yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

KULAWA_KOZA    158

Rok temu t1 0.3 Modusa potem t2 0.2 Modusa i pięknie skróciło.

22 godziny temu, Piffpaff napisał:

Panowie czym tu pryskac, pszenica 3 kolanko, na jesien dff i  expert met. Axial komplet Pak czy jakaś mieszanka? Dodam że to są największe chwasty reszta dużo mniejsza

20240427_125656.jpg

Axial komplet pak dawka 1.3l/ha dodaj do tego starane i masz pole czyściutkie.

22 godziny temu, Piffpaff napisał:

Panowie czym tu pryskac, pszenica 3 kolanko, na jesien dff i  expert met. Axial komplet Pak czy jakaś mieszanka? Dodam że to są największe chwasty reszta dużo mniejsza

20240427_125656.jpg

Axial komplet pak dawka 1.3l/ha dodaj do tego starane i masz pole czyściutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    350

@KULAWA_KOZA ile tego starane dać, mam starane 333 0.3l będzie ok ? U mnie pszenica dostała 140kg N I raczej niska odmiana ole pod lasem i zawsze tam wiatr kręci że kładzie zboże, t1 0.3l moddusa i wygląda to ładnie na dziś. w zeszłym roku w jakiej fazie dawałeś te 0.2 moddusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    492

Jutro zaczynam z T2 lecieć. Skrzypionek i innych robali nie widzę więc nie trzeba dodawać pyretroid , no bo po co. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konjan1    1
15 godzin temu, Piffpaff napisał:

ile tribenuronu trzeba dać żeby załatwił ostrożeń?

Ja dałem 25gram i 0,5 l starane i ostrożeń żyje,  zrobilem zabieg tydzien przed tym ochłodzeniem, muszę robić poprawkę,  może ktoś polecić coś typowo pod ten ostrożeń? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3542
37 minut temu, SawekBraczyk napisał:

Jutro zaczynam z T2 lecieć. Skrzypionek i innych robali nie widzę więc nie trzeba dodawać pyretroid , no bo po co. 

Wymarzły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luk1312    0

Stosował ktoś starane w fazie liścia flagowego obejdzie się bez szkód? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    158
1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

@KULAWA_KOZA ile tego starane dać, mam starane 333 0.3l będzie ok ? U mnie pszenica dostała 140kg N I raczej niska odmiana ole pod lasem i zawsze tam wiatr kręci że kładzie zboże, t1 0.3l moddusa i wygląda to ładnie na dziś. w zeszłym roku w jakiej fazie dawałeś te 0.2 moddusa?

Będzie lux

7 minut temu, Luk1312 napisał:

Stosował ktoś starane w fazie liścia flagowego obejdzie się bez szkód? 

Tak

1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

@KULAWA_KOZA ile tego starane dać, mam starane 333 0.3l będzie ok ? U mnie pszenica dostała 140kg N I raczej niska odmiana ole pod lasem i zawsze tam wiatr kręci że kładzie zboże, t1 0.3l moddusa i wygląda to ładnie na dziś. w zeszłym roku w jakiej fazie dawałeś te 0.2 moddusa?

A u mnie 190kg czystego składnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    350

dawałeś coś wcześniej do t1 i ile N dałeś w sumie? 0.2l to nie mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Zboża mam ogólnie mocne bo przedplon lucka... T1 nie robiłem 

Czyli lepiej może nie dawać bo nadają sucho to samo się skróci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1363
Napisano (edytowany)

Żeby "kłosa nie skróciło"   🤭

Edytowano przez GABBER85

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Marcin133 napisał:

Zboża mam ogólnie mocne bo przedplon lucka... T1 nie robiłem 

Czyli lepiej może nie dawać bo nadają sucho to samo się skróci 

w zeszłym roku myślałem podobnie o jarej, było sucho, do Aspika miałem kupione Regullo, zrobiłem samą grzybówką bez skracania no i poszło w słomę i wyległo miejscami bo jednak deszcze przyszły. Możę pomyśl nad Medaxem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1389

Zastanawiam się czy już dawać t2, w środę będzie 5 tygodni od t1, jakichś wielkich chorób nie widać, zaczyna dopiero wychodzić flagowy, raczej będzie to ostatni zabieg, pryskać czy jeszcze poczekać na całego flagowego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    350

jeśli nie widać chorób to wstrzymaj się aż rozwinie się cały flagowy, w obecnych warunkach myślę że do końca tygodnia albo początek przyszłego będzie już cały i wtedy jechać i zabezpieczyć. Chyba że szykuje się zamalanie pogody albo wyskoczy jakiś grzyb to wcześniej.


U mnie od t1 jutro minie rowno 3 tygodnie i wychodzi dopiero podflagowy i na tą chwilę planuje czekac na cały liść czyli ok 2 tygodni ale czas pokaże jak bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3542

Ja bym pryskał już , bo bedzie brak ochrony , T3 to juz niewielki koszt , a do żniw daleko , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    492

Jedynie że teraz ma być ciepło po 25/26C i trzeba będzie wybierać się późnym popołudniem i wieczorem z opryskami. Ale to nie problem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotor69    22
6 godzin temu, miwigos napisał:

Tylko nie cerone, one w jęczmieniu dobre

Dlaczego 'nie' w pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapracowany    111

U nas pszenice, ogólnie zboża wszystko rude się zrobiło. Chroniona czy nie, masakra normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    350
miwigos napisał:

Ja bym pryskał już , bo bedzie brak ochrony , T3 to juz niewielki koszt , a do żniw daleko , 

jeśli rośliny zdrowe to można poczekać tydzień aż flagowy wyjdzie zwlaszcza że t2 to byłby ostatni zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boogie7    506
Dnia 27.04.2024 o 16:14, STIG13 napisał:

W oborniku prawie nie ma boru

Ale jest w glebie. Wogóle, to zbożu on na .uj potrzebny.

Dnia 27.04.2024 o 16:22, Ulman napisał:

Obornik nie jest lekarstwem na wszystko. Dolistnie warto dawać mikroelementy, przy czym warto wiedzieć co ile i w jakiej fazie. Makro dolistnie to raczej  kiepski pomysł.

Chemia też nie jest "lekarstwem" na wszystko. Ile ku.wa tej chemii będziecie walić w te produkty ???

19 godzin temu, Kabanos napisał:

Wyskoczyli mi żółte place w pszenicy pewnie pH poleciało w tym miejscu nie ma tego dużo ale jak bym rzucił teraz wapno to coś jeszcze pomoże czy tylko pod następną uprawę

Wypłukana siarka, a nie ph.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Skalpel13
      Witam mam takie pytanie opryskalem pszenice jarke huzarem czy coś będzie z tego???
    • Przez Skalpel13
      Witam opryskał ktoś kiedyś pszenice jara huzarem proszę o opinie
    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj