Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MlekpolLover    85
7 godzin temu, krzychu121 napisał:

Mówiłem że polmlek i mlekowita bez zmian 

Myślę że tu Mlekpol ustalił cenę innych :)

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sss    2

Tylko pytanie czy podają już ceny brutto czy netto, bo od kwietnia wraca VAT, gdyby się okazało, ze obecna cena byłaby już brutto to byłaby jednak obniżka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

Chrzanisz chłopie... w mleczarni obowiązuje netto a tylko dla rr był doliczany zryczałtowany vat...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3920
1 godzinę temu, sss napisał:

Tylko pytanie czy podają już ceny brutto czy netto, bo od kwietnia wraca VAT, gdyby się okazało, ze obecna cena byłaby już brutto to byłaby jednak obniżka 

Tak jak Sławek wyżej pisze. 

Jakby podawali cenę brutto to kogo by ona obowiązywała skoro Vatowiec i ryczaltowiec mają inną stawkę VAT. Ktoś by musiał dodawać albo odejmować. Zawsze podaje się cenę netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sss    2

Ja wiem, że powinna obowiązywać cena netto, w tych chorych czasach po prostu już nic by mnie nie zdziwiło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3920

Zresztą napisali że cena zostaje bez zmian względem poprzedniego miesiąca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875

Bez zmian 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba3211    1

SDM Wieluń 

Za marzec bez zmian okolice 2 zł za 20 tys litrów RR

Na kwiecień już zapowiedziane -10 groszy 

Jest to równowartość premii którą dawali od grudnia i właśnie zabierają po 4 miesiącach rozpusty;)

Ot tyle z Naszego losu 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129

Dziś mnie naszła taka refleksja. Do zboża będzie dopłata. Fakt cena żałosna. Ale jeszcze jak miałem krowy i za mleko nie płacili nawet 1 zł to nikt nawet nie mówił o jakiejkolwiek pomocy.Malo tego miały być wprowadzane limity i to co by się oddało ponad przydzielona kwotę to by płacili po 70gr, to samo bydło. Sprzedawało się po 5 zł i ani grosza od rządu. A teraz produkując zboże wpadnie ekstra 200-300 zł do tony. Rok temu też dopłata i była chyba też tylko do zboża. Czy może jednak się mylę i producenci mleka też coś dostali ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    375
Napisano (edytowany)

Chyba 2 albo 3 lata temu dopłata do bydła też była z tym że do byków więcej a do krów jakieś grosze

Edytowano przez MariuszDe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592
1 godzinę temu, FarmerDyzio napisał:

Dziś mnie naszła taka refleksja. Do zboża będzie dopłata. Fakt cena żałosna. Ale jeszcze jak miałem krowy i za mleko nie płacili nawet 1 zł to nikt nawet nie mówił o jakiejkolwiek pomocy.Malo tego miały być wprowadzane limity i to co by się oddało ponad przydzielona kwotę to by płacili po 70gr, to samo bydło. Sprzedawało się po 5 zł i ani grosza od rządu. A teraz produkując zboże wpadnie ekstra 200-300 zł do tony. Rok temu też dopłata i była chyba też tylko do zboża. Czy może jednak się mylę i producenci mleka też coś dostali ?

Nam nic nie dali nawet do kukurydzy dopłata tylko do ziarnowej do kieszonkowej nie ma nic nie było straty 

Jak budowali wiartakiw okolicy to w odszkodowaniach mieli tylko odszkodowania fo kukurydzy ziarnowej w kieszonkowej nie było nawet cennika , w suszonym podobnie było. Tylko zborzowcy mają zawsze straty hodowcy nie mają strat , a dzieje się tak bo duża część wysoko postawionych osób poza jakoś firma czy praca na stanowisku mają jeszcze gospodarstwa w( głównej  mierze do prania pieniędzy ) I tam uprawiwjaja zborza I walczą o wszelakie dopłaty tylko do zboża. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129
Bercik92 napisał:

a to nie było związane z pomocą kowidową?

a to Ty mleka nie produkowałes w czasie cowidu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

Było to powiązane z bydłem i covidem. Wielkość dopłaty zależała od ilości bydła. Były to jednak grosze. Chyba pomoc de minimis rzędu 1000 - 3000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    375
1 godzinę temu, Bercik92 napisał:

a to nie było związane z pomocą kowidową?

Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76
58 minut temu, robert1226 napisał:

Nam nic nie dali nawet do kukurydzy dopłata tylko do ziarnowej do kieszonkowej nie ma nic nie było straty 

Jak budowali wiartakiw okolicy to w odszkodowaniach mieli tylko odszkodowania fo kukurydzy ziarnowej w kieszonkowej nie było nawet cennika , w suszonym podobnie było. Tylko zborzowcy mają zawsze straty hodowcy nie mają strat , a dzieje się tak bo duża część wysoko postawionych osób poza jakoś firma czy praca na stanowisku mają jeszcze gospodarstwa w( głównej  mierze do prania pieniędzy ) I tam uprawiwjaja zborza I walczą o wszelakie dopłaty tylko do zboża. 

A pomoc suszowa? To jest dopiero kpina. Mam z bratem działki obok siebie bez między bo ja to wszystko obrabiam jako jedno pole i moja część to jest piach 6 klasa A u brata 4a i w zeszłym roku na całości rosła kukurydza i u mnie w całym gospodarstwie wyszło 6 % strat bo mam bydło A brat nie ma nic i u niego wyszło ponad 30% strat A wspomniana kukurydza u niego mimo suszy elegancko wyglądała A u mnie szczypior i weź gdzie tu sprawiedliwość. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    375
Napisano (edytowany)
25 minut temu, Troker1979 napisał:

Było to powiązane z bydłem i covidem. Wielkość dopłaty zależała od ilości bydła. Były to jednak grosze. Chyba pomoc de minimis rzędu 1000 - 3000 zł.

Do krów mlecznych wziąłem jak dobrze pamietam 1200 zł a do byków już od 3sztuk jak ktoś miał było chyba około 6tys u mnie wtedy jednemu brakło 3dni i nie dostałem nic

Edytowano przez MariuszDe
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

Masz rację o krowy chodziło. Ja byków nie mam więc nie zostało w pamięci. A do krów grosze . Jak dostałem 2200 zł jak dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1196
3 godziny temu, Pawel29 napisał:

A pomoc suszowa? To jest dopiero kpina. Mam z bratem działki obok siebie bez między bo ja to wszystko obrabiam jako jedno pole i moja część to jest piach 6 klasa A u brata 4a i w zeszłym roku na całości rosła kukurydza i u mnie w całym gospodarstwie wyszło 6 % strat bo mam bydło A brat nie ma nic i u niego wyszło ponad 30% strat A wspomniana kukurydza u niego mimo suszy elegancko wyglądała A u mnie szczypior i weź gdzie tu sprawiedliwość. 

A w tym roku z suszowym jak jest ? Jak u mnie największą susza odkąd pamiętam a ja 4 procent strat łącznych 21 z roślinnej a naokoło ludzie dostawali inni nie tak w kratkę nawet przez miedzę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj