yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

GABBER85    1366
Dnia 25.09.2023 o 16:43, Piffpaff napisał:

odkwaszanie to proces a niejednorazowy zastrzyk, przy zbyt dużej dawce wapna może dojść do przewapnowania.

Serio można przewapnować? Jak zrobie zdj. pokaże ci rędzine kamyk koło kamyka, albo  z kredą od spodu ciekawe czy tak jest "przewapnowane". Bardziej tu chodzi o podłoże jeśli kwaśna glina to od niej będzie ciągło odczyn i  na raz tego nie załatwi

Edytowano przez GABBER85

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9281
3 minuty temu, GABBER85 napisał:

Serio można przewapnować? Jak zrobie zdj. pokaże ci rędzine kamyk koło kamyka, albo  z kredą od spodu ciekawe czy tak jest "przewapnowane". Bardziej tu chodzi o podłoże jeśli kwaśna glina to od niej będzie ciągło odczyn i  na raz tego nie załatwi

chodzi o to, że nagła zmiana pH o kilka stopni na raz jest szkodliwa dla organizmów glebowych

nie da się przewapnować, można jednaj wyjałowić glebę z życia biologicznego

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80

Jakbym sie nie wyrobil z doglebowka lub bylo by za sucho jednal expert + dff to pozniej mozna od fazy szpilki? Czy od kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2288
1 godzinę temu, Cheesburger napisał:

Jakbym sie nie wyrobil z doglebowka lub bylo by za sucho jednal expert + dff to pozniej mozna od fazy szpilki? Czy od kiedy?

Expert do fazy szpilki, późniejsze fazy to prawdopodobieństwo miotły 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 25.09.2023 o 15:57, Zigi94 napisał:

4-4.5t CaO, w praktyce 8-12 ton wapna węglanowego

Można na wiosnę dac juz na pszenice wyrosnieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    143
4 godziny temu, Cheesburger napisał:

Jakbym sie nie wyrobil z doglebowka lub bylo by za sucho jednal expert + dff to pozniej mozna od fazy szpilki? Czy od kiedy?

A chcesz dać zaraz po siewie? Bez sensu trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roska83    26
17 godzin temu, michalsoft napisał:

Ja daję chorotoluron+dff+granstar i jest spoko zero problemu z miotła 

Ja daję chorotoluron+dff+granstar i jest spoko zero problemu z miotła 

Jakie dawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, Zigi94 napisał:

można wszystko tylko po co, lepiej czekać i po żniwach

Zeby ta pszenica mogła lepiej pobrać składniki odżywcze. Mam takie pytanie bo na każdej działce mam bardzo eysoka ilość magnesu jakby nie przyswajały tego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1366
3 godziny temu, metrax12 napisał:

A chcesz dać zaraz po siewie? Bez sensu trochę.

w jakiej fazie najlepiej? , jaka wysokosc pszenicy czy j.oz., ziemia mokra ciężka, wilgoci pod dostatkiem


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    495

Cześć pszenicy posiana , LG Keramik 320szt , SU Banatus 330szt . Ktoś mi mówił że i tak za gęsto , a ja tak niechce mocno schodzić z wysiewem . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, SawekBraczyk napisał:

Cześć pszenicy posiana , LG Keramik 320szt , SU Banatus 330szt . Ktoś mi mówił że i tak za gęsto , a ja tak niechce mocno schodzić z wysiewem . 

Ja siałem 220 kg tam gdzie mam ph 4 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    143
2 godziny temu, GABBER85 napisał:

w jakiej fazie najlepiej? , jaka wysokosc pszenicy czy j.oz., ziemia mokra ciężka, wilgoci pod dostatkiem

Pszenica od fazy szpilki (czyli pierwsze wschody chwastów-samosiewy rzepaku), a jak tego nie ma to i kilka dni później max. do 2-liścia pszenicy. Piszemy tutaj o fazach rozwojowych rośliny uprawnej, tylko trzeba też patrzeć na fazę rozwojową chwastów. I jak pszenica jest np po rzepaku, głupie będzie czekanie do fazy 2-liścia, jeśli jest wilgoć, dużo rzepaku wykiełkowało (tutaj szpilka, 1-liść). Dostosuj te rady do własnego pola.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    143
12 minut temu, anja79 napisał:

Duże samosiewy rzepaku - bezorka na głęboko da radę???

Co da radę?  Zwalczyć Expertem?

34 minuty temu, rolnikos25 napisał:

pontos+dff w jakich dawkach? standardowo jak podaje producent 0,5l+0,2 czy 0,7l+0,2

Na miotłę 0,5 Pontos + max. 0,2 DFF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80
1 godzinę temu, metrax12 napisał:

Pszenica od fazy szpilki (czyli pierwsze wschody chwastów-samosiewy rzepaku), a jak tego nie ma to i kilka dni później max. do 2-liścia pszenicy. Piszemy tutaj o fazach rozwojowych rośliny uprawnej, tylko trzeba też patrzeć na fazę rozwojową chwastów. I jak pszenica jest np po rzepaku, głupie będzie czekanie do fazy 2-liścia, jeśli jest wilgoć, dużo rzepaku wykiełkowało (tutaj szpilka, 1-liść). Dostosuj te rady do własnego pola.

ale wtedy na szpilke tez expert + dff?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    143
5 minut temu, Cheesburger napisał:

A doglebowo do 3 dni? Czy ile sobie dac czasu ma te przyjemnosc?

Doglebowo na szpilkę. Dlaczego się tak uparłeś na ten termin po siewie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Skalpel13
      Witam mam takie pytanie opryskalem pszenice jarke huzarem czy coś będzie z tego???
    • Przez Skalpel13
      Witam opryskał ktoś kiedyś pszenice jara huzarem proszę o opinie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj