Wiesiujohny

John Deere 2040 podnośnik i wspomaganie

Polecane posty

Wiesiujohny    0

Kochani. Ostatnio miałem problemy z hydraulika w moim JD . Zregenerowalem pompę tą na przodzie nic nie dało rozpolowilem go i wymieniłem pompę wewnętrzna wszystkie filtry(prócz od wspomagania ale wątpię by miało to jakieś znaczenie) . Złożyłem nadal nie działa . Wałek wom tylko działa kierownica kręci bardzo luźno i koła w prawo skręcają drgając a w lewo można kręcić a koła stoją na zgaszonym też można łatwo kręcić. Podnośnik z tyłu bardzo bardzo powoli podnosi i drga oraz wydobywa dziwny 'harczacy' dźwięk nie wiem czy to ma znaczenie. Zaglądałem do zaworu przepływu oleju skrzyni biegów miała ułamany sworzeń to go zmieniłem i nadal nic potrzebuje naprawdę pilnie pomocy bo już nie wiem co może być nie tak. Dodam że kabina kwadratowa i nie ma pół biegów . Olej w zbiorniczku z przodu jest pod sam korek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesiujohny    0
51 minut temu, Bzyk333 napisał:

Zawór ls?

A co może być z nim nie tak? Wyciągałem go i nie był 'zaciety' chyba że pan ma co innego na myśli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzyk333    25

Generalnie przed wymianą pompy należało sprawdzić cisnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesiujohny    0

Przed wymianą nie działało nic . Jeśli chodzi o wspomaganie to teraz działa idealnie i na niskich u wysokich obrotach okazały się na odwrót podpięte przewody . Tylko podnośnik teraz bardzo bardzo powoli podnosi i ciśnienie na hydraulice zewnętrznej z tyłu wynosi tylko 15bar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    92

Trzeba by zmierzyć ciśnienie bezpośrednio na pompie hydraulicznej i ewentualnie szukać dalej. Może któryś zawór przelewowy w rozdzielaczu się rozsypał....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesiujohny    0

A mógłby pan powiedzieć jak zmierzyć ciśnienie na tej pompie? Zegar mam do 250bar tylko nie mam pojęcia gdzie go podpiąć. A te zawory w rozdzielaczu jak do nich dojść . Dziękuję z góry za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    92

Tu na forum nie ma "panowania", jesteśmy na "ty''. Nie mam takiego sprzętu więc nie wiem gdzie co tam jest. Jeśli pompa jest na zewnątrz to trzeba wpiąć się w przewód ciśnieniowy, który z niej wychodzi. Najlepiej podłączyć tester do pomp, ale z manometrem też się uda, tylko trzeba dołożyć jakiś zawór dławiący żeby uzyskać wskazanie na manometrze. Jak coś to wrzuć zdjęcia rozdzielacza to może uda się ten przelewowy namierzyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzyk333    25

Jaki to typ pompy? O stałym czy zmiennym wydatku? Ja bym się wkrecil jeszcze w przewód od słownika wspomagania i tam zmierzył.  Jeśli jest ok to musisz szukać w osprzecie, a nie w pompie. 

Jd mają wieczne problemy z podnosnikami, spróbuj znaleźć gdzieś w necie podobne przypadki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesiujohny    0

Starałem się już szukać wszędzie, opadają mi ręce. Podnośnik zaczął działać ładnie płynnie podnosił na pusto dziś chciałem zaczepić kultywator prawie wcale nie podniósł może z kilka cm. I to jeszcze długo długo trzeba było wajcha trzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesiujohny    0

Z pomocą podniesie i opada powoli .a do tego jak otworzyłem korek od wlewu oleju było słychać taki dziwny dźwięk jakby jakieś dzwonienie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dwaa9
      Część. Nagle przestała mi działać hydraulika. Po zgaszeniu i opuszczeniu podnośnika i tura. Teraz nic nie działa. Nie podnosi ani nie działa wspomaganie. Wom działa. Gdzie moze być przyczyna?
      Dodam jeszcze że olej jest, filtry wymieniane w tamtym roku. Myślę że to może być przednia pompa bo wcześniej stukała a teraz ucichło 
    • Przez TOMASZ22
      Jestem po wymianie obu pomp w moim jelonku, wymieniłem oraz filtr oleju, a ciągnik nadal kiepsko podnosi
       
      Caps Lock!
    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj