jarekvip99

Stabilizacja belki Biardzki

Polecane posty

jarekvip99    18
Mam biardzkiego ciaganego z komputerem command z ustawieniem wydatku cieczy. Ciagany jest c360 z jedna para wyjsc hydraulicznych w tym jedno gniazdo zajete przez hydraulicznie podnoszona belke. chcialbym załozyc mu stabilizacje belki hydrauliczna ale tam widze ze sa dwa weze wiec potrzebne dwa wyjscia ktorych nie mam. da sie to jakos obejsc aby mozna byla pracowac zarowno belka gora doł jak i w stabilizacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18
ovi napisał:

jarekvip99 napisał:

marekdron napisał:

ok ale jak to podlaczyc do ciagnika i weze do tego?

Zakładasz to do opryskiwacza i prowadziś kabel elektryczny do ciągnika

a zasilanie hydrauliki do tego prosto z gniazd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164
5 godzin temu, jarekvip99 napisał:

Mam biardzkiego ciaganego z komputerem command z ustawieniem wydatku cieczy. Ciagany jest c360 z jedna para wyjsc hydraulicznych w tym jedno gniazdo zajete przez hydraulicznie podnoszona belke. chcialbym załozyc mu stabilizacje belki hydrauliczna ale tam widze ze sa dwa weze wiec potrzebne dwa wyjscia ktorych nie mam. da sie to jakos obejsc aby mozna byla pracowac zarowno belka gora doł jak i w stabilizacji?

Jak często używasz podnoszenie belki,jak rzadko a chcesz coś mniej skomplikowane to załóż taki rozdzielacz.

Screenshot_20230520-182038.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18
Piotruniu25 napisał:

5 godzin temu, jarekvip99 napisał:

Mam biardzkiego ciaganego z komputerem command z ustawieniem wydatku cieczy. Ciagany jest c360 z jedna para wyjsc hydraulicznych w tym jedno gniazdo zajete przez hydraulicznie podnoszona belke. chcialbym załozyc mu stabilizacje belki hydrauliczna ale tam widze ze sa dwa weze wiec potrzebne dwa wyjscia ktorych nie mam. da sie to jakos obejsc aby mozna byla pracowac zarowno belka gora doł jak i w stabilizacji?

Jak często używasz podnoszenie belki,jak rzadko a chcesz coś mniej skomplikowane to załóż taki rozdzielacz.

Screenshot_20230520-182038.png

no wlasnie to moze i lepsze bo mozna zawsze przekrecic reka siegnac w 360 tak samo jak i wcisnac guzik w tamtym rozdzielaczu. a belke zazwyczaj sie ustawia raz na polu na wysokosc i jedzie dalej jedynie poziom wrazie wu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekdron    15

A jak takim trójnikiem obsłuży podnoszenie 1 siłownik jednostronnego działania i 1 siłownik dwustronnego działania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

nie wiem jak w ciaganym ale ja w zawieszanym wysokość zmieniam bardzo często podczas oprysku , także ja bym robił tak żeby było pod guzikiem albo założyć rozdzielacz 2 skecyjny dodatkowy , takie są tanie, do tego 2 przewody i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18
Uziu92 napisał:

nie wiem jak w ciaganym ale ja w zawieszanym wysokość zmieniam bardzo często podczas oprysku , także ja bym robił tak żeby było pod guzikiem albo założyć rozdzielacz 2 skecyjny dodatkowy , takie są tanie, do tego 2 przewody i gotowe.

jaki to rozdzielacz dodatkowy z ktorym da sie obsluzyc jeden silownik jednostronnego dzialania i jeden dwustronnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

dokładnie, jak wyżej. Ja podpinam opryskiwacz pod rozdzielacz od tura i steruje sobie belka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

https://allegro.pl/oferta/rozdzielacz-2-sekcyjny-hydrauliczny-c-360-pokrywa-13221894853 czyli cos takiego potrzebne razem z pokrywa? to wcale nie takie tanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

pokrywa nie potrzebna, zasilanie rozdzielacza bierzesz z wyjść ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

czyli tam gdzie teraz podlaczone sa wyjscia hydrauliczne? czyl one beda odlaczone i rozdzielacz bedzie z tamtad ciagnal olej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Tak pod te wyjścia, wtedy blokujesz dźwignie od fabrycznego rozdzielacza w ciągniku i  zasilasz rozdzielacz ten z linku wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18
Piotruniu25 napisał:

Tak pod te wyjścia, wtedy blokujesz dźwignie od fabrycznego rozdzielacza w ciągniku i  zasilasz rozdzielacz ten z linku wyżej.

w pozycji do gory blokuje? czyli caly czas bedzie pompowal olej do rozdzielacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Jak dasz do góry to jednym gniazdem pcha drugim wraca. Jak na dół to odwrotnie. Robisz jak ci wygodniej i pod to gniazdo które pcha wkręcasz zasilanie rozdzielacza a pod drugie powrót. Olej krąży bez oporu cały czas a ty sterujesz dźwigniami drugiego rozdzielacza. Cała filozofia. P to zasilanie, T powrót. Nie wiem jaka jest wydajna pompa w c 360 ale rozdzielacz kup oczko wyżej. Np pompa 32l to rozdzielacz 40l

Edytowano przez TomaszStach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

40 l spokojnie wystarczy nawet przy wzmocnionej pompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Małolitrażowe rozdzielacze mają to do siebie że wyjścia są bardzo blisko siebie upakowane i szybkozłącza się nie mieszczą. Warto zakupić jakiś gotowy zestaw

https://allegro.pl/oferta/rozdzielacz-hydrauliczny-2-sekcyjny-gniazda-euro-10607527774

Albo zamontować szybkozłącza osobno i połączyć przewodami z rozdzielaczem. Jeśli traktor pracuje z innymi maszynami to można dołożyć sekcji. Ja mam 3 sekcyjny, 2 sekcje  do siłowników dwustronnych w rozsiewaczu i jedna nurnikową do wywrotu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj