Jarecki88

JCB- silnik 75KM czy 109KM?

Polecane posty

Jarecki88    212

Cześć. Stoję przed zamiarem wymiany ładowarki teleskopowej na nową. Wybór to raczej JCB 540-140, bo mam już kilka maszyn JCB i jestem zadowolony. Pytanie mam o silnik- producent daje wybór 2 silników w jednej ładowarce- albo 75KM albo 109KM. Oczywiście, są to silniki o różnej pojemności. Ten mocniejszy jest droższy o około 10k E, ten słabszy nie ma ani DPF, ani EGR. Skłaniam się ku temu słabszemu, ale pytanie, czy 75KM w takiej dużej ładowarce to się za mało? Teraz mam 100KM w ładowarce 2,8t udźwigu i 7 zasięgu, ta nowa ma mieć 4t udźwigu i 14m wysięgu. To spora różnica. Co doradzacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

wiesz musisz sprawdzić specyfikację silnika jak jest to rozłożone i do czego będziesz jej używał  i czy ma byś dynamiczna czy średnia ci wystarczy sprawność 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2361

nie znam sie zbytnio na ładowarkach ale ta o udźwigu 4 t ma napewno ponad 6 t masy własnej i na zdrowy rozum 75 km to poerdziawka w tak dużej maszynie, no ale ok 50 tys zl piechotą nie chodzi, najlepiej poproś o dilera żeby ci załatwił tel do osoby która juz użytkuje ten mniejszy silnik


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Taka ładowarka i silnik 75km to w ogóle nie będzie chciało jechać to typowa zwyżka na budowę...

Mam JCB 535-95 Agri superka silnik 135km bodajże i moim zdaniem nic słabszego nie ma racji bytu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212
47 minut temu, robi57362 napisał:

nie znam sie zbytnio na ładowarkach ale ta o udźwigu 4 t ma napewno ponad 6 t masy własnej i na zdrowy rozum 75 km to poerdziawka w tak dużej maszynie, no ale ok 50 tys zl piechotą nie chodzi, najlepiej poproś o dilera żeby ci załatwił tel do osoby która juz użytkuje ten mniejszy silnik

 

7t to waży moja obecna mała ładowareczka. Ta nowa waży z paleciakiem niemal 11t. Dlatego pytam, bo ten mały motorek jakoś mi nie pasuje. Ale znowu DPF tez mi nie pasuje w ładowarce. Tak, że mam pewien zgryz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marionos    106
3 godziny temu, Patryk1222 napisał:

Taka ładowarka i silnik 75km to w ogóle nie będzie chciało jechać to typowa zwyżka na budowę...

 

Dokladnie tak!

  Na utwardzony plac budowy, silnik "ecomax" plus to malo palil jak chodzi odpalona caly etat 170h na miesiac.

A gdzie Ty masz pomysl taka na rolnictwo xd

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 535-125 2015r z silnikiem 109KM i uważam, że powinien być jeszcze mocniejszy a gdzie tu mówić o 75KM... Przy wyrywaniu łychą małego pieńka od drzewka, choć dość głęboko korzeń siedział, hydraulika prawie zdusiła silnik. Po za tym ta maszyna waży 11t to na tym słabszym silniku ciężko będzie to rozpędzić. Próbowałem jechac wczoraj przez pole, gleba lekka ale twardo i max 3 bieg bo na 4 nie da rady.


Jeśli chcesz już tak duża ładowarkę to model 535-125 to jest max bo jest jeszcze w miarę kompaktowa a 540-140 już przód wystaje dość daleko i kompaktowość tej maszyny się kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

75 Km za mało zdecydowanie miałem kiedyś komatsu chyba 609 za***ista ładowarka mocna hydraulika skrzynia 40 km/h ale silnik tylko 80 KM. I to było mało. A ona ważyła 7 ton nie 11. Miałem też dieci zeus 100 KM w sumie ten sam silnik był tylko z turbo. I było widać różnicę choć dieci miała słabszą pompę i gorszy napęd.

Silnik 3 litry 75 KM z możliwością tuningu gdzieś na 90 - 100 KM rozważył bym jedynie gdy ładowarka odpalana by była na naprawdę krótkie chwile i mało używana. Ze względu na brak dpf i egr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2361
Jarecki88 napisał:

rozpędzić będzie się ciezko bo mało koni , ale zadusic ten silnik tez będzie bardzo ciezko bo jak na 74 km ma ogromny momet


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Damiano604
      Witam, mam problem z ładowarką JCB 536-70 Agri. Po naprawie siłownika skrętu przedniej osi, przednie koła nie chcą skręcać w prawo. Przed rozebraniem miałem 4 koła przekręcone w prawym kierunku (tylne w lewo, przednie w prawo). Po założeniu siłownika tylne były na maksa w lewo a przednie po wpływem powietrza poszły w lewo i teraz jest jakby psi chód tylko ze nie można kręcić w prawo. Luzowałem węże aby wyszło powietrze, niby wyszło bo teraz już leci sam olej ale przednie koła nie chcą ruszyć w prawo, jedynie na lewarku jak podniosę to na zgaszonej przekręcę po podniesieniu ale gdy odpalę to idą lewo. Może ktoś coś podpowie. Pozdrawiam!
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj