yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Rolnik8204    0

Planuje jutro wjechać z t1( duet na start, Moddus i dr green) według prognozy wieczorem ma padać, jechać od rana z wszystkim czy tylko Moddus a reszta np. w kolejny dzień ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    492
4 godziny temu, Ksawery napisał:

A nie jest tak, że duet na start działa tylko zapobiegawczo? 

Zapobiegawczo i interwencyjnie pisze . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

Panowie potrzebuje porady. Zaczynam przygode z zabiegami grzybowymi w pszenicy i mam kupione następujące substancje

Fenopropidyna, prochloraz oraz tebukonazol. Wszystkiego po 1 Litr. 

Jak to mądrze rozłożyć na dwa zabiegi? 

Pola w monokulturze zbożowej po pszenicy i jęczmienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3
13 minut temu, kellyq napisał:

T1 i T2 chcesz pryskać tym samym ?

Tak chciał bym tylko te środki wykorzystac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Przy 12 stopniach i zachmurzeniu pryskać protio + feno czy lepiej sprawdzi się Duet na Start w takiej temperaturze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostawało mi trochę środków. Mogę wykorzystać i zrobić mieszaninę turbo pak+ protkikon + optimus + antywylegacz+ delmetros+ Adobe profit 18+ mikro i adiuwant slipa? Ktoś się wypowie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1614    40

Jak u was z zabiegami? Byłem dzisiaj na pszenicy to taka rosa jak po deszczu, po południu zapowiadają opady, jutro bez deszczu i czwartek piątek znowu ma padać. W nocy temperatura bliska zeru. Pszenica już do regulacji, a jeszcze poprawka na chwasty i T1 do zrobienia. Chyba dopiero po niedzieli da radę wjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1363

Czy do  Atlantis 12OD+ adiuwant biopower  moge dodać  Herbistar fluroksypyr bez probelemu?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    275

tebukonazol prochloraz i cyflufenamid, jaka minimalna temperatura musi być w nocy przez najbliższe dni zapowiadają 7 do 8 w nocy i 12 do 15 w dzień, będzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Zależy ile podałeś w pierwszej, ja z reguły na pierwszą max 50N, a w drugiej 70-80N.

Edit.

Lecicie jutro z zabiegami czy czekacie po weekendzie ?

Edytowano przez Dastan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej224    139

80 w pierwszej dawce i 80 w drugiej

z zabiegami czekam, bo noce zimne. dzisiaj było 0 i następne noce też chłodne

Edytowano przez andrzej224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1844

Dzisiaj w nocy było +4 jutro +5 jutro lecę chwasty w późnej pszenicy axialem pakiem

 

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Skalpel13
      Witam mam takie pytanie opryskalem pszenice jarke huzarem czy coś będzie z tego???
    • Przez Skalpel13
      Witam opryskał ktoś kiedyś pszenice jara huzarem proszę o opinie
    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj