Polecane posty

jezyk_nh    39
GABBER85    1318

bedzie po 3 zł w biedrze,

troche za drogi  do palenia


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

RSM 32 1410 netto. Od kiedy te obniżki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2271
16 godzin temu, ksiaze napisał:

mam nadzieję, że pod osłoną nocy te silosy zapłoną niczym Rzym za Nerona.. 

 

A podpalisz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234
3 minuty temu, Tomek90 napisał:

A podpalisz? 

nie wiem o czym mówisz...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2026
22 godziny temu, jezyk_nh napisał:

Z tego co słyszałem od chłopaków z odprawy to gorsze szły 

Potrafiło się wszystko ruszać jeszcze od robaków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Panowie co lepiej kupic kizeryt 1600zl/t czy siarczan magnezu siarkopol 1200zl/t? Chodzi mi bardziej o cene w przeliczeniu na składnik co lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

matematyka się kłania... ale ja bym kupił przy tych cenach kieserit

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219
28 minut temu, Michal014d napisał:

Panowie co lepiej kupic kizeryt 1600zl/t czy siarczan magnezu siarkopol 1200zl/t? Chodzi mi bardziej o cene w przeliczeniu na składnik co lepiej.

Sprawdzasz dane do wyliczeń: 

- kizeryt ma 25% MgO rozpuszczalnego w wodzie.

- siarczan ma 22% MgO całkowitego ale rozpuszczalnego w wodzie masz 18% więc to nas interesuje (zawsze co jest rozpuszczalne w wodzie a nie np w kwasach)

I teraz musisz policzyć ile jedna jednostka MgO kosztuje danym produkcie: (cenę dzielimy przez liczbę kilogramów MgO w tonie produktu)
a) kizeryt: 1600/250 = 6,4zł za kilo 

b) siarczan 1200/180= 6,67zł za kilo 

No i teraz Ci wychodzi jasno, że kizeryt jest tańszy jeżeli główny składnik o jaki nam chodzi to magnez. 

Teraz weź jeszcze zawartość siarki- SO3; w kizerycie masz 50% a w siarczanie masz 36%.

Czyli kizeryt jeszcze bardziej wypada na plus.

 

Takie obliczenia to się ćwiczyło za małolata jak się miało 7zł w kieszeni i się liczyło co bardziej się opłaca wino czy piwo?  Co Ty wtedy robiłeś? :P

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Zawsze wino , lepiej w łeb waliło 🙂

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej44    55

rozmawiałem kiedyś z fachowcem od nawozów. Jak coś pisze na nawozie ,że jest rozpuszczalny w kwasach to tak ten nawóz też będzie dostępny dla roślin. Wcześniej czy później ale będzie. A nawet śmiem twierdzić,że w tym roku jakby nawet dostępność w czasie się rozwlekła to tylko na plus że względu na możliwość wypłukania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219

Hahaha dokładnie, a jak się trafiło jakieś nie dobre wino to rozrabialiśmy z napojem gazowanym o smaku pomarańczowy, wchodziło jak zimne piwo w żniwa :D 

1 minutę temu, Andrzej44 napisał:

rozmawiałem kiedyś z fachowcem od nawozów. Jak coś pisze na nawozie ,że jest rozpuszczalny w kwasach to tak ten nawóz też będzie dostępny dla roślin. Wcześniej czy później ale będzie. A nawet śmiem twierdzić,że w tym roku jakby nawet dostępność w czasie się rozwlekła to tylko na plus że względu na możliwość wypłukania

A jak Ci wypłucze te % rozpuszczalne w kwasach? To i tak d*pa z tyłu.
Ja tam patrzę na to co jest rozpuszczalne w wodzie reszta to może się rozpuści może nie a mi nawóz trzeba na ten rok a nie na roślinę następną.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    907
1 godzinę temu, melon10641 napisał:

Sprawdzasz dane do wyliczeń: 

- kizeryt ma 25% MgO rozpuszczalnego w wodzie.

- siarczan ma 22% MgO całkowitego ale rozpuszczalnego w wodzie masz 18% więc to nas interesuje (zawsze co jest rozpuszczalne w wodzie a nie np w kwasach)

I teraz musisz policzyć ile jedna jednostka MgO kosztuje danym produkcie: (cenę dzielimy przez liczbę kilogramów MgO w tonie produktu)
a) kizeryt: 1600/250 = 6,4zł za kilo 

b) siarczan 1200/180= 6,67zł za kilo 

No i teraz Ci wychodzi jasno, że kizeryt jest tańszy jeżeli główny składnik o jaki nam chodzi to magnez. 

Teraz weź jeszcze zawartość siarki- SO3; w kizerycie masz 50% a w siarczanie masz 36%.

Czyli kizeryt jeszcze bardziej wypada na plus.

 

Takie obliczenia to się ćwiczyło za małolata jak się miało 7zł w kieszeni i się liczyło co bardziej się opłaca wino czy piwo?  Co Ty wtedy robiłeś? :P

ten z siarkopolu ma 18 rozpuszczalny w wodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej44    55

nie będę udawał mądrzejszego niż jestem. Ten ekspert mówił o kwasach organicznych w glebie. Co jak i w jakim tempie to nie wiem i czy ekspert wiedział to nie wiem. Mówił by tym nie zawracać sobie głowy. Ja też obliczam składniki i zazwyczaj kizeryt wychodzi taniej ale nie zawsze. Różnice są minimalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Panowie, jak u Was widać obniżki w hurtowniach nawozów? W zeszłym tygodniu u mnie na południu łódzkiego Zaksan 32 N po 2050 zł/t, Anvistar 34 N 1980 zł, mocznik około 2300 zł wszystkie ceny w BB i brutto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mike2145    13
6 godzin temu, raul7031 napisał:

Panowie, jak u Was widać obniżki w hurtowniach nawozów? W zeszłym tygodniu u mnie na południu łódzkiego Zaksan 32 N po 2050 zł/t, Anvistar 34 N 1980 zł, mocznik około 2300 zł wszystkie ceny w BB i brutto. 

Zaksan około 1650 netto idzie dostać, Anivistar mysłe że taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    328

Kurła gaz na giełdzie jaki tani. Saletra przy tej cenie gazu powinna 900 zł kosztować 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerardpolska    13
2 godziny temu, dantur96 napisał:

Kurła gaz na giełdzie jaki tani. Saletra przy tej cenie gazu powinna 900 zł kosztować 

niech będzie 1100

ale powiedz mi jak ot było że puławy sprzedawały saletre po 5000 i miały tak dużą stratę

chyba ze do urków za pół ceny dawali

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj