kingway

Kukurydza do siewu - kupujecie czy czekacie na lepsze ceny ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kingway    9

Witam , czy kupiliście już kukurydzę do siewu czy czekacie lepsze niższe oferty cenowe bo no według mnie to ceny trochę powalają przy cenie mokrej kukurydzy .... :/ A i czy w nadchodzącym roku zamierzacie zasiać większy areał niż w tym roku czy mniej ? ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1kris1    32

ja kupiłem w Agroloku. za siew co roku przeznaczam max 400zl za worek kiszonka i ziarno. idzie obornik, nawozy, dolistne, coś na chwasty. jak popada jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2362

taniej raczej nie będzie a później może brakować konkretnych odmian


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

A dlaczego kupiłeś w Agroloku? W podzięce za import zboża z UA?

Edytowano przez Jarecki21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1kris1    32

W Agroloku nie zawsze. wiadomo-namolni są choć mają wybór. Mieszkam w rejonie gdzie dużego wyboru nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chce zasiać pierwszy raz i czekam na obniżki w razie co nie zasieje wcale i zasieje co innego zamiast kukurydzy  

Może zrównają cenę z tą co jest na Ukrainie 

Edytowano przez przybyslawice5211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy co ma punkt agro mówił, że w tym roku dużo ludzi zrezygnowało z kukurydzy i poszło w zboża.. Jeśli tak jest choć w części kraju, to cena może spaść z powodu mniejszego zapotrzebowania. Ja część nasion już zamówiłem i jak mówi Adam mechanik.. "Ja mam w to wyj*****"😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2362
przybyslawice5211 napisał:

Może zrównają cenę z tą co jest na Ukrainie

oby nie 250 zl netto/t na mokro to dobrze nie brzmi


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592
43 minuty temu, robi57362 napisał:

oby nie 250 zl netto/t na mokro to dobrze nie brzmi

Bardzo dobrze to brzmi tak być powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1082
Mateusz1q napisał:

DEKALB W DÓŁ CENNIKI 

jakieś konkrety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1000

Areał zasiewów niewiele się zmieni bo rolnik nie potrafi liczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
18 godzin temu, przybyslawice5211 napisał:

Chodziło mi ze 250 zł netto za worek, jednostkę 50 tys sztuk kukurydzy

Ceny zboża w Polsce jest wyrównana z cenami z Ukrainą dało się to sprawdzić na tej stronie ale zablokowali żeby się nie dało porównać z polską  https://graintrade.com.ua/en/traideri  

Dobre odmiany to X 2 , mam zamówione 3 odmiany cena od 485 do 515 netto i minus 10 % zwrotu będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1082
przybyslawice5211 napisał:

12 godzin temu, griga napisał:

jakieś konkrety?

Niedawno za te odmianę była cena 610 zł  https://planter.pl/kukurydza-dekalb-dkc-3939-fao-z270-280-50-000-na/3-113-1216

Ale w tym sklepie jest tylko cena ale nie ma dostępności. Tam gdzie dostępne widzę 550 w górę. Nie wierzę w to że obniżą ceny wiedzą że i tak finalnie będzie kupione. A to że będzie kukurydzy mniej to fakt. Znam osoby ktore powiedziały dość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2362
maniekc360 napisał:

Czekam, na pewno nie braknie.

a ja jestem pewny że braknie dobrych i w miare przystępnych cenowo odmian, drogie i te słabe będą napewno


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1082

Nic nie braknie. Myślisz że w firmach nasiennych siedzą debile którzy nie potrafią oszacować zapotrzebowania? W zeszłym dobrym roku też straszono a odmiany były dostępne praktycznie do siewu. Ten jest dużo gorszy dla tej uprawy. Jeśli ubędzie nawet kilka % zasiewów to tym bardziej dobrego nie braknie .osoby z którymi rozmawiałem twierdziły że częściowo będą zamawiać krajowe odmiany. Zauważ że reklamy firm nasiennych wyskakują już chyba wszędzie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2362

niech tak będzie, ja i tak zamówiłem przez mleczarnie bo najtaniej jak zawsze , na tak chwalonej RGZ przebitka ponad 40 zl do tego nie ma tej odmiany która chce siać


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1082

To jak ty odnosisz się do ceny skoro nie ma takiej odmiany jak chcesz. Na tej grupie ceny są dobre ale nie najlepsze. Zawsze biorąc dużo możesz mieć lepiej. Nawet Pioneer przy większym zakupie daje 14+2 a nie jak wszędzie piszą 14+1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2362
griga napisał:

To jak ty odnosisz się do ceny skoro nie ma takiej odmiany jak chcesz. Na tej grupie ceny są dobre ale nie najlepsze. Zawsze biorąc dużo możesz mieć lepiej. Nawet Pioneer przy większym zakupie daje 14+2 a nie jak wszędzie piszą 14+1

bo sprawdzałem inne a do tego na próbę zamówiłem polska odmiane , na 14 jednostek to trzeba siac z 8-9ha


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269

Rozmawiałem kilka dni temu z przedstawicielką handlową firmy Agro o zasięgu krajowym. Z tego co powiedziała, to na zbliżonym do poprzedniego sezonu poziomie, sprzedają się odmiany kiszonkarskie. Sprzedaż tych typowo ziarnowych, trze o dno. 
 

  • Like 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj