przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

lexiflexi    20

Ja niedawno CCC skracałem żyto zaraz po tym zimnie co było i jest okey kolanko było 2.5 cm nad węzłem krzewienia, teraz widzę że jest już drugie. Zobaczymy co to będzie u mnie żyta nie są za duże ale są gęste i źdźbło jest grube i zdrowe. Mają po ok 25 cm wysokości, na lepszej ziemi jest ok 30 cm wysokości sialem 2x saletre po 200 kg teraz jest ciepło i nawet wilgoć jest to urosnie szybko

A u was jak z wysokością żyta??? Ja mam serafino i bono nie są to wysokie odmiany

Moje żyto wygląda podobnie jak użytkownika @AgroSzymi99

Miara na oko, ostatni byłem 4-5 dni temu jak pryskałem, ciekawe jak teraz, bo na pewno urosło 

 

Edytowano przez lexiflexi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2505

U mnie ma około 40-45cm średnio. Ja CCC nie daje na słabsze ziemię gdzie mam żyta bo strasznie korzenie skraca już raz tak kawałek pszenżyta załatwiłem na słabszej ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

Żyta Jarka na oko kapitalne. U mnie dziś minus 2 było.. w nocy dziś zrobię robaka bo mszyca jak cholera dożuce mocznik i siarczan i chyba już koniec wjazdów w żyto. 2,5 ha tydzień temu zdechło  4 umiera właśnie. Hektar normalnego żyta na chwile obecną został.. Dostaje szału z oziminami 3 rok z rzędu..  poszło 150 saletry 1 marca i 150 mocznika 24 marca bo było fajnie a teraz wcale tego nie widać. Małe żółte i zwiędnięte. 

Z ciekawostek PZU odmawia ubezpieczeń od przymrozków wiosennych sadów i plantacji owocowych a uprawy rolne tylko z lustracją. Był u mnie likwidator uznał gdzieś tu na terenie 60% przymrozków w sadzie gość ubezpieczył się wcześniej. Nawet ubezpieczyciela tegoroczna aura przerasta.

Edytowano przez damian007

trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFRK    15
52 minuty temu, damian007 napisał:

Żyta Jarka na oko kapitalne. U mnie dziś minus 2 było.. w nocy dziś zrobię robaka bo mszyca jak cholera dożuce mocznik i siarczan i chyba już koniec wjazdów w żyto. 2,5 ha tydzień temu zdechło  4 umiera właśnie. Hektar normalnego żyta na chwile obecną został.. Dostaje szału z oziminami 3 rok z rzędu..  poszło 150 saletry 1 marca i 150 mocznika 24 marca bo było fajnie a teraz wcale tego nie widać. Małe żółte i zwiędnięte. 

Z ciekawostek PZU odmawia ubezpieczeń od przymrozków wiosennych sadów i plantacji owocowych a uprawy rolne tylko z lustracją. Był u mnie likwidator uznał gdzieś tu na terenie 60% przymrozków w sadzie gość ubezpieczył się wcześniej. Nawet ubezpieczyciela tegoroczna aura przerasta.

Susza aż tak bardzo Ci je wykończyła? U mnie na żwirze już ledwo 250 źdźbeł zostało więc można powiedzieć że już też "po ptokach". Jak 2 tony z tego uleci to będzie dobrze. Ciekawe czy do żniw chociaż 1/2 tego wytrwa. Na piaskach zatem zapowiada się u mnie klapa, III i IV klasy póki co nie wykazują jeszcze braków wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

Ja się tu pier**le z tym żytem a 10 kilometrów dalej ptaszki na odłogach już zrobiły pewny zysk. Szkoda że rolnikom z marszałkowskiej.. ręce opadają.. ja już mogę zacząć liczyć ile dołożę.

  • Like 1

trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Też nie rozumiem tej polityki dopłacania do nieużytków, przecież każdemu cwaniakowi jest to na reke. Mniej kosztów, mniej roboty a więcej kasy wpada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

U mnie właśnie leje od 20 minut A wcześniej cały dzień padało jak dooobrze... owies gdzie był płytko to nie powschodzil będzie dobrzeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam żytko f2, dostało okolo 200 kg saletry i okolo 100 kg mocznika,klasa 4 i 5, Myślicie żeby potraktować je modusem? Nie jest zbyt późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2505
47 minut temu, grzegorzw1971 napisał:

Mam żytko f2, dostało okolo 200 kg saletry i okolo 100 kg mocznika,klasa 4 i 5, Myślicie żeby potraktować je modusem? Nie jest zbyt późno?

Zależy w jakiej jest fazie i jak wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20
26 minut temu, soltys48 napisał:

kws dolaro siane ok 140 ziarniaków na metr

20190422_161902.jpg

20190422_162042.jpg

Żyto kapitalka sołtys  :D no to jutro ja się pochwale co u mnie rosnie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Dla porównania  żyto populacyjne sąsiadów . Azot w kwietniu a odchwaszczanie to nie wiem bo nie widziałem. 

IMAG0344.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baba1212    0

Witam, mam pytanie odnisnie skracania zyta hybrydowego. Nigdy wczesniej nie sialem hybrydy, ani nie skracalem. Zyto zasiane na 5 i 6 klasie, dostalo juz 100kg/ha czystego azotu I na tym koniec. Kupilem CCC zeby zastosowac na pierwsze kolanko, ale z powodu przymrozkow, i  ciaglych niskich temperatur a pozniej suszy nie bylo okazji zrrobic oprysku. Teraz w weekend ladnie popadalo, I beda cieple noce, wiec chcialem je skrocic, ale pierwsze kolanko juz dawno ucieklo, a nawet juz drugie sie pokazalo a rosliny juz maja 30cm. Pytanie czy moge jeszcze opryskac teraz tym CCC czy lepiej zastosowac cos innego lub w ogole nie skracac, ale przy takiej ilosci azotu watpie ze ustoi w pionie. Jakies rady? 

IMG_20190422_184533.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

No tak to jest na tej wsi, każdy gada że za dużo nawozu sieje ile to co kosztuje i w ogóle, kupilby sobie gotowego za to i jeszcze coś innego nawymyslaja A jak przychodzi do żniw to krzyczą ajajaj nieurodzaj i nieurodzaj... I biegają za słoma do tych co nic nie trzymają i na końcu jeszcze powiedzą NO TY TO NAKOSILES W TYM ROKU ... Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFRK    15
15 godzin temu, mikcom20 napisał:

Dla porównania  żyto populacyjne sąsiadów . Azot w kwietniu a odchwaszczanie to nie wiem bo nie widziałem. 

IMAG0344.jpg

przypalone azotem pewnie.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Tylko 100 kg? Ustoi napewno traz hybrydy krótką i sztywną słome mają. Jeżeli nie bedzie kataklizmu to ustoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167
2 godziny temu, soltys48 napisał:

Przypalone tak ale SŁOŃCEM  i brakiem wody

Pewnie, mój sąsiad przez miedzę też takie ma tylko od mojego pola pół metra ciemne i ładne. Na moim polu dopiero kukurydza posiana i jedyne co mogło jego pole dostać do tej pory z mojego to wapno którego nie żałuję i zawsze do sąsiadów trochę doleci. Nie powiesz, że dał więcej nawozu wiosną przy granicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duszekl    4
Dnia 22.04.2019 o 19:22, mikcom20 napisał:

Dla porównania  żyto populacyjne sąsiadów . Azot w kwietniu a odchwaszczanie to nie wiem bo nie widziałem. 

IMAG0344.jpg

Jaki sens jest uprawy tego ,,,,, a pójdziesz się zapytać czy by ci to dali do uprawy bo nie potrafią się gospodarzyć to usłyszysz ....😃😃😃😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
Dnia 22.04.2019 o 17:53, soltys48 napisał:

kws dolaro siane ok 140 ziarniaków na metr

20190422_161902.jpg

20190422_162042.jpg

Sołtysie jaka agrotechnika? Zazdraszczam😉


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Przedplon pszenżyto ma oborniku,pod korzeń 250 ultra 8

Jesienią oprysk na chwasty legato+expert +flonacer 

Początkiem marca ok 200kg saletrosanu

Psiknięte na grzyba mondatak+kendo+trazer

Na N2 ok 165kg mocznika

Żyto siane bez orki tylko 2xtalerzowka gleba V

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj