DRIPOL

Ceny trzody chlewnej 2024

Polecane posty

bandzior11    44
Napisano (edytowany)

Mój znajomy podał mi propozycje żebym zaczął stosować cynk w żywieniu przez cały okres tuczu. Czy widzicie różnice stosujecie? Wiem ze normy są i już nie wolno stosować 

Edytowano przez bandzior11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
10 godzin temu, bandzior11 napisał:

Mój znajomy podał mi propozycje żebym zaczął stosować cynk w żywieniu przez cały okres tuczu. Czy widzicie różnice stosujecie? Wiem ze normy są i już nie wolno stosować 

W razie kontroli paszowej ryzykujesz że Twoje świnie wylądują na utylizacji,  nie wiem jak to wygląda gdzie indziej ale ja miałem już 3 razy nalot na pobieranie paszy bez żadnych zapowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzior11    44

Problemów nie mam tylko znajomy podaje do końca tuczu tzn zaczyna od odsadzeniowki do np 110 kg w końcowej dawce daje chyba tylko 0.3 kg na tonę paszy. I mówi szczerze że przyrosty i wykorzystanie paszy bardzo pozytywnie go zaskoczyły. Oczywiście na plus . U nas zawsze wycofują coś co działa i przynosi efekty. Tak jes np z fungicydami na zboża substancje co działały to wycofali a ty kupuj i próbuj innych drogich. Cynk nie zalega i nie szkodzi dla zdrowia ludzi tylko się dopatrzyli że do gleby się dostaje przez odchody wywożone. A te wszystkie preparaty którymi karmimy ziemię nasza to już są takie super 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu90209    72

W teorii cynk upośledza kosmki jelitowe czyli powinny być gorsze wyniki. Jednak teoria i praktyka to dwie inne rzeczy, jeżeli u tego kolegi wychodzi lepiej niż bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzior11    44
2 minuty temu, Grzesiu90209 napisał:

W teorii cynk upośledza kosmki jelitowe czyli powinny być gorsze wyniki. Jednak teoria i praktyka to dwie inne rzeczy, jeżeli u tego kolegi wychodzi lepiej niż bez.

Przyznam szczerze że już stosuje u siebie i jak narazie petarda . Chciałem wiedzieć czy ktoś stosuje albo stosują i nie przyznają się że to działa. Nie wspomnę że od początku stosowania przy tubomatach jest porządek tzn nie ma wywalania paszy itp. 

Powiem też że kolega który mi podrzucił worek 25 kg mówi że gość mu się chwalił że sprzedaje około 20 worku miesięcznie. To nie wiem czy chciał się pochwalić czy po prostu dużo nas to stosuje tylko jak za komuny 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

Superancko. Akurat sprzedaże będą u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22
Napisano (edytowany)

Szał, na dół było by z 30 widać jeszcze mają towar.

Edytowano przez Lukas210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    218
Napisano (edytowany)
20 godzin temu, Rafik87 napisał:

 

Jaka cena za żywa? 

 

nie zapeszając 7,40 wstępnie, możliwa podwyżka, w piątek wyjeżdżają

Edytowano przez simpleNICKpl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118
10 godzin temu, simpleNICKpl napisał:

nie zapędzając 7,40 wstępnie, możliwa podwyżka, w piątek wyjeżdżają

Ale to ilości pewnie 'setkowe' a nie dziesiętne? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu90209    72

Kilka lat do tyłu był taki problem ze im więcej miałeś tym gorzej bo nikt nie chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neveragain    136
33 minuty temu, ŻakowskiSławomir napisał:

marcinkowscy +20 gr, powoli się robi ładna cena :D 

czyli ile?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu90209    72
Napisano (edytowany)

Ja raz tak i też było 500 sztuk.

Edytowano przez Grzesiu90209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj