przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Szron88    29

A u nas spadło moze w sumie w tydzien z 40l max ale tak wszystko bylo wysuszone ze tak woda moment znikneła. Na drogach żwirowych znowu kurzy sie a opadow nie nadają za bardzo. Wschodnie podlasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

ile PRAXIORU  na ha dajecie po kwitnieniu na rdze bo w ulotce jest od 0,75-1,5l na ha drogi srodek 168 zl za litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
Napisano (edytowany)

Witam dziś byłem na polu zyta hybrydowego serafino i jestem w mega szoku bo w miejscach gdzie był dołek i trzymało wilgoć kłos wyrósł na ok 150cm a na reszcie pola ma w granicach 120cm masakra to wszystko się położy jak zacznie nalewac ziarno. Skracalem raz razem z t1 ale zmniejszyłam dawkę bo było mega sucho a teraz zong. Ale ok 100m dalej koleś ma też hybryde tylko nie skracal i jest wyższe ode mnie miejscami bo ok 180cm

Edytowano przez dzikiWschód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFRK    15
1 godzinę temu, dzikiWschód napisał:

Witam dziś byłem na polu zyta hybrydowego serafino i jestem w mega szoku bo w miejscach gdzie był dołek i trzymało wilgoć kłos wyrósł na ok 150cm a na reszcie pola ma w granicach 120cm masakra to wszystko się położy jak zacznie nalewac ziarno. Skracalem raz razem z t1 ale zmniejszyłam dawkę bo było mega sucho a teraz zong. Ale ok 100m dalej koleś ma też hybryde tylko nie skracal i jest wyższe ode mnie miejscami bo ok 180cm

Wypisz wymaluj sytuacja jak u mnie. Skracałem tylko raz, bo była mega susza. Jednak na obszarach gdzie była większa wilgoć, Vinetto ma około 160-170cm. Po prostu masakra. Do tego około 700 kłosów na metrze. Nie ustoi na bank do żniw, już je w zasadzie pochyla a miejscami kładzie. 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

Panowie mam problem z żytem bo pojawiła mi się rdza a żyto w tej chwili kwitnie. Wcześniej nie było warunków na pryskanie. Czy warto będzie jeszcze pryskać po przekwitnięciu? Żyto ma ok. 150cm

IMG_20190524_202336.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7
2 godziny temu, slawekz1975 napisał:

u mnie tez jest rdza juz kupilem srodek ale jak wjechac w taki łan

A możesz  się pochwalić jaki kupiłeś  bo tyle mi proponują środków że już zgupiałem a chcę  kupić sprawdzony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188
7 godzin temu, Daniel770 napisał:

A możesz  się pochwalić jaki kupiłeś  bo tyle mi proponują środków że już zgupiałem a chcę  kupić sprawdzony 

praxior drogi ale jako jedyny ma rej do konca kwitnienia troche sie spóznilem bo kwitnie na maksa zyto i trzeba czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2368

ja ciesze sie że opryskalem na t2/t3 jak tylko pokazaly sie klosy bo teraz bym musial chyba opryskiwacz na turze powiesic żeby odpowiednio wysoko lance podniesc 0.7 ha nie opryskalem bo kawalek przy domu i myslalem ze resztkami z pszenicy jeczmienia pszezyta opryskam lecz juz nie bede wjezdzal lan zdrowy resztki wypryskalem na jeczmien i niech sie dzieje wola nieba


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz160    10
Napisano (edytowany)

Dziś jeździłem zerknąć co u mojego Binntto. Katalogowo osiąga wysokość 142cm. Dostało 1l CCC+ 0,3l Modusa. Co zastałem? Podobnie jak koledzy... Średnio 160cm wysokości, a miejscami wyżej mnie (180cm). Nie będzie łatwo ustać do żniw.. 😞

Edytowano przez Tomasz160

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Oby nie bylo za geste to, w wiekszosci, binnto ustoi.

U mnie serafino tez kolo 180 ma, na szczescie nie za geste, tylko ze bez skracania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7

U mnie serafino i deloro 2x skracanie  medax Max 0,40kg/ha ma około 140cm ale jest gęste 

W kłosie pięterek ma od 16do 24sztuk

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

A moje serafino nie dość że gęste bo niby 1.7js wysiane ale wcześnie i na wiosnę miało po 10-13 rozkrzewien, bez skracania i też ok 150cm jak będę miał szczęście i wystoi do żniw to nie wiem kto mi to wykosi, taka ilość masy hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abc1922    1
Napisano (edytowany)

Panowie po ostatnich opadach położyło mi strasznie żyto. Czy warto kosic to jeszcze na kiszonke? Myślałem kosic prosto z pnia jaguarem . Bo jak zostawie to nie wiem czy coś z tego będzie.

Edytowano przez abc1922

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2463
4 godziny temu, dzikiWschód napisał:

A moje serafino nie dość że gęste bo niby 1.7js wysiane ale wcześnie i na wiosnę miało po 10-13 rozkrzewien, bez skracania i też ok 150cm jak będę miał szczęście i wystoi do żniw to nie wiem kto mi to wykosi, taka ilość masy hehe

Się lepiej zastanów kto wykosi jak nie ustoi do żniw 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
1 godzinę temu, abc1922 napisał:

Panowie po ostatnich opadach położyło mi strasznie żyto. Czy warto kosic to jeszcze na kiszonke? Myślałem kosic prosto z pnia jaguarem . Bo jak zostawie to nie wiem czy coś z tego będzie.

No jasne dzaguar to skosi z pnia .U mnie we wtorek ma kosić też z pnia .Może się utrzyma pogoda .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

A czy z kłosem nadaje się na kiszonkę? Rok temu gdy prawie całość leżała chciałem sprzedać na kiszonkę, to nikt nie chciał wziąć z powodu kłosów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abc1922    1

Jak by to żyto ściać z lucerną to nawet fajna kiszonka by wyszla ale czy nie będzie za mokre to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

O tej porze na kiszonkę trochę za późno. Badyl jest już sztywny, powietrza w nim dużo zostaje, słabo się ubija i kiszonka się psuje. Najlepsze do kiszenia  jak się kłos zaczyna pojawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tromba222    8
Dnia 23.05.2019 o 17:31, slawekz1975 napisał:

ile PRAXIORU  na ha dajecie po kwitnieniu na rdze bo w ulotce jest od 0,75-1,5l na ha drogi srodek 168 zl za litr

Ja myślę dawać 0,7 Praxioru +125g tebukonazol jak przekwitnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
Napisano (edytowany)

Czy na żerujące na liściach larwy skrzypionki jakiś pyretroid pokroju cypermetryny będzie na pewno skuteczny jak to podają w etykietach? Może dołożyć jeszcze coś z neonikotynoidów? Ale to już wiadomo - jest to istotny dodatkowy koszt, gdyby się obyło bez byłoby lepiej, jak by trzeba było jeździć 2x  z samym pyretroidem, to lepiej już coś dorzucić i pojechać tylko raz. Na śmierdziele z fosforoorganicznych nie bardzo mam ochotę. :|

Żyto ma 140 - 150 cm wysokości, a skrzypionki potrafią siedzieć na dolnej stronie liści 30 cm od ziemi. Najwięcej ich mam od krawędzi pola, tam są też w późniejszej fazie rozwojowej. Mam wielką ochotę ich opryskać od zaraz, tylko że żyto kwitnie, a zakończy kwitnienie około poniedziałku - środy w przyszłym tygodniu. Co z tym fantem robić?

Na krawędziach jest około 2 szt na roślinę, na m2 jest ich tak do 15 szt, raczej nie więcej. W głębi pola jest ich mniej, ale przez wzgląd na to że się dopiero wykluwają, mogłem pominąć część osobników. W przyszłym roku pewnie przetestuję insektycyd podany na jaja. Może się nie wyklują wtedy. Badał już ktoś ten temat?

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj