yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

lukasz13_05    0

0.3 starane czyli gdzieś 110 g substancji fluroksypyr wystarczy na chabra delikatnie wyższy od flagowego pszenicy ? Czy zwiekszyc trochę dawkę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2294
Napisano (edytowany)

0.4l 200tki skręciło chabra. 

Zobaczę czy całkowicie zdechnie. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    288

u mnie 120g brało chabra w tej fazie, w tym roku poszło 100g, pokręciło, zobaczymy jaki będzie finał

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1328
Napisano (edytowany)

Słuchajcie, mam tu znajomego gospodarza, co od kilku dobrych lat sieje wczesnym terminem  kwalifikat  C1 w ilości ok 60kg/ha - 150 roślin. Przedsiewnie idzie 120kg czystego N w RSM 

Na wiosnę tylko dwa razy po 60kg   N 

Widziałem te pszenice, przepiękne. Zawsze jest u niego konsumpcja, nie ma presji chorób jesienią i wiosną, zanim się rozrośnie. Ponoć korzeń idzie za azotem w dół i lepiej znosi suszę, wiosna nie ma spiny z azotem, bo jest w profilu. Co o tym myślicie?

Spróbuję w tym roku zrobić tak 0.7 ha bo mam taki kawałek na eksperymenty. Dodam tylko że raz siałem 250 roślin i niezbyt mi wyszło, ale nawet nie myślałem żeby jej dawać tyle azotu przedsiewnie 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9281

Ktoś może ocenić ten jęczmień ? Pierwszy raz sieje zimowy i nie mam rozeznania.

IMG_20240509_120848.jpg

16 minut temu, ravoj napisał:

Słuchajcie, mam tu znajomego gospodarza, co od kilku dobrych lat sieje wczesnym terminem  kwalifikat  C1 w ilości ok 60kg/ha - 150 roślin. Przedsiewnie idzie 120kg czystego N w RSM 

Na wiosnę tylko dwa razy po 60kg   N 

Widziałem te pszenice, przepiękne. Zawsze jest u niego konsumpcja, nie ma presji chorób jesienią i wiosną, zanim się rozrośnie. Ponoć korzeń idzie za azotem w dół i lepiej znosi suszę, wiosna nie ma spiny z azotem, bo jest w profilu. Co o tym myślicie?

Spróbuję w tym roku zrobić tak 0.7 ha bo mam taki kawałek na eksperymenty. Dodam tylko że raz siałem 250 roślin i niezbyt mi wyszło, ale nawet nie myślałem żeby jej dawać tyle azotu przedsiewnie 

Ja w jarej daję 70-80kg N przedsiewnie i potem tylko druga dawka w fazie między krzewieniem a strzelaniem w źdźbło, zawsze jara ładnie mi sypie, może to dobry trop z tym dawaniem azotu jesienią ? Czasem sypałem po 30-40kg N w jesieni, może trzeba do tego wrócić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    496
2 godziny temu, Dastan napisał:

Ten na kłoszenie? U mnie nie dopiero zaczyna wychodzić liść flagowy, ale jak tak sucho to nie ma sensu dawać raczej.

U mnie jeszcze chwila i kłos będzie wychodzić bo w pełni wykształcony liść flagowy jest a pochwa liściowa pęcznieje z kłosem. 

1 godzinę temu, ravoj napisał:

Słuchajcie, mam tu znajomego gospodarza, co od kilku dobrych lat sieje wczesnym terminem  kwalifikat  C1 w ilości ok 60kg/ha - 150 roślin. Przedsiewnie idzie 120kg czystego N w RSM 

Na wiosnę tylko dwa razy po 60kg   N 

Widziałem te pszenice, przepiękne. Zawsze jest u niego konsumpcja, nie ma presji chorób jesienią i wiosną, zanim się rozrośnie. Ponoć korzeń idzie za azotem w dół i lepiej znosi suszę, wiosna nie ma spiny z azotem, bo jest w profilu. Co o tym myślicie?

Spróbuję w tym roku zrobić tak 0.7 ha bo mam taki kawałek na eksperymenty. Dodam tylko że raz siałem 250 roślin i niezbyt mi wyszło, ale nawet nie myślałem żeby jej dawać tyle azotu przedsiewnie 

Ja w pszenicy po pszenicy tylko 30N na ściernisko dawałem i według moich obserwacji różnica jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    358

znajomy pracuje u obszarowca co ma trzodę na rusztach i na jesien po kukurydzy sieje pszenicę i wylewają 40-50m3 gnojowicy pod orkę i siew, a na wiosnę w marcu ok 20m3 jak ruszy wegetacja i tyle calego nawozenia. Zboża piekne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu90209    79
2 godziny temu, Tomek90 napisał:

0.4l 200tki skręciło chabra. 

Zobaczę czy całkowicie zdechnie. 

Kiedyś dawałem podobna dawkę to go ładnie skręciło, a za miesiąc kwitł.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1328

Coś o dopłatach do materiału siewnego wiadomo? Kiedy to rusza? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    978

Od 25 maja chyba też mam kilka ha do dopłat ale w tym roku to grosze w porównaniu do ub. roku po 200zł na ha dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    496

Do wniosków za materiał siewny to jak to się składa ? Faktura z zakupu nasion wystarczy? Nigdy nie robiłem tego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1328
Napisano (edytowany)

Tak, tylko faktura, to prosty wniosek. Dasz radę 

Byłem na wsi. Arkadia chyba za bardzo skasowana regulatorem. Dalej do kostek, gdzie kontrola (na drugim zdjęciu w tle) dosłownie jest dwa razy wyższa he he 

Muszę jutro skasować skrzyp. Ile fluroksypyru ? 150g ? Może mniej? Tej Arkadii już nie zaszkodzę, dodam trochę MCPA 

Jeszcze widzę że septorioza szaleje, Delaro Forte + strobiluryna może zaradzi

IMG_20240509_163347829_HDR_copy_2048x1536.jpg

IMG_20240509_164705733_HDR_copy_2048x1536.jpg

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ervyn    20

Czyli będzie miało sens na t3 100g azoksystrobiny i 180g Tebukonazolu? 
Do tego poszłoby 12-15kg mocznika i może fosfor dolistnie, zabieg późnym wieczorem lub w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alandil    283

Zdzichu według mnie to chaber 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    212

Zigi94 napisał:

jest wybitnie bezpieczny, przynajmniej przy moich dawkach, bardziej bym się bał tego fundamentum

ja dewałem w tamtym sezonie fundamentum na poprawke przytuli jak pszenica zaczynała się kłosić, normalnie sypała (8,5t)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1366

My też  dawali   fundamentum na poprawke przytuli jak pszenica zaczynała się kłosić , normalnie sypała ... 4t


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    288

zrobiłem kiedyś pszenicy kuku fundamentum, tylko nie pamiętam czy poszedł mix z axialem czy axial po kilku dniach. zresztą axial komplett w tym roku też mi pszenicę mocno zestresował, jednak zdecydowanie wolę jesienne zabiegi i poprawkę niedobitków fluroksypyrem czy tribenuronem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    105

A co z miotła? Ona na wiosnę to się nie puści? Ja tak nie pryskam. Bo wygodniej mi jechać raz na wiosnę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    288

i tu ciekawostka, robiłem w tym roku poprawkę fluroksypyrem bo mi axial komplett puścił chabra i mam wrażenie że przytulia też by odżyła. wtedy po tym fundamentum też była przytulia tylko karłowata. a po jesiennych zabiegach nigdy nie miałem problemów z miotłą. tylko chaber i maruna w małym nasileniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3552
1 godzinę temu, zdzichukrawężnik napisał:

Witam, co to jest podpowie ktoś?

IMG_20240509_180632567.jpg

Chaber

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1366
18 minut temu, kampl napisał:

A co z miotła? Ona na wiosnę to się nie puści?

Prędzej się baba puści na wiosnę...

  • Like 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

 mam tez problem z  chabrem , pryskałem  na jesieni bizonem, na wiosnę poprawiałem galmetem z galaperem i niestety jest go duzo , czy jeszcze czymś    mogę go potraktować w tej fazie co jest zboże? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Skalpel13
      Witam mam takie pytanie opryskalem pszenice jarke huzarem czy coś będzie z tego???
    • Przez Skalpel13
      Witam opryskał ktoś kiedyś pszenice jara huzarem proszę o opinie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj