19seba

Wuhlmaus 1033 vs Anna

Polecane posty

19seba    12

Witam, wie ktoś czy pod względem wydajności Wuhlmaus 1033 bedzie lepszy od Anny ? Myślałem nad modelem 1733 żeby już sporo szybciej szło kopanie aale jest do kupienia taki mały i nie wiem czy jest sens się w niego pchać . Ile miesci sie do zbiornika 1033 ? Wygodniejszy na pewno bedzie ale czy szybciej się bedzie kopało ? Ma ktoś taki kombajn i może polecić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karczikpr    185

Bierz od 1433 wzwyż tylko z elektrozaworami, mam 1733 jedyne na co bym go wymienił to na nowszego😁 10 jest mała, pewnie brak elektrozaworów. Często 10 wychodziły w bardzo prostej konstrukcji bez żadnych ulepszeń. Co jeszcze mogę podpowiedzieć to szukaj z zgarniaczem z jeżyka takim jak jest w grimme tzn. szczotkowym lub palcowym ale takim co się kręci w kółko, a nie takim jak jest w bolku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Właśnie wolałem coś większego ale w okolicy jest ładny ten mały , chociaż dwie taśmy są do wymiany. Ciężko trafić z tym zgarniaczem palcowym , przeważnie jak jest to takie coś jak w Bolku . Jakim ciągnikiem kopiesz ? Myślałem o grimme też ale wszystko do nich drogie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JM90    0
Dnia 23.08.2023 o 09:29, 19seba napisał:

Właśnie wolałem coś większego ale w okolicy jest ładny ten mały , chociaż dwie taśmy są do wymiany. Ciężko trafić z tym zgarniaczem palcowym , przeważnie jak jest to takie coś jak w Bolku . Jakim ciągnikiem kopiesz ? Myślałem o grimme też ale wszystko do nich drogie 

Czyżby chodziło o ten 1033 za 49500 zł, wystawionego w Małopolsce? za tyle kasy jeszcze ma taśmy do wymiany? Czy to inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Dokładnie tak, taśmy i zębatki napędzające są do wymiany, tasma odsiewająca do wymiany jest i na stole przebierczym reszta w miare jeszcze jest. Gość ma ceny zaporowe ale na wygląd maszyny ładne nie wiem jak inne sprzęty w jakim stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karczikpr    185

https://www.olx.pl/d/oferta/kombajn-ziemniaczany-wuhlmaus-1733-gvs-CID757-IDV4A4S.html


19seba napisał:

Dokładnie tak, taśmy i zębatki napędzające są do wymiany, tasma odsiewająca do wymiany jest i na stole przebierczym reszta w miare jeszcze jest. Gość ma ceny zaporowe ale na wygląd maszyny ładne nie wiem jak inne sprzęty w jakim stanie

Za taką cenę to kupisz coś większego i w trochę lepszym/porównywalnym stanie i jeszcze remont zrobisz. Wstawiłem ci linka do 17.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Na wygląd ładny , ciekawe jak tam dokładnie jest , to twój kombajn ? To wynoszenie ziemniaków na stół przebierczy to dobre rozwiązanie jest ? Mało jest chyba kombajnów z takimi koszykami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karczikpr    185

Nie, to nie mój, swojego szybko nie sprzedam. Jeżeli do ziemniaków go potrzebujesz ewentualnie cebuli wydaje mi się to dobre rozwiązanie, w okolicy jeden chodzi z tym tylko dwu rzędowy i trochę tym hektarów do roku kopią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Ja tylko do ziemniaków potrzebuje , ty też masz wuhlmausa ? Taki sam jak ten ? Od normalnego różni się tym że ma więcej taśm ? Powinien lepiej ziemię odsiewać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karczikpr    185

Tak, mam wuhlmaus 1733, u mnie taki układ jak na zdjęciu, rozbudowana budowa z Bolka, zdaje egzamin bardzo dobrze, ty z tego koszykowego też powinieneś być zadowolony.

Screenshot_20230829_193607_Gallery.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Musze zadzwonić i popytać ile ta taśma z koszyczkami kosztuje bo podobno wpadł jakiś drut i rozwaliło te koszyczki , widziałem gdzieś w internecie to jeden koszyk 420 zł :) Masz jakąś firme która robi taśmy ? Podobno kij zrobi wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Dzwoniłem tam ale tej taśmy z koszykami nie zrobią , mówił że z nią jest problem , dzwoniłem do innego to z Niemiec 17tys ta taśma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pasio
      Witam!!
       
      Jeśli to nie tajemnica, to chciałby się dowiedzieć jakie stosujecie nawozy przed sadzeniem ziemniaków? jakie dawki? Ja stosuję Fosforan oraz sól potasową.
    • Przez ozzy321
      Panowie zawsze robię kopiec na cześć ziemniakow tak jak robił to mój dziadek i tata rozkładając słomę i przysypując ziemią. Chodzi mi po głowie ażeby na uformowany kopiec zamiast rozkładać luźna słomę i przysypywac ziemia poukładać kostki z prasy i przykryć to plandeka. Praktykował ktoś takie rozwiązanie?
    • Przez damianmatys
      Kupie nie dużą ilość sadzeniaka Owacji lub ewentualnie jadalny.
    • Przez kamil456748
      Witam, poszukuje opinii o wagoworkownicy półautomatycznej do warzyw firmy MAVARK. Jest tutaj może użytkownik tej maszyny? Cena ok. 15k jest dość atrakcyjna a pracę na pewno ułatwiła by taka maszyna.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj