Lukas85

JD 590 nie porusza ramieniem sznurka - naprawa sterownika

Polecane posty

Lukas85    37

Witam

mam problem z prasa JD590. Przy probie poruszenia ramienia od sznurka czy to manualnie czy w automacie sterownik w kabinie jest restartowany, a silownik sie nie porusza. Wszystkie czujniki zostały sprawdzone w trybie diagnostycznym.  sam silownik tez dziala po podlaczeniu do zasilacza bez problemu sie porusza. Podczas zalaczenia zasilania sterownik testuje podzespoły wiec odlaczenie silownik od razu wywala blad i komunikat stop ale jak juz sie uruchomi po odlaczeniu silownik i podlaczeniu multimetru na kostce do sdilownika jest napiecie 12V o polaryzacji zaleznie od tego jaki przycisk sie nacisnie wiec teoretycznie powinien dzialac. slychac tez klikanie przekaznikow w module na prasie. Po podlaczeniu silownik i probie ruchu ramienia slychac tylko klik i panel sie restartuje. Sam panel podmieniałem i jest ok bo na innym zachowuje sie tak samo. Nie zostaje nic wiecej jak modul na prasie. Moim zdaniem jest tam jakis czujnik ktory mierzy prad pobierany przez silownik i w tym przypadku zle go mierzy przez co restartuje panel. znalazłem kogos kto naprawia takie sterowniki, ktos moze korzystał z uslug tego Pana?

https://www.olx.pl/d/oferta/prasa-john-deere-deere-578-deere-590-modul-sterownik-jd-568-582-592-CID757-IDsC0ex.html


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a nie prościej podpowiedzieć niż odsyłać w głębiny internetu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37
2 godziny temu, Pafnucy12 napisał:

a nie prościej podpowiedzieć niż odsyłać w głębiny internetu?

Dokładnie. Szukałem i nic konkretnego nie znalazłem, wiec Mateusz100 jezeli masz cos konkretnego to poprosze. Forum jest po to by pomagac, jezeli ktos ma jakies doswiadczenia prosze o pomoc. Przyczyn moze byc wiele, to co udalo mi sie zmierzyc napisałem wiecej zrobic nie potrafie


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz100    10

przecież z tego co piszesz to wychodzi jasno ze sterownik w prasie jest do kitu lub sterownik w ciagniku wali albo wiązka gdzies nie styka coś nie ma innego problemu tu jhak elektryka czy elektronika tylko to jest winne...

Edytowano przez Mateusz100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37
5 godzin temu, Mateusz100 napisał:

przecież z tego co piszesz to wychodzi jasno ze sterownik w prasie jest do kitu lub sterownik w ciagniku wali albo wiązka gdzies nie styka coś nie ma innego problemu tu jhak elektryka czy elektronika tylko to jest winne...

No teraz ameryke odkryłes naprawde. Napisałem post liczac ze moze ktos miał podobny problem i jest w stanie podpowiedziec lub okreslic co u niego sie stało ale jak widze niektorzy sa tu tylko po to zeby nabijac sobie posty...


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

są jakieś nowe wiadomości na temat modułu w tej prasie? u mnie również podobne rzeczy się dzieją. Ktoś to naprawił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

w tym przypadku okazał się problem z okablowaniem, nie wiem dlaczego tak jest zrobione ze jeden gruby przewód z siłownika dalej dzieli się na kilka cienkich które dalej idą do sterownika. Pan z ogłoszenia jak najbardziej godny polecenia. jeżeli ktoś ma faktycznie problem ze sterownikiem to polecam. Fachowo i uczciwie


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

to, że cienkie kable łączą się w grube i na odwrót to moim zdaniem plus tej instalacji. tam, gdzie małe zapotrzebowaniem mocy jeden kabel, tam gdzieś wysokie 3 kabelki... uniwersalność takiej instalacji. możesz bardziej rozwinąć, gdzie był problem? Przed modułem czy za modułem? Myszy pogryzły czy poprzecierane lub wilgoć?


masz może nr telefonu do tego Pana z ogłoszenia? Obecnie nie ma numeru tel przy ogloszeniach na olx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, chcialbym zamienic john 550 na nowsza mysle nad 592, co powiecie? jest sens? jakies opinie o tym modelu?
    • Przez witaminka2000
      Witam mam problem z prasą John Deere 575.mianowicie chodzi o zbijanie. Kupiłem i dzieją się z nią jakieś jaja. Wskaźniki pokazują co chcą itd. mam kilka pytań,1 jak włącza się cofanie rotora,2 jak włącza i wyłącza się noże,3 jak powinien działać wskaźnik hydrauliczny z przód prasy,4 czy ktoś regenerował siłowniki klapy i gdzie to robił i jaki był koszt,5 jak działa zawór ta kostka z pokrętłem z przodu prasy,6 czy ktoś regenerował naprawiał ta kostkę od ustawiania zgniotu,7 jak ma byś ustawione i jak działa ten przełącznik na klapie od wielkości beli. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Może miał by ktoś instrukcje obsługi i napraw do tej prasy i może katalog części to też by było miłe widziane 
    • Przez mpj
      Dzień dobry. 
      Mam problem z prasą JD960. Słoma dostaje się między pasy a wał który je napędza. Przez to pasy dotykają innego wałka niżej i kiedy nazbiera się dużo słomy to prasa się zatrzymuje. Miał ktoś taki przypadek? 

    • Przez Kamiljankowski
      Cześć wszystkim. Ma może ktoś z was instrukcje obsługi do jd 578? 
    • Przez Mateusz320
      Czy prasa John Deere 592 nadaje się do sianokiszonki? Robię ponad 300 bel sianokiszonki plus 100 siana rocznie, słomy brak 
      Jakie zapotrzebowanie mocy w sianokiszonce
      Prasa godna polecenia na co zwrócić uwagę przy zakupie ?
      Czy nadaje się w góry,bo jest dość wysoka a przy tym pewnie wywrotna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj