Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
torq1906    0

Witam, chciałbym zakupić traktorek ogrodowy bo spacery za wózkową kosiarką już mi nieco zbrzydły 😁

Powierzchnia do koszenia około 3000-4000m2 trawnika czasem jakieś międzyrzędzia w uprawach.  

Kosz na trawę rzecz obowiązkowa, ale dobrze by było żeby można też kosić bez tego kosza (wspomniane międzyrzędzia). 

Przeglądając oferty rzucił mi się model od Stihla RT 5097 Z. Jeżeli chodzi o szerokość koszenia ten model jest dla mnie optymalny, więcej nie chcę ze względu na to, że jest trochę "kręcenia" przy rabatkach i innych tego typu historiach. Skłaniam się też do modelu Z bo obawiam się czy zwykła wersja nie będzie za słaba jeżeli będzie trochę przerośnięta trawa a koszony teren jest pochyły.  Co do samej marki przemawia do mnie fakt że miałem do czynienia z ich sprzętami i nie było problemów a dodatkowo mam dealera i serwis pod nosem i nie muszę się w razie draki bawić w transport wysyłki itp. 

Budżet 16-17k (jak by było mniej to super)  jak wymieniony przeze mnie model. 

1. Co sądzicie o tym konkretnym modelu?

2. Jakie alternatywy dla tego sprzętu byście polecili? 

3. Jestem laikiem w temacie więc jeżeli w czymś się bardzo mylę to proszę o wyprowadzenie z błędu 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronek    248

nie wypowiem się o traktorku Stihl bo nie użytkuje takowego. Pqosiadam za to od dwóch lat Oleo-Mac 92/24 KH. Silnik podobnie jak w Stihl marki Emak/Loncin 2 cylindry na pompie olejowej, tyle że 708cm³ pojemności i 22KM. I powiem z obserwacji, że ten model o mocy 16 KM może mieć ciężko z przerośnięta trawą. Bardzo zwrotny i oszczędny jak na swoje gabaryty. W zimę odpala bez problemu. Serwis prowadzi też Husqvarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Jeżeli poprawnie namierzyłem jego dane to posiada kosisko o szerokości roboczej 95cm , czyli równo z kołami . Myślę że nie było by gorzej aby kosisko było szersze ,by  móc spokojnie operować przy ogrodzeniu , drzewkach lub aby nie rysować nadwozia przy podkaszanu międzyrzędzi.  Zazwyczaj szersze kosisko to mocniejszy silnik i ogólnie cena.  Osobiście użytkuję traktorek z kosiskiem 92cm ,silnik Briggs 15,5 KM . Bez problemu daje radę w wysokiej trawie. Podstawowym kryterium dla mnie była moc silnika i stosunek całokształtu do ceny, ale to całkiem inne pieniądze ( używka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZCBooster    3

Zdecydowanie warto kosisko szersze niż traktorek. O ile nie ma miejsc gdzie szersze kosisko się nie zmieści to szerszym jest łatwiej manewrować przy rabatkach itp. Mam Jonsereda starszego (to samo co Husqvarna) z kosiskiem 107cm i łatwo właśnie manewrować przy przeszkodach i w dodatku dobrze wszystko widać. A jeśli chodzi o miejsca z zakamarkami to ja i tak przejdę z kosiarką pchaną w ciasnych miejscach i później się traktorkiem szybciej robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj