Skocz do zawartości

Kupię czesci do pługa obrotowego krone mustang


Krystian12351

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wynika masz taki sam pług jak ja, z tym że mój 100/3. Jeszcze na wczesnym malowaniu tzn. czerwony, z czego jasno wynika że pług pewnie lata '80-te albo i starszy. Tutaj masz katalog online do ściągnięcia https://agromix.agro.pl/images/design/plugi/krone-460-3.pdf

Zasmucę Cię jednak, ta część będzie bardzo ciężko osiągalna bo to nie element podlegający zużyciu. Nowy jeśli nawet dostępny - będzie obrzydliwie drogi. Używany ciężko dostępny bo jedynie co to z innego uszkodzonego pługa. Więc wchodzi z rachubę jedynie naprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez konrad1166
      Witam mam pytanie czy jest ktoś w stanie powiedzieć mi od jakiego pługa są to odkładnie ?


    • Przez slavo666
      Witam 
      Mam dwa problemy z plugiem jak w temacie.
      1.Pierwszy dotyczy zawieszania sie w trakcie obracania w polowie. Dzieje sie to po rozgrzaju oleju [ agro utto 10w30]. Czasami plug sam przeskoczy czasem wróci i trzeba jeszcze raz. Silownik z wbudowana kostką obrotu. Jak go rozebrac zeby przemyc i sprawdzic zaworki? 



    • Przez szybkirychu12
      Witam,
      mam stary zagonowy pług bez zabezpieczeń. Ostatnio podczas orki trochę za bardzo mu dałem, kamieni sporo i wydarzyła się awaria.
      Wstawiam zdjęcie, tylko że nie ja je robiłem i słabo widać. Mianowicie część do której mocuje się lemiesz uległa wygięciu. Przy zamontowanym lemieszu jest on dosłownie, prostopadle, jak ściana skierowany w stronę oranej gleby, a część która wchodzi w ziemi jest pionowo skierowana w dół. 
      Wygląda to tak że miejsce gdzie mocuje się pierwszą śrubę jako tako wygląda, natomiast dalej już po łuku ten metal jest wykrzywiony w dół w stronę ziemi. 
      Moje pytanie czy ktoś spotkał się z czymś podobnym. Czy naprawa jest możliwa i w ogóle sensowna? Może podgrzać ogniem i próbować prostować. Tylko jak? 
      Każda rada będzie cenna. 
      Pozdrawiam

    • Przez Niedzwiedz24
      Witam mam problem z pługiem obrotowym taki że lewa strona obraca się bardziej od prawej i przez to nie idzie dobrze pługa ustawić
       

    • Przez Przemek15
      Czy może mi ktoś wyjaśnić parę rzeczy z tym związanych, bo miałem przyjemność orać, ale nie miałem przyjemności ustawiać pługa. Coś nie coś o tym wiem, ale różne źródła różnie podają o różnych regulacjach. Do czego właściwie służy i czym jest regulacja szerokości pierwszej skiby? W Agromechanice napisali, że dostosowuje się ją do rozstawu tylnych kół ciągnika. W RPT piszą, że: "...regulacji pirwszej skiby dokonujemy w drugim przejeździe. Pierwszy korpus powinien nieco nadkładać, aby wyrównać powierzchnię z poprzednim przejazdem". Piszą też, że ma to związek ze ściaganiem pługa, albo, że ma to wpływ na równomierną szerokość pozostałych skib. W starszych pługach zagonowych ramowych zawieszanych mamy w stojaku oś wykorbioną, która podobno służy do regulacji właśnie pierwszej skiby a zarazem punktu pociągowego (w obracalnych jednobelkowych te ustawienia dokonuje się razem lub oddzielnie śrubą rzymską albo siłownikiem). Ale przecież za pomocą tej os wykorbionej za pomocą korbki nie zmieniamy w rzeczywistości szerokości tylko pierszej skiby, ale wszystkich jednocześnie zmieniając przy tym jakby kąt natarcia lemiszy. I inne źródłą podają, że zmiana tej szerokości powinna być następstwem zmiany głebokości orki tak, aby był zachowany jednakowy stosunek szer. do gł. korpusu. Im głebiej tym szerzej i na odwrót. Na zimę znowu lepiej zostawić glebę w ostrej skibie (wysztorcowaną), czyli głęboko i wąsko. Zupełnie innym zagadnieniem jest regulacja szerokości roboczej pługa, która w starszych pługach nie występuje. Może być mech. skokowa albo hydrauliczna płynna i co ciekawe zmiana tej szerokości nie zmienia kąta natarcia lemiesza. Bodajże chodzi o zasadę czworoboku przegubowego. Jeszcze innym zagadnieniem jest zmiana szerokości orki poprzez odejmowanie i dokładanie korpusów. Belka w takim przypadku musi mieć budowę kołnierzową, czy jak kto woli teleskopową, aby po odjęciu od tyłu korpusu nie wystawałą "pusta" belka. W Agromechanice jeszcze bardziej motają, bo piszą, że ustawia się szerokość orki przy pomcy dwóch regulacjI
      -poprzecznej, czyli ustawienia szer. pierszej skiby
      -podłużnej, czyli ustawienia pługa po takim kątem, aby uzyskać nominalną szerokość pługa i optymalny nacisk płozu na ściankę bruzdową
      Po pierwsze jak może być coś takiego jak podłużna reg. szer. orki? A potem piszą, że pożadana jest też możliwość regulacji szerokości orki. To już mamy jakieś trzy regulacje szerokści orki. I jak tu się nie zgubić?
      I jak to jest jest z tą regulacją głębokości w nowszych pługach obracalnych? Bo piszą, że ustawiamy za pomocą kółka kopiującego, a to jakaś bzdura, bo obecnie stosuje się regulację siłową a nie kółko, chyba, że pług przyczepiany, ale te zostawmy, bo jeszcze większy mętlik będzie. Regulacja siłowa czy pozyzycyjna wyklucza kółko kopiujące na pewno, a jak ktoś chce pracować za pomocą regulacji kopiującej (kółka) to musi ustawić podnośnik na dociążąnie (regulację ciśnieniową), czyli podnoszenie pod mocno zmniejszonym ciśnieniem tak aby nie dało rady podnieść pługa od ziemi (wiadomo wtedy tracimy dociążanie tylnej osi masą pługa). Jeszcze inną regulacją jest w nowszych pługach przesuwanie wzdłużne pługa tak, aby wychylić pierwszy koprus poza rozstaw kół ciągnika i wtedy obydwa koła jadą po caliźnia. Co to daje tylko praktycznie? O poziomowaniu nie wspominam, bo jest dla mnie zrozumiałe, ale prosiłbyłbym Was o jakieś uporządkowanie tego, ewentualne poprawienie i wyjaśnienie co kiedy w jakich pługach (z wyjątkiem przyczepianych) i w jaki sposób oraz po co. Chodzi mnie głównie o pługi zawieszane zagonowe (starego typu bez reg. szer. rob.) oraz jednobelkowe obracalne zawieszane.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...