Lebioda

KPO. Rolnictwo 4.0 jakie maszyny mozna kupic?

Polecane posty

migacz    319

Dzisiaj telefon odnośnie podpisania umowy. Do końca czerwca termin realizacji. A ja już traciłem wiarę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aki-    4
12 godzin temu, migacz napisał:

Dzisiaj telefon odnośnie podpisania umowy. Do końca czerwca termin realizacji. A ja już traciłem wiarę.

Długo czekałeś od ostatniej poprawki? I jakie województwo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aki-    4
39 minut temu, migacz napisał:

Ponad miesiąc.

To faktycznie można odczuć zrezygnowanie po takim czasie. Masakra.

 

Info od ARiMR:

6.  Wsparcia inwestycji rolników w zakresie rolnictwa 4.0.
W naborze przeprowadzonym w okresie 15.11.2023 r. – 17.11.2023 r. złożono 10.351 wniosków na łączną kwotę ponad 1.617 mln zł.
W wyniku pozytywnej oceny wniosków o objęcie przedsięwzięcia wsparciem Agencja wysłała 160 umów do OOW, w tym podpisanych jest 118. Obecnie kontynuowana jest weryfikacja wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    319

Tym bardziej że to była 3 poprawka z kolei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    300
22 godziny temu, migacz napisał:

Dzisiaj telefon odnośnie podpisania umowy. Do końca czerwca termin realizacji. A ja już traciłem wiarę.

Pamiętasz ile pkt. miałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72
23 godziny temu, migacz napisał:

Dzisiaj telefon odnośnie podpisania umowy. Do końca czerwca termin realizacji. A ja już traciłem wiarę.

Do konca czerwca termin realizacji.....czyli musisz zakupić juz wnioskowana maszynę....dobrze rozumiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    319

Tak. Dobrze rozumiesz. Nawigacja leży i czeka za montażem u dealera. Sam montaż 2 dni podstawiamy traktor i jest.

Co do ilości punktów to nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Bardzo krotki termin.....aż niewiarygodne ze tylko 2 miesiące masz na realizację....A gdyby coś  było na zamówienie i czas oczekiwania np. 3/6 ?miesięcy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    319

To sobie mogę przedłużyć. Pani dzwoniła czy zostawić termin z wniosku czy przedłużyć więc zostawiłem termin bez zmiany. Mój wybór. Gdyby nie uzgodnienia ze sprzedawcą to bym przedłużył a tak to zostało. Nadzieja że szybciej będzie zwrot 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    300

- 5pkt. Produkcja eko,

- 4pkt. Młody tolnik do 40 lat,

- 2pkt. Conajmniej średnia powierzchnia gosp.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72
2 minuty temu, migacz napisał:

To sobie mogę przedłużyć. Pani dzwoniła czy zostawić termin z wniosku czy przedłużyć więc zostawiłem termin bez zmiany. Mój wybór. Gdyby nie uzgodnienia ze sprzedawcą to bym przedłużył a tak to zostało. Nadzieja że szybciej będzie zwrot 

No właśnie....o to mi chodziło...Sam mam wpisany 1 rok bo chyba tski jest max  ....choc nie licze na to aby przeszlo u mnie......dlatego sie zdziwiłem ze tak krótki termin masz.......gratulacje....oby się sprawdziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    319

Mogłem z tego co mi mówiła przedłużyć do końca roku bez problemu a dłużej to już nie wiem bo coś mamrotała że to sporo zmian trzeba by robić. Ale nie wnikałem. Poczekam aż umowa dojdzie na pue i wtedy prowadzę traktor na montaż. 

Jeżeli chodzi o punkty to młody rolnik i gospodarstwo poniżej 30 ha. Nie jestem eko. I inwestycja do 40tys zł. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mao245    0
10 godzin temu, migacz napisał:

Mogłem z tego co mi mówiła przedłużyć do końca roku bez problemu a dłużej to już nie wiem bo coś mamrotała że to sporo zmian trzeba by robić. Ale nie wnikałem. Poczekam aż umowa dojdzie na pue i wtedy prowadzę traktor na montaż. 

Jeżeli chodzi o punkty to młody rolnik i gospodarstwo poniżej 30 ha. Nie jestem eko. I inwestycja do 40tys zł. 

 We wniosku pisałeś że ta nawigacja będzie komunikowac się  z jakimiś innymi maszynami rolniczymi np. Z rozsiewaczem albo siewnikiem? Jakieś zmienne dawkowanie czy coś? Czy tylko że nawigacja komunikuje się z ciągnikiem i wysyła te dane do systemu zarządzania gospo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    319

Tylko komunikacja z traktorem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aki-    4
Dnia 22.04.2024 o 20:51, misiek_ad napisał:

A ktoś ma już podpisaną umowę? Bo czekam już dwa miesiące od zatwierdzonych poprawek

Jakiś odzew w sprawie wniosku? Czy wciąż cisza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aki-    4
16 minut temu, misiek_ad napisał:

Tak.. mam i ja. Umowa  podpisana w końcu. 

Wiadomość była na epue czy dzwonili z informacją? 

Czekam już miesiąc od drugiego uzupełnienia i cisza… mam nadzieję, że nie będę też czekać jeszcze kolejny miesiąc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3552

Ciesz sie że dostałeś uzupełnienia , większość nie wie czy sie zakwalifikuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    166
31 minut temu, aki- napisał:

Wiadomość była na epue czy dzwonili z informacją? 

Czekam już miesiąc od drugiego uzupełnienia i cisza… mam nadzieję, że nie będę też czekać jeszcze kolejny miesiąc. 

Ja już prawie 2 miesiące od pierwszej poprawki i cisza, ale spokojnie kiedyś na MGR czekałem prawie 3 lata. 

A te 4.0 to jeden wielki bałagan, Ci co rozpatrują te wnioski to nawet nie do końca wiedzą co to jest to całe rolnictwo 4.0 nie mówiąc już że do tych wytycznych z rozporządzenia też nie za bardzo się stosują 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek_ad    17
43 minuty temu, aki- napisał:

Wiadomość była na epue czy dzwonili z informacją? 

Czekam już miesiąc od drugiego uzupełnienia i cisza… mam nadzieję, że nie będę też czekać jeszcze kolejny miesiąc. 

Wiadomość na epue i sms, że czeka dokument. Trzeba być cierpliwym;] 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek_ad    17

A weksel już ktoś podpisał.. bo mój oddział nie ma wytycznych i... se mam czekać i czekać. A bez tego wniosku o płatność nie można złożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz3231    2

Lubelszczyzna wniosek na 200k (wartość maszyn) uzupełnienia w piątek. Młody rolnik + średnia powierzchnia, nie eko

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj