Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jahooo    9266
16 minut temu, Tigon napisał:

 

Jest jak jest przed wojna to było 180 euro więc wraca do normy, po rekordowych zyskach przyjdzie rok dokładki a od przyszłego sezonu rynek będzie już stabilny z pszenica 700-800 i nawozami 900-1400

 

 

i paliwem po 8zł i KRUS-em oraz podatkami gruntowymi 2x wyższymi, ceną energii, cena części - wszytsko w górę , a ty się cieszysz, że pszenica będzie po 700

i jeszcze co roku ma być zwiększana pula do ugorowania aż do 10%

 

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
Napisano (edytowany)
8 minut temu, jahooo napisał:

i paliwem po 8zł i KRUS-em oraz podatkami gruntowymi 2x wyższymi, ceną energii, cena części - wszytsko w górę , a ty się cieszysz, że pszenica będzie po 700

i jeszcze co roku ma być zwiększana pula do ugorowania aż do 10%

 

Nigdzie nie napisałem że się cieszę, mam nadzieję że to ugorowanie przez protesty zostanie wyjebane w kosmos. Dwa to że ceny się ustabilizują to jedno a że zyski będą kiepskie to co innego.

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2274
8 minut temu, Stach123 napisał:

miwigos z tym zastapieniem ugoru   poplonem to chyba nie jest tak jak myślisz 

ugór masz mieć nadal ale tylko pozwalają go obsiać  bobowatymi i międzyplonami , tak w skrócie zamiast miododajnych 

Haha to siej bobowate sobie 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzk    181
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

MAM NADZIEJĘ ŻE SIĘ ROZUMIEMY i nie bierzemy chemi z firm które ciągnęły zboże z Ukrainy. Przypominam większe CHEMIROL, AGROLOK, AMPOL MEROL. 

  Tak ,Bratobujce przed trybunał stanu a nie firmy , rząd pozwolił zarobić ,to co firma winna

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25760

Pszenica równia pochyła.

A wirtualny bitcoin w tydzień 15% do góry

Ot logika dzisiejszego świata. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzk    181

  Historia kołem się toczy ,każdy wie ,że jak coś rosnie to będzie spadać a jak spada to bedzie rosnać . Wracają lata dziewięćdziesiąte tylko teraz wycinka tych do 200 hektarów i przeinwestowanych . Cena minimalna pszenicy w Uni jeszcze daleko .tak ze trzy lata do 101 Euro zejdzie

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
Napisano (edytowany)

Zależy od strony, u nas nie ma szans by się ktoś poddał, pójdzie na etat ale w polu będzie i tak robić.A kto ma 200 ha to i tak rozwój ograniczony zaraz pole 150 koła albo i 200 a zyski na poziomie 1000-1500 + dopłatą o ile robi ma swojej ziemi.

 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537
59 minut temu, Stach123 napisał:

miwigos z tym zastapieniem ugoru   poplonem to chyba nie jest tak jak myślisz 

ugór masz mieć nadal ale tylko pozwalają go obsiać  bobowatymi i międzyplonami , tak w skrócie zamiast miododajnych 

Pisali  na farmerze i topagrar , nie moge teraz tego znależć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2110

Pozdrawiam wszystkich bohaterów którzy dwa lata temu wyzywali od onuc…. Wołyń już blisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, mzk napisał:

  Tak ,Bratobujce przed trybunał stanu a nie firmy , rząd pozwolił zarobić ,to co firma winna

skoro wtedy się świadomie dorobili, to teraz niech też będą świadomi że ludzie wiedzą i chemii od nich kupować nie muszą

1 minutę temu, przemek28_28 napisał:

Pozdrawiam wszystkich bohaterów którzy dwa lata temu wyzywali od onuc…. Wołyń już blisko

to i tak się skończy pewnie wojną domową, rolnicy już idą pełną parą, miastowym też to nie pasuje, a rząd przepycha kolejne projekty wspierające ukrainę, ile jeszcze tak uda się to ciągnąć? parę miesięcy? to już maksimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2110

Dlatego policja i wojsko dostało spore podwyżki, nauczyciele…. Więc zostaje garstka która się buntuje 

Pielęgniarki już za poprzedniego rządu zarabiały w ch*j 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzk    181
Przed chwilą, ŻakowskiSławomir napisał:

skoro wtedy się świadomie dorobili, to teraz niech też będą świadomi że ludzie wiedzą i chemii od nich kupować nie muszą

 

10 minut temu, ŻakowskiSławomir napisał:

skoro wtedy się świadomie dorobili, to teraz niech też będą świadomi że ludzie wiedzą i chemii od nich kupować nie muszą

To upublikowac listę chłopków kupujacycch wschodni nawóz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mzk napisał:

 

To upublikowac listę chłopków kupujacycch wschodni nawóz

z nami jesteś czy z nimi? skoro oni ciągną WAGONY towaru to rolnicy nie mogą kupić wschodniego nawozu? do reszty ci się pomieszało?

3 minuty temu, dlugin napisał:

To są jakieś jaja z Hubertem .k**wa w jakim my kraju żyjemy ?

brak słów, tak jak mówiłem, byleby nie zniknął nagle w niewyjaśnionych okolicznościach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzk    181
2 minuty temu, ŻakowskiSławomir napisał:

z nami jesteś czy z nimi? skoro oni ciągną WAGONY towaru to rolnicy nie mogą kupić wschodniego nawozu? do reszty ci się pomieszało?

Albo jesteś uczciwy albo jesteś kurw.. , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mzk napisał:

Albo jesteś uczciwy albo jesteś kurw.. , 

jeśli ja oddaje rzepak po 1800 a w tym roku pewnie 1600, i mam opcję zaoszczędzić  trochę kasy na nawozie to zaoszczędzę , a jeżeli dla ciebie uczciwość to jest oddawanie za darmo a kupowanie drogo to gratuluję, ściągają tani syf to niech się liczą z tym że rolnicy też będą nawozy z importu brać, a ty bierz sprzęt i za***rdalaj przeładowywać ukraińskie towary, tam potrzebują takich uczciwych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzk    181
Przed chwilą, ŻakowskiSławomir napisał:

jeśli ja oddaje rzepak po 1800 a w tym roku pewnie 1600, i mam opcję zaoszczędzić  trochę kasy na nawozie to zaoszczędzę , a jeżeli dla ciebie uczciwość to jest oddawanie za darmo a kupowanie drogo to gratuluję, ściągają tani syf to niech się liczą z tym że rolnicy też będą nawozy z importu brać, a ty bierz sprzęt i za***rdalaj przeładowywać ukraińskie towary, tam potrzebują takich uczciwych

To jeżeli mam mozliwość kupić rzepak po 1000 ukraiński  to kupuje by zaoszczędzić  , gratuluje Ci umysłu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, mzk napisał:

To jeżeli mam mozliwość kupić rzepak po 1000 ukraiński  to kupuje by zaoszczędzić  , gratuluje Ci umysłu 

pewnie że możesz zaoszczędzić i kupić, kupuj nawet i za 800,   

różnica jest taka że nawozy z importu są na równi z krajowymi a niektóre nawet lepsze, a ukraińskie ścierwo zwane rzepakiem nie nadaje się do niczego, chyba że do wyje..

mam nadzieję że kumasz różnice: ] 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzk    181
1 minutę temu, ŻakowskiSławomir napisał:

pewnie że możesz zaoszczędzić i kupić, kupuj nawet i za 800,   

różnica jest taka że nawozy z importu są na równi z krajowymi a niektóre nawet lepsze, a ukraińskie ścierwo zwane rzepakiem nie nadaje się do niczego, chyba że do wyje..

mam nadzieję że kumasz różnice: ] 

To mało wiesz na temat importowanych nawozów - workowane są w PL , także woreczek masz super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alanio2011    149

Uwaga na ukrainski olej w sklepach -Olej Kujawski-z pierwszego promieniowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, mzk napisał:

To mało wiesz na temat importowanych nawozów - workowane są w PL , także woreczek masz super

albo ty się wczoraj urodziłeś albo jesteś jakimś robalem ukraińskim, odkąd pamiętam importujemy nawozy, różnica jest taka że zwiększyła się tego skala, to nie tak że od 2 lat nagle zaczęliśmy ciągnąć towar a wcześniej jechaliśmy w 100% polskim towarem, a od jakiegoś czasu sprowadzanie syfu ukraińskiego wzrosło x razy, więc co ty wogóle porównujesz, zresztą dyskusja z kimś  kto uważa powinno się tępić ludzi kupujących importowany nawóz nie ma sensu, jedź na granicę, nabierz towaru z tych wagonów i sobie upiecz chleba , połowę parametrów ma ten towar co polski, pluję na takich ludzi, mam nadzieję że polskie rolnictwo zwycięży

Przed chwilą, Alanio2011 napisał:

Uwaga na ukrainski olej w sklepach -Olej Kujawski-z pierwszego promieniowania

cukier ukraiński też już w biedronce jest, z tyłu na etykiecie pisze, nie ma to jak słodki betanal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj