Polecane posty

Marl    443

W TPI ( swietokrzyskie) w najtańszym skupie zboża pszenica jest 550 zł netto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1314

no coś musi w tym być , bo  z północnej młp wożą na TKI transporty zboża🤭


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
16 minut temu, Marl napisał:

W TPI ( swietokrzyskie) w najtańszym skupie zboża pszenica jest 550 zł netto...

czyli teraz pszenica będzie najtańszym  materiałem opałowym , może zamiast elektrowni atomowej to zróbmy na pszenicę ? 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

Wydaje mi się że nie będzie ani atomu ani na pszenicę, dostaniemy popsute wiatraki w cenie nowych i będą nam wmawiać że to sukces.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

a jak wiatru nie będzie to pedałami będziemy je napędzać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3481
Napisano (edytowany)
16 minut temu, jan88 napisał:

a jak wiatru nie będzie to pedałami będziemy je napędzać ;)

Daj spokój Biedroniowi :) .

Wyglada to bardziej na blokade warszawy na S8 w koło . Tak wiec ciagnikami do centrum nie wjedziemy . Przy ostatnich strajkach do Warszawiacy dziekowali bo przez strajki szybciej wrócili do domów bo nie było korków . Teraz sie zdziwią jak zatkają kółko warszawskie :) . w sumie to nawet nie wiem jak mozna by było wjechać na s2 od południa , tam nikt nie wpóści . Moze gdzies od północy da się wjechać ??? Jest luka od wschodu bo nie domkneli obwodnicy ale to ktoś by musiał zaplanować miejscowy . nie mniej nie wiem jak w ogóle ma wyglądać ten strajk ??? Część mówi o obrzeżach inni o centrum ale gdzie ? co ?i jak ? 

Edytowano przez marks50
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
8 minut temu, jan88 napisał:

a jak wiatru nie będzie to pedałami będziemy je napędzać ;)

Teraz kupa lewakow którzy lubią pedałować  , więc I ludzi do pedałowania nam ci nie braknie jak będzie trzeba 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119
Napisano (edytowany)

Kula wrzucil na YouTube  film I na ba lawecie przywiezc.

Nie jestem pewny ale kilja lat temu chyba agrounia z Kolodziejczakiem przywiezli traktory na lawetach.

Lhr pszenice w jednym skupie 580-680 w drugim 620- 820 brutto I to jest spadek o 60 zloty na tonir przez  tydzien. 

Ja dwa tygodnie zakonczylem sprzedaz. 

Edytowano przez slavik80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, przemek28_28 napisał:

U mnie dziś był sąsiad czy w dzierżawę wezmę…… ziemia 4-5 klasa ale oszukana, latami słoma sprzedawana, obornika 0 i zażyczył sobie uwaga- 900 za ha za obsianie i uprawę na jesień i czynsz 1800 i dopłaty on składa

chyba sie z h.. za głowe zamienił ten sąsiad😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19726
8 godzin temu, 6MaaJsTeR9 napisał:

U nas próbowali na nim jeździć . Leli w osiemdziesiątki i po pół roku pozacierali silniki   

Musi słabe silniki

W citroenie AX 1.4d na biedronkowym swego czasu 20tyś przejezdzilem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098
7 godzin temu, małoroly2018 napisał:

chyba sie z h.. za głowe zamienił ten sąsiad😂

Jelenia szuka. Nie będę ze swojego dokładał żeby jego ha obrabiac 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3481
Napisano (edytowany)

A ja bym nie rozbijał tego na drobne bo po wyborch wprowadzą i prawo jazdy ograniczone  i wiek kierowców wprowadzą , zrobią co zechcą z takimi drobnymi .

https://www.agrofoto.pl/fakty/unia-europejska/hiszpania-strajkujacy-rolnicy-zadaja-dostepu-do-badan-jakosci-produktow-z-maghrebu,142685.html

raczej skupiał  bym sie na takich problemach które są w całej UE czyli otworzenie granicy z kazdej strony tak zwane liberalizacja  handlu ale bez liberalizacji kontroli dla rolników w UE . Nas będą kontrolowac niedługo z satelity czy równo telepiemy gnój na polu widłami i czy za dużo bąków nie popuszczamy przy tym a jednocześnie otworzą granicę dla żywności uprawianej choćby czołgami - tak skonstruowanej konkurencji nie wytrzymamy gdyby nawet zostało tylko 20 dużych gospodarstw w kraju bo debilne przepisy dobiją a granica będzie przerzucać towary jak centra dystrybucyjne .

Komunizm wszedł na salony eurokołchozu już dawno i co chwila beda produkowac problemy z którymi jeszcze bardziej dzielnie będa walczyć . Np. każdy słyszał o wódce parkowej po 10 zł , jest to dumping ceowy bo opłata akcyza plus VAT wyliczana jest na 15 zł czyli wódka jest proponowana poniżej kosztów , niby tylko sie cieszyć ze tanio ale tajemnica nie jest że to zrobiono z ukraińskiego spirytusu z wagonów czyli za rok padna wszystkie gorzelnie i monopole spirytusowe . Sa takie bzdurne tłumaczenia ze to do obliczenia koszyka cenowego ale to nie o to chodzi . Cele wódki za 9.99 zł jest po pierwsze  pretekstem  na grzebanie w ustawie antymonopolowej czy o cenach dumpingowych - co my mamy z tym wspólnego w temacie cen zbóż ??? a no to że w obecnie obowiazującym prawie przepisy pozwolą wprowadzić cła antydumpingowe wynikajace z ustawy Dz. U. 1993 Nr 47 poz. 211 U S T AWA z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji a więc muszą zmienić przepisy by rolnicy nie domagali się stosowania tej ustawy co do ukrainy i bezcłowemu napływowi . Tylko trzeba chciec wprowadzić a nie siekierski , kołodziejczak mówią ze nic nie moga , a Hetman ma gotowa ustawę ale nie podpisuje by jak nqjwiecej przepchać zbóż do Polski . 

Kolejnym drugim powodem wódy po 9.99 zł jest przygotowanie społeczeństwa pod przepisy UE które zakładaja że pół litra wódki musi kosztować 40-45 zł minimum - wymyslili to eurokraci bo wynalazki zchodnie tyle kosztują a więc jak juz nie mogą zejść z cena to muszą podnieść ceny konkurencji by być konkurencyjni . Krótkomówiąc ( :) ) docelowo wprowadzą cene minimalna na wódkę według przepisów UE , czyli parkowa wóda to robienie narracji przed zmiana prawa , usłużne media za chwilę nakręca cykl reportaży o alkoholizmie , do czego prowadzi tania wóda itd. 

Trzeci punkt taniej wódy jest zmiękczenie społeczeństwa czyli to co zawsze komuna robila u ruskich i bloku wschodnim. Człowiek jak chlapnie  wygada się przy butelce to znajduje ujście agresji i jakoś zniesie obecna sytuacje . 

Edytowano przez marks50
  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500
7 minut temu, tommy66692 napisał:

Woda powinna być zakazana 

Weź to powiedz tym co za ten produkt dzierżawią od pijocków i się teraz tutaj śmieją czytając o dzierżawach po 2 tys. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
Napisano (edytowany)
19 minut temu, tommy66692 napisał:

Woda powinna być zakazana 

Nie, 0,5 100 zł żeby pijoki rekonpensowały społeczeństwu swoje odchyły a nie że ja muszę dokładać do ich leczenia 

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1196

za duze koszty dla mnie by byly bo lubie wypic z kumplami czesto i gesto 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1196
38 minut temu, toooomaszewski napisał:

Weź to powiedz tym co za ten produkt dzierżawią od pijocków i się teraz tutaj śmieją czytając o dzierżawach po 2 tys. 

a to uwazasz ze to madre płacić 2 tys ? bo u nas obszarnicy to jeszcze ze 4 lata temu liczyli ze jak zysku z hektara wlasnego srednio 2500 zl na czysto bez doplat to dobry wynik gospodarstwa a ty chcesz komus placic 2000 dzierzawy . a później trzeba jeździć protestowac. u mnie do kiedy ludzie nie powariowali od 3 zl za litr mleka i od pszenicy po 1500 to dzierzawa za najlepsze pola byla 400-700 a za slabe 300 400 to juz duzo . a zakup ziemi byl 35 tys za hektar gdzie teraz dobija przez idiotow do 200 miejscami . dla mnie to barany . ja w 2000 roku z agencji wzialem 47 ha w dzierzawe za 27 ton pszenicy po 450 czy 480 to bylo juz duzo . a kupione pozniej po 12 tys za hektar . 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500

Ale nie zrozumiałeś kontekstu 😅 są bardzo mądrzy co biorą pole za gorzałe. I to wystarczy temu co oddaje. A ci co płacą po 2 tys. mnie totalnie nie interesują, czy to mądre, czy barany, owce czy oporowce, czy jeszcze rozwojowce. Każdy ma swój kalkulator i niech tam sobie rachuje. Po co te emocje 😅

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pcheella    86

Bo kurwica mnie bierze jak widzę najpierw nawołują do protestów a potem na YouTube nowy nabytek bo źle nie było ale dali kredyty 2% to bierem i kupimy większy siewnik🤦🤦

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    500

No wiesz, chłopaki pokazują, że trzeba ruszyć gospodarką, napędzać koniunkture. Zawsze jakiś ciepły posiłek dealerzy przywiozą później na strajk.

Cała głupota dzisiejszego społeczeństwa, nie tylko rolników, to mieć dużo w krótkim czasie. A jak robisz coś wolniej, to Ci powiedzą tam rozwoju nie widać, słabo przędzie, bo te same hektary, a jeszcze ursusem robi. Słaby rozwój.

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
Pcheella napisał:

Bo kurwica mnie bierze jak widzę najpierw nawołują do protestów a potem na YouTube nowy nabytek bo źle nie było ale dali kredyty 2% to bierem i kupimy większy siewnik🤦🤦

Ten kredyt to na środki obrotowe np:paliwo, nawozy, opryski. Przecież powinno się okazać fakturami na co poszły środki.

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
Przed chwilą, Marl napisał:

Ten kredyt to na środki obrotowe np:paliwo, nawozy, opryski. Przecież powinno się okazać fakturami na co poszły środki.

Nic nie trzeba się okazywać ludzie samochody pokupowali 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj