia była sucha dopiero tydzień po siewie deszcz i pod koniec września powschodzilo A siane było 14 ... teraz ma 2 rozkrzewienia i do końca wegetacji moim zdaniem jeszcze jedno wytworzy więc wystarczająco będzie... raz miałem hybryde z 3 liscmi na zimę i plon był ponad 6t z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

mi żyto zeżarła rolnica we wrześniu a teraz kończy go drutowiec, mam foto tylko jak go tutaj w komentarzu dodać? dramat z tymi szkodnikami, do przesiania mam go juz :(


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberszol    26

koledzy od czego są takie dziurki średnicy do centymetra przy siewkach? zboże robi się wiodkie i blade... dodam że robi się to tylko w tych sianych wcześnie tj. ok 10 września. w tych z początku października jest spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

u mnie zyto hybryda siane ok 15 września na pichach nie powschodziło prawie wcale, na lepszych ziemiach jest ok. Pierwszy raz takie cos u mnie a siane w ten sam sposób co roku i zawsze było eleganckie. U kolegi to samo. Inne zboża powschodziły pieknie czy na piachu czy na glinie. Zyto populacyjne tez elegancko. Tylko ta hybryda dziadowska... jaka moze byc przyczyna?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberszol    26
proxy8441 napisał:

mi żyto zeżarła rolnica we wrześniu a teraz kończy go drutowiec, mam foto tylko jak go tutaj w komentarzu dodać? dramat z tymi szkodnikami, do przesiania mam go juz :(

kolego podaj zdjęcia powiem Ci czy u mnie to samo obgryyza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547
Dnia 19.10.2019 o 14:41, bamberszol napisał:

koledzy od czego są takie dziurki średnicy do centymetra przy siewkach? zboże robi się wiodkie i blade... dodam że robi się to tylko w tych sianych wcześnie tj. ok 10 września. w tych z początku października jest spokój.

Takie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

no wiec u mnie wszystkie zyta hybrydowa wpierdoliła rolnica i drutowce... i u innych z moich okolic również... k**wa człowiek sie stara zeby posiac w optymalnym terminie a tu takie cos... te siane pozniej niby sa ok. jeczmienia tez mi na jednym polu nie odpusciła i przesiewałem tydzien temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141
11 godzin temu, krilan06 napisał:

Macie jakieś zdjęcia? Kiedy sialiście swoje żyta?

po co zdjecia, na polu albo sama ziemia albo zielsko i raz po  raz zyto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
258michal    2

W tym roku to jest jakaś plaga z rolnicami i drutowcami . Mój ojciec mówił że odkąd gospodarzył to jeszcze takiego czegoś jak w tym roku nie doświadczył. U nas większość żyt zjedzona a teraz zauważyłem że zaczynają pojawiać się w pszenżycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

u mnie tez ojciec takiego czegos nie doswiadczył... najpierw myslałem ze zle zasiane za głeboko albo ze w za luzna ziemie... u mnie wyglada tak: po kukurydzy na polach jest ok, ale tam gdzie zyto po innych zpozach dramat. I mysle ze wczesny siew i bardzo wysoka temperatura w pierwszym tygodniu sie do tego przyczyniło... dzisiaj szukałem tych robali i znalazłem na poprzesiwanych  zytach i jeczmieniach ale te chociaz powschodziły... A najlepsze to ze to troche zyta co zostało to znowu rdza sie na to wpierdoliła a w jeczmieniu mszycy od hu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisek66    20

Panowie zostało 110 szt/m2 żyta po zaatakowaniu ploniarki zostawić to do wiosny czy wsiać w te żyto populacje 100 kg/ha ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2452

U mnie od 2 lat na pierwszą dawkę idzie saletrosan i jestem zadowolony. Przy niepewnej pogodzie wczesną wiosną na pewno saletrosan bezpieczniejszy od saletry, a jeżeli zboże ładnie rozkrzewione to tym bardziej dałbym saletrosan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2452

U znajomego 9ha hybrydy zjedzone przez robaki, u mnie niby jest żyto ale jakieś rzadkie (kolor ładny ma), a u drugiego znajomego żyto ma strasznie jasny kolor i słabo się krzewi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Koledzy waszym problemem w zycie jest Łokaś Garbatek , siedzi w tych dziurkach i wychodzi tylko w nocy podgryza rosliny i wciąga w te dziurki. Oprysk albo gazowy popołudniem albo jakos kontakt ale tylko w nocy , żeruje w godzinach 21-23. Podobno dziala na niego chloropiryfos, u mnie tez zjada Zyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2452

Ja wczoraj pryskałem jak zrobiło się ciemno. No ogólnie jest plaga - rolnice, łokaś, ploniarka zbożówka, dopiero pewnie na wiosnę wszystko wyjdzie w uprawach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj