Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
radekz200    6716
32 minuty temu, alfa napisał:

Jestem za tylko powiedz skąd np agrocentrum miało wziąć w sierpniu wrześniu  pszenice jak chłopy nie chcieli sprzedać a pasze robić trzeba gdzie agrocentrum miało najwyższą cenę w województwie i tak samo na konsumpcję pasza była 860 netto odbiór free konsumpcja nawet 990 950 słabe parametry 

ile jest pszenicy w finezji? 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1195
2 minuty temu, Arrek napisał:

Pszenica to główny składnik tych pasz ?Ściągali pewnie tanio sprzedają pasze drogo...

Zależy która pasza . W najlepszych główny składnik kukurydza pszenica jakieś 12 do 20 procent maks . Ja uważam że 860 netto z odbiorem to była dobra cena wszyscy czekali na 1500 . Ja sprzedałem wszystko zostaly resztki które pojechały 2 tyg temu tzn 15 ton .  Sytuacja z nie ostatnich a z tych 22 rok  zniw kukurydzy . Agrocentrum na samym początku płaciło za mokra ponad 900 netto 30 % kto chciał sprzedal . Większość trzymała na polu żeby później suszyć bo czekali na suchą po 2 tys wiadomo jak się skończyło . Ja sprzedałem 36 po 850 odbiór free

3 minuty temu, radekz200 napisał:

ile jest pszenicy w finezji? 😂

Ok 12 procent 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
12 godzin temu, slawek74 napisał:

To radek psa już nie kupi 🤔🙆‍♂️

za dopłatę do 🌽 wystarczy 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Wracając do tematu niepotwierdzone info od kierownicy mlekovita -18gr


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
8 minut temu, pawelwlosty napisał:

Wracając do tematu niepotwierdzone info od kierownicy mlekovita -18gr

że niby od kiedy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    935

Jeśli jest obniżka/ podwyżka to chyba zawsze jest to wielokrotność 5gr, więc spokojnie trzeba czekać na sms a nie powielać dyrdymały 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, alfa napisał:

Jestem za tylko powiedz skąd np agrocentrum miało wziąć w sierpniu wrześniu  pszenice jak chłopy nie chcieli sprzedać a pasze robić trzeba gdzie agrocentrum miało najwyższą cenę w województwie i tak samo na konsumpcję pasza była 860 netto odbiór free konsumpcja nawet 990 950 słabe parametry 

Po części masz rację,  ale skoro kupili tanio zborze to dlaczego cena gotowego produktu nie była niższa ,bo otóż im chodzi tylko o robienie dobrego biznesu nie sciemianie że muszą sprowadzać bo naszego nie ma .

Edytowano przez robert1226
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1195

Na tą chwilę nie jest zła cena jak za finezję sporo tańsza niż byla . Żeby pewnie większość była w niej pszenicy i kukurydzy to byłoby taniej ale jest dużo soi i rzepaku do tego tłuszcze witaminy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
1 godzinę temu, alfa napisał:

Na tą chwilę nie jest zła cena jak za finezję sporo tańsza niż byla . Żeby pewnie większość była w niej pszenicy i kukurydzy to byłoby taniej ale jest dużo soi i rzepaku do tego tłuszcze witaminy 

a można prosić jej cenę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1195
Napisano (edytowany)

@radekz200To zależy czy masz umowę z dealerem i bezpośrednio bierzesz tak jak ja to tej ceny nie mogę powiedzieć. A u dealera myślę że poniżej 1800 netto kupisz 

Edytowano przez alfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55
3 godziny temu, pawelwlosty napisał:

Wracając do tematu niepotwierdzone info od kierownicy mlekovita -18gr

ja słyszałem 15gr a nawet 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    322

Mleko na giełdach w górę a tu takie obniżki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
Napisano (edytowany)

@alfa który żywieniowiec z agrocentrum do Ciebie przyjeżdża?

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
21 godzin temu, dantur96 napisał:

Mleko na giełdach w górę a tu takie obniżki?

Oatatnio sytuacja byla calkowicie odwrotna wszystkie produkty na giełdzie szły w dol a cena mleka irracjonalnie wedrowała w góre ( lecz tylko w naszym dziwnym kraju )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od marca jedna z mazowieckich mleczarni - 20 gr.do tego mogą dojść nagłe spadki parametrów mleka u rolników. Tak się inflację zwalcza! To Kaczystan nieźle nas wydoił? Nie ? Kaowcy,prawda?

Teraz to będzie już tylko lepiej tzn. od 13. 12.24.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolniik122    113
Dnia 24.02.2024 o 09:51, robert1226 napisał:

Po części masz rację,  ale skoro kupili tanio zborze to dlaczego cena gotowego produktu nie była niższa ,bo otóż im chodzi tylko o robienie dobrego biznesu nie sciemianie że muszą sprowadzać bo naszego nie ma .

Słuchaj, żeby mieć dobry biznes trzeba mieć dobry towar. Jakby jakość agrocentrum poszła na łeb na szyje po sprowadzeniu czort wie czego to ludziom wydajność odrazu by poleciała, a Ci odrazu zmiana dostawcy paszy i wtedy są udupieni. Mogą dodawać syfu do paszy ale nie za dużo żeby to na jakość nie przeszło. Mi osobiście wydajność nie spadła jak narazie przy każdej partii dostarczonej przez Agrocentrum dlatego będe z nimi współpracował dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592

Też biorę z agrocentrum  i krowy jakby gorzej mniej chętnie jedzą te pasze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    935

Co do agrocentrum, miałem kiedyś chwilową zmianę na pełnoporcje od nich. Niby tańsza niż biofeed, ale pobór był gorszy, choć może to kwestia tego że nie były zwyczajne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
Dnia 24.02.2024 o 08:46, pawelwlosty napisał:

Wracając do tematu niepotwierdzone info od kierownicy mlekovita -18gr

A mi kierowca mowil że +10 gr co by mlekpol dogonic i co?

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3914
6 godzin temu, timasz napisał:

Oatatnio sytuacja byla calkowicie odwrotna wszystkie produkty na giełdzie szły w dol a cena mleka irracjonalnie wedrowała w góre ( lecz tylko w naszym dziwnym kraju )

Taka sytuacja była bo giełdy nie mają przełożenia z dnia na dzień . Zanim do nas ,,dojdą " te ceny to minie parę miesięcy. I dlatego giełdy szły w dol a cena mleka w górę bo wcześniej kilka miesiecy giełdy cały czas szły w gore. Teraz jest dziwna sytuacja bo giełdy od kilku miesięcy cały czas w górę a tu obniżki chcą robić. 

54 minuty temu, damianzetor9540 napisał:

A mi kierowca mowil że +10 gr co by mlekpol dogonic i co?

10 nie starczy. Koło 20 chyba trzeba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

A mi kierowca mowil że +10 gr co by mlekpol dogonic i co?

Na FB też ostatnio pisałeś że + 10 gr a wyszło jak wyszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj