Gość

Ceny bydła 2024

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ab23    1302
5 minut temu, soltys48 napisał:

Kręglewski 🤔🤭

Żartujesz

Po tym co ostatnio zrobił  chyba że by mi oddał tyle co zajebał 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
Napisano (edytowany)

Za wieprzka mogę dać 7 , ale to nie to forum 😀

11 godzin temu, GABBER85 napisał:

za 12,5  to moge wieprzka sprzedac

 

Edytowano przez AdamRo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725
11 minut temu, ab23 napisał:

Żartujesz

Po tym co ostatnio zrobił  chyba że by mi oddał tyle co zajebał 

Złodziej przez wieś przejdzie raz 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1979    38

A ile wg Was można dostać lub będzie można niedługo dostać za hf ok. 750 kg - 11 sztuk luzem. Lokalizacja wlkp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab    131
13 godzin temu, robert1226 napisał:

A widziałeś czy kupowałeś moje cielaki?

Cie zaskoczę bo jeszcze trzy lata temu miałem kilkanaście opasów to najczęściej po lm nigdy nie miały 2 lata przy sprzedaży i po 800 bez problemu łapały a jak ceny nie było i potrzymałem 27 miesięcy największy 980 kg .

Także nie piernicz. 

Mając czystorasowe  bydło mięsne ( mam dwie czyste rasy) nie interesują mnie żadne mieszanki z bydłem mlecznym  . Chyba że to będzie Simental.  Nie zrozum mnie źle ale mam stada hodowlane gdzie zwracam uwagę na budowę sztuk i cały czas staram się coś poprawić a to że twój mieszaniec lm HF  miał tyle czy tyle w jakimś wieku to nic dla mnie  nie znaczy i ja takiego czegoś nie chce opasać.. po za tym LM to słaba rasa i coraz więcej ludzi się o tym przekonuje ... No i dobrze .. ja sam schodzę z tego dziadostwa i powoli wjedzie blonde albo Charolaise a to dziadostwa niech ubywa w Polsce 😉

7 godzin temu, Daro20 napisał:

Masz dla nich jakieś schronienie od wiatru?

Mam wiatę ze ścianami z trzech stron ale akurat są trochę dalej bo robię tam nawożenie łąki  

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592

No i super i tak 3 maj , każdy robi tak by mu pasowało i się sprawdzało ty masz mięsne ja mam mleczne i każdy swoje chwali , 

I nie obrażaj wszystkich przez to że ci się trafił na podwórku jakiś tępy fiut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab    131
7 minut temu, robert1226 napisał:

No i super i tak 3 maj , każdy robi tak by mu pasowało i się sprawdzało ty masz mięsne ja mam mleczne i każdy swoje chwali , 

I nie obrażaj wszystkich przez to że ci się trafił na podwórku jakiś tępy fiut.

Ja nikogo nie obrażam .. niestety takie mam doświadczenia z mleczarzami.. co mam poradzić .. miałem kiedyś 12 jałówek mlecznych na sprzedaż i od tamtej pory nie hoduje nic takiego bo można było się wykończyć psychicznie przy sprzedaży 🤣 mógłbym tu jeszcze książkę napisać .. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
12 minut temu, bluecows1 napisał:

Tomek z Pokaniewa za byki hf dostał 9.5 byki na luzie

byles przy tym?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekrolnik89    117
Mateusz1q napisał:

12 minut temu, bluecows1 napisał:

Tomek z Pokaniewa za byki hf dostał 9.5 byki na luzie

byles przy tym?

focus teraz pokazywal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomaszmab napisał:

Mając czystorasowe  bydło mięsne ( mam dwie czyste rasy) nie interesują mnie żadne mieszanki z bydłem mlecznym  . Chyba że to będzie Simental.  Nie zrozum mnie źle ale mam stada hodowlane gdzie zwracam uwagę na budowę sztuk i cały czas staram się coś poprawić a to że twój mieszaniec lm HF  miał tyle czy tyle w jakimś wieku to nic dla mnie  nie znaczy i ja takiego czegoś nie chce opasać.. po za tym LM to słaba rasa i coraz więcej ludzi się o tym przekonuje ... No i dobrze .. ja sam schodzę z tego dziadostwa i powoli wjedzie blonde albo Charolaise a to dziadostwa niech ubywa w Polsce 😉

Mam wiatę ze ścianami z trzech stron ale akurat są trochę dalej bo robię tam nawożenie łąki  

Mam pytanie czemu Pan tak neguje rasę Lm mam ich całe stado I poza tym że są to dzikusy to nie widzę nic złego w nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab    131
Napisano (edytowany)
35 minut temu, RolnikPL1214 napisał:

Mam pytanie czemu Pan tak neguje rasę Lm mam ich całe stado I poza tym że są to dzikusy to nie widzę nic złego w nich

Na Pan to trzeba mieć wygląd i pieniądze  hehe a ja przecież bydło hoduje .. No dzikusy to raz , dwa lubią dobrą paszę , Podczas nagłych sytuacji trzeba całe stado zganiać bo psychopatki nie da się oddzielić od stada .. są przypadki że nawet w poskromie potrafią się udusić itp. No i poprostu nie jestem z nich zadowolony .. wolę mieć stado spokojniejsze z lepszym wykorzystaniem paszy .. najlepsze jest to że nawet mój Zootechnik z PZHiPBM  mówi że lepiej iść w inne rasy i że LM to zemsta Francuzów.. teraz rolnicy często szukają jałówek Hereforda angusa itp .. 

Edytowano przez tomaszmab
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
2 minuty temu, tomaszmab napisał:

Na Pan to trzeba mieć wygląd i pieniądze  hehe a ja przecież bydło hoduje .. No dzikusy to raz , dwa lubią dobrą paszę , Podczas nagłych sytuacji trzeba całe stado zganiać bo psychopatki nie da się oddzielić od stada .. są przypadki że nawet w poskromie potrafią się udusić itp. No i poprostu nie jestem z nich zadowolony .. wolę mieć stado spokojniejsze z lepszym wykorzystaniem paszy 

Hereford tak ale szarolez czy blond takie niskie wymagania bytowe mają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab    131
Przed chwilą, wojak1986 napisał:

Hereford tak ale szarolez czy blond takie niskie wymagania bytowe mają?

No nie właśnie, ale chciałbym Lma przekrzyżować większą rasą intensywną aby mieć sobie na opas większy kaliber i spokojniejszy bo nawet i jałówki wtedy są duże  ale docelowo i tak Hereford .  Ale póki mam te dzikusy to jeszcze poeksperymentuje .. za ileś lat jak już będą stare to wtedy już wykasuje  LM całkowicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1314

A jakby tak zupełnie bezinteresownie, puścił Limuzyne na Hareforda?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab    131
1 godzinę temu, GABBER85 napisał:

A jakby tak zupełnie bezinteresownie, puścił Limuzyne na Hareforda?

Miałem takie mieszane odsadki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifarifa    16

13 szt. hf z luzu, średnia waga powinna wyjść 750+, propozycja 10,50 netto , 6% potrącenia. Sprzedawac ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel10987    5
1 godzinę temu, kewin123 napisał:

Pojechały jałówki 14,1 brutto,pozdrawiam 

Jaka waga i rasa i ile sztuk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944
1 godzinę temu, Fifarifa napisał:

13 szt. hf z luzu, średnia waga powinna wyjść 750+, propozycja 10,50 netto , 6% potrącenia. Sprzedawac ? 

Nie. Poniżej 11 nie schodz

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1979    38

Mi też dają za hf z luzu 10.5 netto. Chce jednak 11 i nadal czekam 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pręcik    1
Dnia 1.01.2024 o 21:12, artek27 napisał:

Mam sprawdzonego kupca.

Ale na żywą wagę czy na WBC ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj