przemo93pl

żyto hybrydowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KlimekPL    793

U mnie na jednym polu już zaczyna się objawiać susza, rośliny pobladły i widać niedobory ale to ciekawe, że tylko na jednym polu, na pozostałych żyto trzyma formę.

Coraz bardziej się zastanawiam, czy jechać z drugim azotem na siłę mimo suszy czy jednak odpuścić ten temat. Jak spadnie deszcz pod koniec maja to na azot i tak będzie za późno bo już plonu nie zbuduje. A może teraz zrobić ze 2-3 zabiegi mocznikiem dolistnie w odstępach co kilka dni? Najpierw planowałem, że nie będę sie bawił w dolistne dokarmianie ale warunki powodują zmianę planów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268
3 godziny temu, pop129 napisał:

Witam, czy mogę zastosować na żyto od chwastów Lentipur, bo mam na stanie? Pisze, żeby opryskać do fazy końca krzewienia, a u mnie jest już faza strzelania w źdźbło... Nie zaszkodzę roślinie? Ewentualnie co w zamian, chodzi mi głównie o zwalczenie miotły...

U mnie po lentipurem wiosną zawsze żyto dostawało po d*pie. Najlepiej pryskać jesienią

 

2 godziny temu, KlimekPL napisał:

U mnie na jednym polu już zaczyna się objawiać susza, rośliny pobladły i widać niedobory ale to ciekawe, że tylko na jednym polu, na pozostałych żyto trzyma formę.

Coraz bardziej się zastanawiam, czy jechać z drugim azotem na siłę mimo suszy czy jednak odpuścić ten temat. Jak spadnie deszcz pod koniec maja to na azot i tak będzie za późno bo już plonu nie zbuduje. A może teraz zrobić ze 2-3 zabiegi mocznikiem dolistnie w odstępach co kilka dni? Najpierw planowałem, że nie będę sie bawił w dolistne dokarmianie ale warunki powodują zmianę planów...

Zasialem tydzień temu azot, wczoraj poprosiło, przemieklo centymetr. Mój jeden kawałek też lichy, tylko tam było późno siane i ziemia zaniedbana. Dałem też saletrę, ale myślę prysnąć je mocznik+siarczan magnezu+ jakies mikro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFRK    15
5 godzin temu, Daniel770 napisał:

Ja też myślę wjechać dolistnie mocznikiem tylko z jakim stężeniu?

Ja nie szaleję z dużymi dawkami, bo kiedyś już sobie przypaliłem. W okresie strzelania w źdźbło robię trochę ponad 6% mocznika w beczce, tj. na beczke 450 L - 30 kg mocznika, choć pewnie można i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Pryskałem na początku tamtego tygodnia na skracanie to kolanko ledwo 1cm na węzłem a dzisiaj już 2 3cm nad.Jednak braki wody dają o sobie znać.

IMG_20190414_193907.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Ja zastanawialem sie nad samym prochlorazem aby chociaz zabezpieczyć podstawe ale w tym roku jest tak kosmiczne drogi, że normalnie za tą cenę zrobiłbym cale kompletne T1. Znacie inne substancje na podstawę tak do 50-60zl na hektar? Sucho jak diabli i nic więcej z fungi nie ma sensu robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFRK    15
7 godzin temu, KlimekPL napisał:

Ja zastanawialem sie nad samym prochlorazem aby chociaz zabezpieczyć podstawe ale w tym roku jest tak kosmiczne drogi, że normalnie za tą cenę zrobiłbym cale kompletne T1. Znacie inne substancje na podstawę tak do 50-60zl na hektar? Sucho jak diabli i nic więcej z fungi nie ma sensu robic

Ja miałem lecieć z Wirtuozem, ale susza jak cholera i jednak skończyło się na Bumper Super. Powiem Ci, że jestem bardzo zadowolony. Żyto naprawdę miało dość mocne oznaki chorób, wydawało mi się, że nie wystarczy i że będę musiał poprawić fenpropidyną. Zrobiłem dziś obchód po polach i powiem Wam - niespodzianka. Żyto znacząco "odżyło", więc uważam że zabieg był wystarczający. Objawów chorób póki co brak. Teraz o T2 trzeba będzie myśleć. 

57190411_2321663708114798_1567049630040981504_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFRK    15

U mnie w tym roku same skrajności.  O ile na V i VI obsada już w tym momencie wynosi ledwie około 400 źdźbeł, tak na III i IV ponad 2 razy tyle. Ciężko to będzie chyba w pionie utrzymać.

Screenshot_20190415-220620_Video Player.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Klimek daj tilt Turbo 0.8l wyjdzie 85zł brutto. 

Miałem stosować też prochloraz plus tebu. Ale jednak będę stosował tilt turbo+tebu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

U mnie na jutro nadają dużo deszczu aż 15l na metr zobaczymy czy popada hehehe ... jakoś na dniach będzie t1 i ccc

Tak moje bono wygladalo z 2-3 dni temu A dziś już kolor zmieniło na ciemny zielony. N2 podziałalo szybko ( tydzień czasu będzie od saletra 200 kg/ha)

20190413_105016.jpg

20190413_105016.jpg

Teraz wygląda podobnie jak na zdjęciu nizej ( zdj to samo tylko efektem poprawiłem na wyglad terazniejszy żyta)

20190415_225130.jpg

Edytowano przez lexiflexi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OFRK    15

U mnie prognoza na kolejny tydzień wygląda tak jak w załączniku. Na piaskach po tym tygodniu nie zostanie już chyba kompletnie nic. Zrobiłem wczoraj zdjęcie kilka działek dalej u znajomego, widok aż przeraża. Wody, wody i jeszcze raz wody.

20190417_134741-1620x1620.jpg

Screenshot_20190418-122228_Weather.jpg

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7

Dzisiaj poszło 120kg/ha saletry spowodu suszy. Miało być 180kg .

Jak popada deszcz  w niedzielę  to jeszcze posype z 70kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507

Tak wygląda u mnie żyto na dzień dzisiejszy. W tym kawałku jest 5.7ha

20190419_175132.jpg

20190419_175126.jpg

20190419_175812.jpg

Ostatnie zdjęcie porównanie z sąsiadem który dał jedna dawkę azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50

robic oprysk t1 i skracanie modusem ? zyto idzie ostro w gore lecz przez susze nie wiem czy pryskac czy czekac wilgoci jest jeszcze w glebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Ja skróciłem wczoraj ostatni kawałek. Azot dany ponad tydzień temu, trochę mocznika poszło dolistnie, teraz oby padało. Niby poniedziałek wtorek ma padać. Inaczej będzie lipa. Na piaskach już sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2363

ja bym jechał modus korzenia nie skróci a wrecz odwrotnie roslina będzie nizsza to i potrzebuje mniej wody u mnie parę dni temu szło 3 kolanko


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

@JarekBazydlo

U mnie wygląda podobnie jak twoje po jednej dawce azotu. Od miesiąca nie padało i dałem sobie spokój z drugą dawką. W takiej suchocie na pewno składniki są wolniej pobierane i na pewno nie zostaną wypłukane i mozliwe ze z poprzedniego suchego roku zostało sporo azotu. 

U sąsiadów, którzy ubogo prowadzą żyto to juz praktycznie wyschło, u mnie trzyma sie zadziwiająco dobrze. Tylko na jednym kawałku zaczęło strasznie blednąć, ciekawe co tam siedzi bo po analizach jest to podobne stanowisko do pozostałych i było tak samo nawozone a na dodatek stanowisko po grochu a wygląda najgorzej ze wszystkich pól. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507

Ja zaprawialem jeszcze żyto przed siewem Raykat Start i narazie nie widać że brakuje wody ale ma dość głęboko i mocno rozwinięty system korzeniowy. Zobaczymy coś tam na niedzielę nadają deszczu i potem znów za tydzień coś tam ma porkopic. Może w tym tygodniu uda się wjechać z grzybowka i odżywka na żyta chociaż nadają pokrywy wiatru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj