Donek342

Bogballe EX - demontaż mieszadła

Polecane posty

Donek342    0

Witam. Pytanie jest skierowane bardziej do użytkowników Bogballe. Od niedawna jestem w posiadaniu rozsiewacza EX Trend i mam z nim pewien problem. Otóż lewe mieszadło nie ma absolutnie żadnego luzu i kręci się razem z tarczą wysiewającą(cały mimośród, widełki kręcą się luźno, czyli z tego co rozumiem tak jak ma być). Z prawej strony tarcza kręci się bez zarzutów, wszystkie elementy widoczne od dołu również, a mieszadło niby się kręci, a po napotkaniu jakiegokolwiek oporu przestaje się kręcić. Tutaj pojawia się moje główne pytanie. Jak rozebrać/odkręcić to mieszadło, żeby sprawdzić co jest nie tak i niczego nie uszkodzić?

 

Czy mógłby ktoś potwierdzić, że w tym miejscu którym zaznaczyłem czerwonym kolorem jest widoczny dół mieszadła (numer 8 z katalogu)? Wszystko jest zardzewiałe dlatego zanim zabiorę się za rozbieranie chcę mieć pewność, że próbuję odkręcić właściwy element. 

 

 

Nie chcę jeszcze bardziej komplikować tematu ale w instrukcji obsługi dokopałem się też do jednej strony którą też dołączam. Czy jest możliwość że ten system przełączania do wysiewu granicznego najzwyczajniej w świecie się zaciął i przez to prawe mieszadło jest rozłączone? Przełączanie dźwigni wysiewu granicznego zmienia obrót talerzy, opuszcza tą blaszkę i zamyka prawą część skrzyni, mieszadło niezależnie od położenia niestety jest luźne... Nie widzę tam też nic dookoła co by mogło tym sterować. 

 

Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas. 

AD.1.jpg

Mieszadło.jpg

instrukcja.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donek342    0

Tak udało się. Jakby ktoś miał podobne problemy to napiszę co zrobiłem po kolei. 

Żeby odkręcić całe mieszadło od talerza zdjąłem łopatki, nałożyłem klucz do rur na mieszadło od dołu(pod skrzynią zasypową) i złapałem za tarcze i zwyczajnie odkręciłem całość. Jedna strona ma lewy gwint a druga prawy. Teraz siedząc przy komputerze nie pamiętam która ma jaki gwint. 

Patrząc z tyłu rozsiewacza prawa strona miała obluzowany sworzeń mieszadła w tej piaście(element 31 nie przekazywał napędu na element nr 9). Nie wiem jak to wyglądało w 100% jak wychodziło z fabryki, ale wydaje mi się, że było to związane z wysiewem granicznym OD granicy gdzie prawa strona na czas siewu jest zamknięta. Być może tak miało być żeby mieszadło nie mieliło wtedy nawozu. U siebie zwyczajnie złapałem spawarką z obydwu stron od spodu i przymocowałem je na stałe tak jak jest to wykonane z lewej strony rozsiewacza. Także teraz oba mieszadła mają ruch na mimośrodzie a łożysko na widełkach nie stawia oporu, więc jak mieszadło napotka jakiś opór to wykonuje tylko ruch na mimośrodzie.

 

Przesiadając się ze starej amazonki na trochę już zmęczonego bogballe człowiek musiał się trochę powysilać żeby dojść z tym do ładu 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj