konteno

Pogoda rolnicza w 2024 i nie tylko

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomasz0611    5681
4 godziny temu, Azor07 napisał:

U mnie na Rumbie ,honey ,Tea,bardzo dużo owocu ,ale jak nie będzie deszczu to drobnica ,w honey sporo czerwonych ale drobne 

IMG_20240517_120125.jpg

Jak na to nie masz podlewania i nie popada to będzie sama drobnica ...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7526
Napisano (edytowany)

 Taki tam. 

Orzeszek 🧐

IMG_20240517_173438_6.jpg

Ale kiejs magnum 75 wytargał dziada 👍

IMG_20240517_183300_4.jpg

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7526

Woda moment naszła w dołek. Trzeba żwiru władowac bo będzie topienie cały czas 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26136
39 minut temu, turtojs napisał:

i to się nazywa nie mieć klapek na oczu i być wgapionym tylko w rolnictwo i nic dookoła nie widzieć, brawo, w końcu ktoś kto myśli, żeby nie tylko grzebać w ziemi i narzekać 💪

Widzisz, do pieniędzy trzeba jakoś dojść. Lub wziąć kredyt i mieć z czego spłacać. 

Nazywasz inwestowanie w ziemię klapkami na oczach bo obrałeś sobie ścieżkę inwestycji w mieszkania. Ktoś inny powie że masz klapki na oczach bo tylko w mieszkania inwestujesz...

Dziś każdy jest mądrzejszy o ostatnie dwa lata kiedy to nastąpiła zmiana i ziemia może stać się ciężarem. Zobaczymy co będzie za kolejne dwa lata gdzie ludzi ubędzie, mieszkań nowych przybędzie a podatki i zielony ład rzucą kolejny milion pustostanów na rynek,  będących polisą na życie właściciela, który stwierdzi że pora się tego pozbyć.

Do tej pory dobrze kupiona ziemia była lepszą inwestycją niż mieszkanie. Bo przykładowo licząc mieszkanie za 500tys wynajęte po 2tys na czysto dawało 24tys.

Za te pieniądze jeśli ktoś kupił 10ha ziemi  mógł mieć przy niewielkim nakładzie pracy 25-30tys na czysto rocznie.

Teraz covid wojna i działania polityków sprawiły że trzeba dołożyć do interesu lub wyjść na zero.

Robi się głośno o nieruchomościach i nie wiadomo co się w głowach pojebom urodzi. Na razie tylko świadectwa energetyczne...

Dochodzi jeden ważny aspekt - trzeba robić to co się lubi a nie to co modne.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1752
20 minut temu, MonteChristo napisał:

U mnie nawet jak zleje i jest upał to przejdę się po lesie godzinę i znajdę jednego dwa, aco dopiero teraz 😅

58 sztuk niektóre dopiero wyłaziły. Jakieś 30 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6959
15 minut temu, pedro2 napisał:

 Taki tam. 

Orzeszek 🧐

IMG_20240517_173438_6.jpg

Ale kiejs magnum 75 wytargał dziada 👍

 

IMG_20240517_183300_4.jpg

dałeś radę pierdkiem? 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3789
12 minut temu, Agrest napisał:

Dochodzi jeden ważny aspekt - trzeba robić to co się lubi a nie to co modne.

Hmmm 

Robisz tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1898
1 godzinę temu, malaczarna napisał:

Sezon rozpoczęty. Sucho jak na Saharze

Messenger_creation_c4fd603d-3b26-43a7-97ea-a1b13a723dee.png

co ty tam wozisz na tym siodełku że takie POpękane obicie ? 

myjke już wybrałaś? jak masz wątpliwości to poczytaj i popytaj w temacie na forum   https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic979640-4200.html ale że w większości profesjonalni użytkownicy to byle czego nie polecają 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6959
Przed chwilą, konteno napisał:

co ty tam wozisz na tym siodełku że takie POpękane obicie ? 

myjke już wybrałaś? jak masz wątpliwości to poczytaj i popytaj w temacie na forum   https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic979640-4200.html ale że w większości profesjonalni użytkownicy to byle czego nie polecają 

kontento jakbyś był podlaskim krowiarzem to jaką byś se kupił kosiarkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HF86    1026
4 godziny temu, jacor73 napisał:

Umowa pomaga ale nie jest gwarantem odzyskania należności. Problem polega na tym, iż prawo bardziej chroni lokatora niż właściciela lokum, dochodzenie zgodnie z prawem, dopiero po 3 miesiącach, później sprawy sądowe ciągnące się w nieskończoność, a jak trafi się osoba z grupy chronionej, to lepiej się dogadać podobroci. 120 tys dłyugu, tylko za same media, żaden komornik nie był w stanie ściągnąć długu, a o odcięciu prądu, czy ogrzewnia, to można sobie pomażyć, ewentualnie narazić się na jeszcze większe koszta. Powiadasz odpowiednim ludziom? Coraz więcej cwaniaków chcących żyć cudzym kosztem.

Myślę, że nie z jednym byś wymiękł.

Ani jedne, ani drugie patafiany nie potrafią zadbać o prawo własności. 

Nie masz, nie stać, to wyspie....j bo jest moje i uj mnie obchodzi że będziesz pod mostem. 

Ale robiąc takie prawo 2 pl, to napompowany rynek nieruchomości leży i kwiczy, a developerzy z zagranicznych konsorcjów, by się zapłakali w mankiet rządowy 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1898

@radekz200 wg mnie wszystko co kupują i katują w Plutyczach (a w zasadzie dostają) i Borowskich Ciborach jest warte uwagi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3327

Ta da się każdego wygonić nawet jakieś tam grupy chronione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3789
Przed chwilą, konteno napisał:

@radekz200 wg mnie wszystko co kupują i katują w Plutyczach (a w zasadzie dostają) i Borowskich Ciborach jest warte uwagi 

Katują, czy to co w drugim sezonie działa jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1898
12 minut temu, Strongman napisał:

A nie boisz się tak sama po lesie chodzić 

a czego ma sie bać , mnie tam nie ma 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6959
1 minutę temu, konteno napisał:

a czego ma sie bać , mnie tam nie ma 

szczerze bałbym się z Tobą pić wódkę 😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konteno    1898
Napisano (edytowany)

dlatego flachy za olej nie dostałeś 

Edytowano przez konteno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    13163
1 godzinę temu, turtojs napisał:

i to się nazywa nie mieć klapek na oczu i być wgapionym tylko w rolnictwo i nic dookoła nie widzieć, brawo, w końcu ktoś kto myśli, żeby nie tylko grzebać w ziemi i narzekać 💪

Tylko najpierw z ziemi wygrzebał żeby mieszkania kupić 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonteChristo    1374
14 minut temu, radekz200 napisał:

kontento jakbyś był podlaskim krowiarzem to jaką byś se kupił kosiarkę?

Ja bym wziął uslugę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1752
22 minuty temu, konteno napisał:

co ty tam wozisz na tym siodełku że takie POpękane obicie ? 

myjke już wybrałaś? jak masz wątpliwości to poczytaj i popytaj w temacie na forum   https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic979640-4200.html ale że w większości profesjonalni użytkownicy to byle czego nie polecają 

Chyba karcher. To szwagrowy rower to nie wiem co się mu stało.

29 minut temu, Strongman napisał:

A nie boisz się tak sama po lesie chodzić 

Sama nie byłam. Eh mąż się nie cieszy z grzybkow. Tylko jęknął że znowu się zaczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3327
6 minut temu, malaczarna napisał:

Chyba karcher. To szwagrowy rower to nie wiem co się mu stało.

Sama nie byłam. Eh mąż się nie cieszy z grzybkow. Tylko jęknął że znowu się zaczyna.

Bo maż wolał by bardziej żebyś się jego grzybkiem zainteresowała bardziej.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Heidi88
      No właśnie kochani to nie jest takie proste jak sami wiecie, ponieważ rolnik znacznie różni się swoim stylem życia od innych, a święta tuż tuż
       
      Wiadomo prezent musi być
      - praktyczny i w miarę użyteczny, ale i niebanalny, wyjątkowy i takie tam
       
      ednak wszystko co potrzebuje wydaje mi się że już ma <_<
       
      Ogólnie klasyczne prezenty takie jak perfumy, zegarki, wyjazdy odpadają
       
      To 29letni hodowca bydła którego całkowicie pochłania praca w gospodarstwie, więc czasu na spełnianie swoich zainteresowań niewiele, czasem widzę jak ogląda tvn turbo i najbardziej lubi legendy PRL-u nie wiem czy to powinna być dla mnie jakaś wskazówka :unsure:
       
      Więc podpowiedzcie mi co byście chcieli dostać od swojej kobiety, od razu zaznaczam że miły czas spędzony we dwoje, gdzie ona jest podana na tacy goła z kokardą na ciele odpada :blink:
       
      Aa i takie w miarę realne do spełnienia, czyli nie pisać o dodatkowych ha
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj