Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomasz0611    5607
39 minut temu, Agrest napisał:

No skoro po służalczej postawie obu rządów wobec ukropów 

I mi i Tobie ta służalcza polityka się nie podoba, i niestety nic nie idzie z tym zrobić, strajki były i za poprzedniego rządu, i za tego, i jak nasze władze klęczały przed Banderowcami tak nadal to robią ...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
58 minut temu, Tomasz0611 napisał:

A co ma Rudy czy Kaczor z tym wspólnego, ceny zbóż w Polsce są niezależne od naszych władz, wynikają z cen na światowych rynkach, jesteśmy za małym producentem aby nasza produkcja miała jakiś większy wpływ na światowe ceny ...

Za Tuska miałem truskawkę przemysłową po 5zł/kg w rekordowym roku i pracownika za 10zł/h, za Jarka też była truskawka przemysłowa w rekordowym roku po 5zł/kg i pracownika za 18zł/h, kiedy jako rolnik zarobiłem lepiej ??

Wydawało się że Ty mądrzejszy chłop 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607
Przed chwilą, GRZES1545 napisał:

Wydawało się że Ty mądrzejszy chłop 🤔

A to powiedz mi co zrobił Kaczor że pszenica za jego czasów była po 1500 zł ?? Jaki miał na to wpływ, bo ja myślę, że żaden, trafił po prostu na taką sytuację na świecie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Ale obecni , jeszcze nigdy dobrze dla rolników nic nie zrobili , teraz ładnie mówią , bo miasto popiera nasze protesty

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mateusz1q napisał:

Nikt w 2020 przy cenie pszenicy 650 nie kupiłby saletry 32 za 1400netto a teraz myślą że jakieś inne przeliczniki są?

dzis sprzedana reszta pszenicy 600zł brutto. saletra pulan 1950 rsm 28 1580 poli 6 3200 brutto lubelskie

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
8 minut temu, małoroly2018 napisał:

dzis sprzedana reszta pszenicy 600zł brutto. saletra pulan 1950 rsm 28 1580 poli 6 3200 brutto lubelskie

Ale wy w lubelskim macie ziemie jak na ukraine więc 150$ przy 12 tonach to i tak dobrze 

  • Haha 4
  • Confused 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
2 minuty temu, v11 napisał:

Ale wy w lubelskim macie ziemie jak na ukraine więc 150$ przy 12 tonach to i tak dobrze 

No debil :D

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119
10 minut temu, v11 napisał:

Ale wy w lubelskim macie ziemie jak na ukraine więc 150$ przy 12 tonach to i tak dobrze 

Obejrzyj sobie kolego gra o plon z Parczewa , tez lubelskie 

W 2008 lub 9 dach wymiala mi dkipa z Bilgoraja, tez  lubelskie ,byl master zdziwiony jak  duzo pszenicy I gdy mu poeiedzialem ze zuemuz wtedy kupowale po 35 tys za ha to niemalze chlopina kostke  podworka zrywac chcial Abym kupil od niego  w tych pieniadzach.

Jsk Ci pasuje to sprzedaj swoje I kup w lubelskie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000
Napisano (edytowany)

mam kolegę pod Hrubieszowem więc też coś wiem 

Edytowano przez v11
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaqMF    8

Ja nie mam ziemi jak na Ukrainie w lubelskim i też sprzedaje pszenicę po 600 zł 😟. Północ i wschód Lubelskiego to piach 4-6 klasa i do tego ceny najgorsze w kraju, bo transport wszędzie daleko, jedynie Hrubieszów i okolice ma czarnoziemy i chyba na południu też są niezłe jakieś gliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    329
25 minut temu, v11 napisał:

mam kolegę pod Chrubieszowem więc też coś wiem 

Pierwsze to się naucz poprawnie pisać nazwę miejscowości i dopiero się wypowiadaj. Widać jaki obeznany w temacie  🤣

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Racja już po krzyku 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500
41 minut temu, JaqMF napisał:

Ja nie mam ziemi jak na Ukrainie w lubelskim i też sprzedaje pszenicę po 600 zł 😟. Północ i wschód Lubelskiego to piach 4-6 klasa i do tego ceny najgorsze w kraju, bo transport wszędzie daleko, jedynie Hrubieszów i okolice ma czarnoziemy i chyba na południu też są niezłe jakieś gliny.

Okolice parczewa to tam same kombinaty rolne, tam to niemiec jakieś reparacje dopłaca czy cuś i się opłaca obsiewać te texasy i nikt nie płacze XD

  • Haha 3
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
11 godzin temu, miwigos napisał:

Ale obecni , jeszcze nigdy dobrze dla rolników nic nie zrobili , teraz ładnie mówią , bo miasto popiera nasze protesty

A pis co dobrego zrobił dla rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
11 godzin temu, v11 napisał:

Ale wy w lubelskim macie ziemie jak na ukraine więc 150$ przy 12 tonach to i tak dobrze 

Zapraszamy, z pewnością coś trafisz do kupienia i zaczniecie robić lody na tej cudownej ziemi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4140
34 minuty temu, jacek1296 napisał:

A pis co dobrego zrobił dla rolnika?

Martw się lepiej żeby ci teraz zrobili choć połowę tego co tamci nie zrobili, bo coś mi się zdaje że jedynie co zrobią to będą zwalać jak to PiS wszystko zepsuł i nie da się nic zrobić.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
Napisano (edytowany)

Donek jakby rządził te lata co Pis to by lasy już były nawet sprzedane , odkupili kolej na kasprowy ,bank PKO , , ludzim lepiej zaczeło sie zyć , skleroze masz, paliwo mamy nie oszukiwane, nie pamietasz mafi paliwowych

Edytowano przez miwigos
  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607
1 minutę temu, jacek1296 napisał:

No ale co tamci zrobili?

Jak to co, chcieli nam wprowadzić 5 dla zwierząt, ale głupie chłopy ze wsi nie chciały xD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Obecni wprowadzą i wam będzie sie podobać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607
Napisano (edytowany)
4 minuty temu, miwigos napisał:

Obecni wprowadzą i wam będzie sie podobać

Tak, tak, chcieli też sprzedać Lotos, ale to PiS go sprzedał ... Jedni i drudzy są tak samo dobrzy ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4140
Napisano (edytowany)
7 minut temu, miwigos napisał:

Obecni wprowadzą i wam będzie sie podobać

I nie tylko to, zaraz im rury zmiękną, mają jeszcze trochę oszczędności za PiSu i na razie udają paniska.

 

Edytowano przez Desperado
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616
12 godzin temu, v11 napisał:

Ale wy w lubelskim macie ziemie jak na ukraine więc 150$ przy 12 tonach to i tak dobrze 

No taa. Trafiłeś na ten 1% powierzchni PL które zajmują czarnoziemy. 

50% powierzchni ukry to czarnoziemy.

Jestem z lubelskiego, mam 70km do granicy i mam 5 klase 🤠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj