yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Klakier125    9

Ta wszystko szybko... A teraz od jakiegoś czasu deszcze i do tego zimno... I zboża powariowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888
Piffpaff napisał:

Ja swoją pszenicę pryskalem od godziny 17 do 19 temp ok 22* o 17 do tego był ten niby pyl z Sahary więc słońce było tak dziwnie jakby lekko za chmurami i pierwsza działkę zrobiłem medaxem a druga na koniec moddusem więc słońce się chowało za horyzontem a i tak przypaliło tą po moddusie, acha do tego 250l wody. Gdzieś czytałem opinie że to zamach na nasze uprawy żebyśmy mieli mniejsze plony, może i śmieszne ale jadąc przez wsie to większość pół ozimin jest przypalonych a może po prostu taki początek wiosny zwariowany, wszystko bujało w górę, rośliny rozwijały się za szybko i były za delikatne na chemie

a co poza tym modusem było? pewnie jakaś zupka z triazolem


ja medaxem przywalilem pszenicę ale tylko na uwrociach gdzie GPS świruje i nie zamyka ostatniej sekcji i idzie duża nakładka. tam gdzie jest opryskane zgodnie ze sztuką wszystko jest ok


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888

co jest ciekawe ze jest 0 i śnieg w kwietniu?

W minionym tygodniu 4x grad padał i dwa razy snieg. Sorry taki mamy klimat.

Zgłoszenie do ubezpieczyciela już poszło


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30
11 godzin temu, Marek1129 napisał:

4-5 tygdni zależy od ilości wilgoci. Im mniej wilgoci tym dłużej.

Nie pszesadziles Panie z tym że mącznik z inh działa po 4 5 tygodniach? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532
Napisano (edytowany)
9 godzin temu, przemek28_28 napisał:

Jakbym miał 350ha pszenicy to nawet jakbym zebrał po 3 tony to miałbym więcej niż z moich 20 nawet po 8😂😂😂😂😂. Na dużym gospodarstwie są inne kalkulacje kosztów. 

Głupie myślenie , tam sa pracownicy , Ty robisz sam, tam musi być sprzęt za miliony żeby na czas zrobić , jak ktoś ma 10-20 ha , to na gospodarstwie 1000 ha , zginął  z kretesem , nie wyrobił sie , ma inne podejście do życia, myślenie , 

Edytowano przez miwigos
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    332

@yacenty na t1 poszło 12kg siarczanu magnezu, 0.5kg unix i 150g protio całą mieszanina. Co prawda pierwszy raz stosuje protio na t1 bo do tej pory dawałem tebu i pierwszy raz w życiu mam przypalenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888

duża dawka protio, warunki może średnie i gotowe.

protio markowe czy tani zamiennik?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    102

A co można nazwać tanim zamiennikiem? I to i to jest w sklepie na półce 

No i 150 protio to jest chyba nawet minimum, więc tu chyba nie miał z czego obilnizyc dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888

ja daje po 100g protio, protio jest już dziś robione przez wszystkie firmy chemiczne, wiec można kupić lepsze i gorsze.

 

przy okazji pare fotek z wczoraj

20240420_093751.jpg

20240420_093726.jpg

20240420_093729.jpg

20240420_093824.jpg

20240420_093856.jpg

20240420_093942.jpg

20240420_094035.jpg

20240420_094039.jpg

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    480
Napisano (edytowany)

Trzeba dodać jak ktoś robi mocna zupę na t1 tzn grzybowka , mikro , makro , ccc i Moddus i daj Boże siarczan i mocznik to nie dziwie się że przypalenia są. Ja w tym roku tylko grzybówka + trineksapak i elegancko , żadnych przypalen nic. 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    332

@yacenty poszło protendo


dalem więcej protio bi zmniejszyłem unix a mam pszenicę po pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888

czyli dobry środek. ale to co pisze Sławek tez ma znaczenie. ja wyrosłem z siarczanów magnezu i mocznika w opryskiwaczu. u mnie siarczan magnezu idzie z rozsiewacz na początku sezonu i do widzenia. daje 150kg na zboża a azot tylko w rsmie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710
4 minuty temu, SawekBraczyk napisał:

Trzeba dodać jak ktoś robi mocna zupę na t1 tzn grzybowka , mikro , makro , ccc i Moddus i daj Boże siarczan i mocznik to nie dziwie się że przypalenia są. Ja w tym roku tylko grzybówka + trineksapak i elegancko , żadnych przypalen nic. 

T1 duet + R1 medax + mikro + siarczan co roku jadę na raz, ALE wody 300l/ha i zabieg pod wieczór lub pochmurny dzień i bez przypaleń. Raz mi przyjarało pszenżyto bo poszedł przymrozek po R1 moddusem. 


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272
11 godzin temu, alfa napisał:

@GABBER85 zależy blisko mnie około 350 ha zboża reszta kukurydza pryskaja tylko od zielska czesc jesienią gdzie mokro na wiosnę reszta wiosna żadnych T R odżywek itp . Kolejny 300 ha łącznie to samo jak tam do tego opryskiwaczem zawieszanym 1000 l tylko z wodą jadą na pole bodajże 5 tys l w beczkach 

Kolega ponad 1000ha i wszystko robi w terminie jeśli chodzi o zabiegi, pełna ochrona i wysokie plony, a nie jak niektórzy piszą ze po 2 zabiegi. 

Opryskiwacz 10000l, przy 350ha opryskiwacz 1000l to gość niespełna rozumu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888
9 minut temu, lukasz20 napisał:

T1 duet + R1 medax + mikro + siarczan co roku jadę na raz, ALE wody 300l/ha i zabieg pod wieczór lub pochmurny dzień i bez przypaleń. Raz mi przyjarało pszenżyto bo poszedł przymrozek po R1 moddusem. 

Dla mnie tutaj dwa ważne czynniki:

- markowe środki na dobrych nośnikach to raz,

- dwa pochmurny dzien - wieczór - czyli bez gorąca, bez słońca.

A teraz dołóż przecietne środki, mocznik i słońce i masz proszenie się o problemy

  • Like 2

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272
2 godziny temu, ravoj napisał:

No akurat nie dziwne, nie chodzi o 10 a 20 lecz 20 a 200 - a to już ogromną różnica. Jemu jak z tych 200 zostanie na czysto po 1000 zł (powtarzam na czysto zysku)  to jak myślisz, kto będzie lepiej żył ? Tobie z 20 nawet niech zostanie 3000zl z hektara, bo psiukasz codziennie odżywkami, lecisz t1 górna półka, co drugi dzień w polu a on dwa razy tylko najważniejsze,  to pytam dalej, kto zarobił więcej? Z dużym tylko jakością i dbałością  możemy konkurować., nic poza tym. 

Większy ma taniej przy zakupie i tu zrobi się różnica. Wydajniejszy i dokładniejszy sprzęt tez swoje dołoży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888

samo to że ten sprzęt jest lepszy - dokładniejszy a przy tym amortyzacja tańsza. Co innego jak ja zrobię 500h rocznie na 2 ciągnikach a co innego jak ktoś zrobi 1200h na 2 ciągnikach.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smo_larz    0

Panowie 8 kwietnia poszedł wirtuoz pro w dawce 0,85l/ha. Teraz myślę dać (o ile pogoda pozwoli) 30 kwietnia priaxor w dawce 1l/ha i później myślę pewnie gdzieś końcem maja pod koniec kłoszenia tebu 250 EW 1l/ha.

Dobrze to rozplanowalem? Może coś zmienić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    332

chciałem ciąć koszty i zrezygnowałem z siarczanu magnezu posypowo i poszedł saletrosan a magnezu uzupełnię dolistnie i tak zaoszczędziłem że przypaliłem hehe jak coś zostanie z uprawy z tego roku to za rok wracam do siarczanu posypowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    337

A jak wytłumaczyć że  pszenice przypaliło lekko po T1, R1 (fenpropidyna + metkonazol + pro**loraz + modan + stabilan) a w jęczmieniu ozimym poszło to samo tego samego dnia tylko bez Stabilanu i nic mu nie było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888

a jestes pewien ze przypaliło? a moze po prostu wyrzuciło na wierzch grzyba który był juz ale jeszcze utajony?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    337
Napisano (edytowany)

Może i tak być. Ale na zakładkach szczególnie przy uwrociach było to mocniej widać. 

Obecnie ładnie się zregenerowała 3tyg od zabiegu. 

IMG_20240418_095544_edit_413898362009238.jpg

Edytowano przez Aroo22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272
15 minut temu, przemek28_28 napisał:

Co polecacie dobrego na rdzę żółtą? Mam opokę i zaczyna się pojawiać 

Protiokonazol, tebukonazol o strobiluryny mogą być. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Skalpel13
      Witam mam takie pytanie opryskalem pszenice jarke huzarem czy coś będzie z tego???
    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj