luki02165

Uprawa pomidora przemyslowego

Polecane posty

luki02165    0

Witam, bardzo mnie zainteresował temat uprawy pomidora przemysłowego

Czy jest ktoś kto taka uprawę prowadzi oraz od A do Z powie ze strony praktycznej jak to wyglada? Interesuje mnie od siewu w wielodoniczkach do zbioru (wszelkie prace zwiazane z uprawą)Z góry bardzo dziękuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137
2 godziny temu, luki02165 napisał:

Witam, bardzo mnie zainteresował temat uprawy pomidora przemysłowego

Czy jest ktoś kto taka uprawę prowadzi oraz od A do Z powie ze strony praktycznej jak to wyglada? Interesuje mnie od siewu w wielodoniczkach do zbioru (wszelkie prace zwiazane z uprawą)Z góry bardzo dziękuję 

Daleko masz jakiś zakład? 

W okolicy są jakieś plantację pomidora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
21 godzin temu, luki02165 napisał:

Interesuje mnie od siewu w wielodoniczkach do zbioru (

Ja te pomidory chcesz zbierać, ręcznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
9 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Maszyny są do tego ;)

Jakbyś umiał czytać  ze zrozumieniem, no ale to są  za duże wymagania od ciebie, to byś wiedział o co pytam.

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607

Jeżeli pomidor przemysłowy to chyba logiczne, że pod zbiór mechaniczny ... Ale gdzie szukać myślenia u osoby która kupuje nasiona QQ po 1000zł gdy inni tą odmianę kupują po 720zł a nieraz i taniej jak mają dobre dojście ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

U ciebie kiepsko z logiką to muszę ci łopatą wyłożyć, nie napisał czy ma te maszyny, a raczej na pewno nie ma, nie napisał czy ma gdzie wynająć te maszyny nie napisał ile tego pomidora ma zamiar uprawiać 2 ary czy 20 ha, czy ma gdzie to sprzedać w miarę blisko a nie wieźć to przez pół  Polski.

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137
1 godzinę temu, XTRO napisał:

Jak od zera chcesz zacząć to daruj sobie.

Czyli lepiej jak będzie uprawiał qq po 400-sta.

Dziesięć lat temu też zaczynałem od zera, nie mając w okolicy podobnej uprawy(w tym roku zaczynam z cebulą przygodę).

Brak samozaparcia i sporo kasy na start, ale jak najbardziej do zrobienia. Bez nawadniania wiele lepsze pieniądze niż za zboża.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607

Kilkanaście lat temu zaczynałem truskawkę, kilka lat temu bób, po drodze były brokuł, kapusta brukselska i z 5ha tych upraw zostaje o wiele więcej niż z 25ha zbóż/kukurydzy ... Ale na uprawę typu pomidor bym się nie rzucił jakbym wcześniej nie robił czegoś "łatwiejszego".

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539
15 minut temu, damian303 napisał:

Czyli lepiej jak będzie uprawiał qq po 400-sta.

Dziesięć lat temu też zaczynałem od zera, nie mając w okolicy podobnej uprawy(w tym roku zaczynam z cebulą przygodę).

Brak samozaparcia i sporo kasy na start, ale jak najbardziej do zrobienia. Bez nawadniania wiele lepsze pieniądze niż za zboża.

 

No ok ale na to trzeba czasu. Sam uprawiam pomidory już 8 lat i non stop inwestuje się w tą uprawę, czyli jak ktoś chce rzucić się w pierwszym roku na to i myśli że super to powodzenia.  Druga sprawa to logistyka, jak ktoś ma zakład pod nosem to ok, a jak ktoś nie ma to zaczynają się schody. 

Jak ktoś ma mało ha i chce na to się przerzucić nawet na troche to jeszcze ciężej bo wklad jaki trzeba ponieść jest nie mały 

Pieniądz lepszy jest niż na zbożu czy rzepaku ale i prać przy tym jest 10x tyle.

Dobra w tym roku qq po 400 ale trzy lata wstecz ile była? A pomidor praktycznie tą samą cena 

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539
1 minutę temu, Tomasz0611 napisał:

Chce się brać pieniądze to i trzeba zainwestować ...

No dokładnie ale tego się nie da zrobić w rok czy dwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607

Nie musi mieć też od razu wszystkich maszyn swoich, przy pomidorze chyba najważniejszy dobry transport i zakład przetwórczy blisko ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

Nie wyobrażam sobie żeby ktoś zrobił my usługę bo każdy robi na swoim bo chce się zmieścić w okresie zbior. A jak ma do zakładu 100km i nikt nie ma pomidora w okolicy to już pozamiatane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607

U nas kilku się zebrało, kupili tą maszynę do zbioru w ramach jakiejś spółki, ale 3 lata i zrezygnowali, 30-35km transportu ciągnikami to było trochę dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

U nas 20km dalej też było trochę pomidora ale już kilka lat nie robią bo co raz ciężej było.

Nam jeden zakład już ponad rok płaci za pomidora i kasa raczej nie do odzyskania a suma już spora 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404
1 minutę temu, XTRO napisał:

Nam jeden zakład już ponad rok płaci za pomidora i kasa raczej nie do odzyskania a suma już spora 

A dziś rano Minister Telus mówił że z takimi przypadkami już nie ma problemów i w tym roku z tego funduszu gwarancyjnego to płacą po 100% faktury a nie po 80% jak planowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539
2 minuty temu, mirro napisał:

A dziś rano Minister Telus mówił że z takimi przypadkami już nie ma problemów i w tym roku z tego funduszu gwarancyjnego to płacą po 100% faktury a nie po 80% jak planowali.

Zobaczymy, aby miał rację 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6404

Tak myślałem. Ale Kampol tresował tak rolników od wielu lat. Aż dali się wytresować. To se wyobraź że Kampol wolał płacić kary za nieterminowe płacenie rolnikom niż faktycznie ,No cóż od bankruta raczej wyegzekwować się nie da. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LujFocus
      Witam, 
      Rozglądam się za czyszczarką do pomidorów typu Lima, czy ktoś posiada taki sprzęt i może podzielić się informacją o wydajności, wadach zaletach tego sprzętu
      https://youtu.be/EMvbOhCA3ow
       
       
    • Przez Patryczek96
      Witam. Chciałbym w przyszłym roku zacząc uprawę pomidora w gruncie, na początku skromny areał 10arów. Gleba na której zasadził bym pomidora to KL II po oborniku, znawadnianiem nie byłoby zadnego problemu. Z sprzedażą nie miałbym żadnego problemu ponieważ wszytko szło by na przetwórnię do mojego znajomego. Chciałbym sie dowiedzie następujących rzeczy:
      -jaka dobrac odmiane? -myslałem nad odmiana Grandimat.
      -w jakie wielodoniczki (ile otworów? -myślałem nad 94) i kiedy wysiac nasiona.
      -czy w okresie produkcji rozsady trzeba ja wspomagac odżywkami, jak tak to jakimi? (nazwa handlowa środka)
      -Jakimi środkami wykonac opryski przeciwko horobą w okresie wegetacji?
      -Jaki plon osiągacie z hektara?
      -jakiej mogę spodziewac ceny w przetwórni (mimo, że to mój znajomy to nie wiem ile mi zaproponuje )
       
      Miło by mi było gdybyście spróbowali odp. na powyższe pytania, dali mi kilka wskazówek w uprawie, ale równiez podzieli się waszymi spostrzeżeniami, pochwalili sie plonami oraz po jakiej cenie sprzedajecie. Z góry dziękuje za odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam
    • Przez martynamaterac1
      Dzień dobry, proszę o pomoc, jak sobie z tym poradzić? Czy da się jeszcze odratować?


    • Przez martynamaterac1
      Dzień dobry, proszę o pomoc, jak sobie z tym poradzić? Czy da się jeszcze odratować?


    • Przez JakubStasicki
      Dzień dobry!
      Proszę o pomoc we wskazaniu rodzaju choroby na liściu sadzonki pomidora i jak z nią walczyć.
      Z góry dziękuję za pomoc.
       





×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj