Polecane posty

witejus    8527

Bioagra Goświnowice, proponowana cena mokrej kukurydzy na jesieni 480-500zł/tona, z dostawą na miejsce, co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaks    9
Napisano (edytowany)
Dnia 25.04.2024 o 07:06, witejus napisał:

Bioagra Goświnowice, proponowana cena mokrej kukurydzy na jesieni 480-500zł/tona, z dostawą na miejsce, co o tym sądzicie?

Jak blisko, to nie ma już takiego dramatu w porównaniu do 430 zł/t. Ja podpisałem na 450 z dostawą na miejsce, ale do Strzelina.

Edytowano przez Maniaks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8527
7 godzin temu, Maniaks napisał:

Jak blisko

Otóż daleko, ok 300 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1002

to jest zabieg żeby posiali qq a za 2 tygodnie jebut na 400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3535

Teraz ic nie zmieni ,albo ktos ma pole pod kuku, albo nie , zreszta w tym tyg. siewy zakończą się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1835

Jak już usługodawca dzwoni sam się pyta czy siejemy to znaczy że wiara owsy i inne grochy posiała zamiast kuku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1002

jeszcze 2 ha i dożynki siewne a ta QQ ozima już prawie na wierzchu  ale nerwy bo niektórym się zawijała od chłodu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    219

u siebie co roku siałem w pierwsze dni maja  to wczoraj usługodawca  dzwonił ,że najszybciej ok.10.05  bo tyle mają siania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3535

Będziesz czekał, niema więcej siewników , u nas za 2 dni bedzie wszystko posiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    219

czekam, termin nie jest jakiś bardzo póżny , kiedyś siałem najpóżniej 16.05 i było ok. sieje już parę lat u mnie ze zbiorem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

Ja w tym roku odpuscilem uslugi , po 150za hektar sie zabijają to wole z dzieciakami na majowke jechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3535

Zasiej wcześniej , sprzątniesz wcześniej, i co pszenice siejesz tak póżno, ja wole zasiać do 25 pażdziernika, i kosimy 28-32 % zależy od roku, w poprzednim 19 października było siane ostatnie pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    219

znajomy zasiał wcześnie chyba  17.04. to w zeszłą niedzielę  ziarno miało  kiełek 1 cm i druga sprawa dziki jadą  w rajkach,  ja zawsze siałem w pierwsze dni maja i po tygodniu jest na wieżchu przy odpowiedniej wilgotności , ten rok  jest opóżnienie ale raczej bez znaczenia te parę dni . w 2017 r siałem jak pamiętam 16.05. i kosiłem początkiem listopada . u mnie ciężko  schodzi kuku z wilgotnością poniżej 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1002

część siana połowa kwietnia i jest na wierzchu ale nierówny i są braki ujnia

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1313

Woźniak piszę po 500zł , u nas kukurydzy jak na lekarstwo.Tak jak ktoś wyżej pisał pełno grochu ,łubinu i owsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8527
2 godziny temu, miwigos napisał:

Oby tak było w więksości kraju

I myślisz że jak w Polsce mniej zasieją to cena podskoczy?ja się nie łudzę.

W Małopolsce sieją kukurydzę, niewiele mniej jak w ub roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12427

W mojej okolicy to zasiane może z 50% tego co było w latach ubiegłych. Ale myślę że nic to nie zmieni w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej224    139

śląskie/małopolska kukurydzy już dosiane więcej jak w tamtym roku, a jeszcze troche stoi z poprzedniego siewu i czeka na zbiór xD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1835
9 minut temu, andrzej224 napisał:

śląskie/małopolska kukurydzy już dosiane więcej jak w tamtym roku, a jeszcze troche stoi z poprzedniego siewu i czeka na zbiór xD 

No jak takich plantatorów tam macie to niech sieją jak najwięcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj