yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

marluk    355
5 godzin temu, tomek12051133 napisał:

Na 2dawke azotu co dac? 

1dawka była saletra. 

A jakieś opady mówią u ciebie teraz? Bo w lubelskim słabo na być teraz a też nie dałem jeszcze.

1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

dziś byłem na polu i kolanko w największych roślinach ma już 0.5cm dziś poszła saletra na N2 a t1 i r1 w poniedziałek, jutro wieje więc odpuszcze

Problem w tym że opadów nie mówią to jak tu nawóz sypać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korasss    62
16 minut temu, marluk napisał:

 

Problem w tym że opadów nie mówią to jak tu nawóz sypać.

U mnie pada praktycznie codziennie  w pole nie idzie wjechać , a jeszcze orki nie pokończone , ba nawet nie zaczęte 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8989
22 minuty temu, marluk napisał:

A jakieś opady mówią u ciebie teraz? Bo w lubelskim słabo na być teraz a też nie dałem jeszcze.

Problem w tym że opadów nie mówią to jak tu nawóz sypać.

Wczoraj n2 podałem, w nocy popadało ładnie i nad ranem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    330

@marluk skąd jesteś ze nie pada u ciebie? wczoraj i dziś spadło 10mm a dziś w nocy xapowiadajq kolejne 4-5mm wody na razie nie brakuje ale z tyłu głowy człowiek zaczyna się martwić co będzie w maju bo skoro pierwszy tydzień kwietnia a we Wrocławiu po weekendzie ma być +27! Wolałbym wiosnę sucha a Maj Czerwiec mokry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2258
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, outstanding napisał:

Panowie pomieszały mi się dawki oprysków w głowie i opryskalem podwójna dawka Fenoxinem pszenicę... Będzie żyła czy można już talerzowke zapinać?

Zobaczysz za tydzień, odchoruie i na plonie się odbije ale przeżyje 

Co wy macie z tym popadaniem po aplikacji azotu? Jeszcze nie pamiętam żeby przy n2 u nas było tak sucho że nawóz nie miałby jak się rozpuścić

Edytowano przez tommy66692
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    330
galan99 napisał:

Kiedy zamierzasz podać 3 dawkę w pszenicy ?.

 

wszystko zależy od pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedar88    45

DSW też sucho, ostatni konkretny deszcz był w lutym, w marcu niespełna 15l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Sola20 napisał:

tera to wal saletre amonową bo czas ucieka

4marca dalem 300kg saletry. Niewuem czy dobrze jest dac 2dawke miesiąc później czy jeszcze poczekać do maja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
Kedar88 napisał:

DSW też sucho, ostatni konkretny deszcz był w lutym, w marcu niespełna 15l.

u mnie 9l


Piffpaff napisał:

@marluk skąd jesteś ze nie pada u ciebie? wczoraj i dziś spadło 10mm a dziś w nocy xapowiadajq kolejne 4-5mm wody na razie nie brakuje ale z tyłu głowy człowiek zaczyna się martwić co będzie w maju bo skoro pierwszy tydzień kwietnia a we Wrocławiu po weekendzie ma być +27! Wolałbym wiosnę sucha a Maj Czerwiec mokry

wczoraj talerzowalem pod kukurydzę. kurzy się mega, a jeżdżę tylko 12km/h


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
10 godzin temu, tommy66692 napisał:

Zobaczysz za tydzień, odchoruie i na plonie się odbije ale przeżyje 

Co wy macie z tym popadaniem po aplikacji azotu? Jeszcze nie pamiętam żeby przy n2 u nas było tak sucho że nawóz nie miałby jak się rozpuścić

Ale on ma się przemieścić do korzeni a nie rozpuścić. Jak się niby przemieści tam bez deszczu?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheAgroTV    0

Witam będę wykonywał zabieg t1 i r1 w pszenicy środkami stabilan wirtuoz horti active i agro sorb aminokwasy i pytanie brzmi czy mozna dac do tego jeszcze siarczanu magnezu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezyk_nh    39

Zwiększ protio do 150 g. 125 to takie min. Zwłaszcza że protio sporo potaniał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80
1 godzinę temu, jezyk_nh napisał:

Zwiększ protio do 150 g. 125 to takie min. Zwłaszcza że protio sporo potaniał

ok czyli lepiej to niz duet na start?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaXtzTS    22

wczoraj pryskałem wirtuozem pro i siarczanem 5%, mogę dziś opryskać axialem poprawkę na miotłę 0,6 czy wstrzymać się po niedzieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

Ile można dać duetu na start na hektar żeby nie uszkodzić zbóż ? Chciałem zwiększyć dawkę. Emparis w dawce 1l na hektar i flexy 0.33l na hektar. Pytanie głównie do tych co stosowali ten środek i mają jakieś doświadczenie.Opakowania na 12 hektarów można zastosować na 9 i będzie wszystko dobrze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
davepooll    0

Witam, dziś mam zamiar zrobić zabieg r1 i t1 (modus 0,3 l/ha i wirtuoz 1l/ha). Muszę jeszcze poprawić chwasty, bo pojawiła się przytulia i głuchy owies, jaki środek najlepiej zastosować i ile odczekać po oprysku na r1 i t1? Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaXtzTS    22
Rado9990 napisał:

Ile można dać duetu na start na hektar żeby nie uszkodzić zbóż ? Chciałem zwiększyć dawkę. Emparis w dawce 1l na hektar i flexy 0.33l na hektar. Pytanie głównie do tych co stosowali ten środek i mają jakieś doświadczenie.Opakowania na 12 hektarów można zastosować na 9 i będzie wszystko dobrze ?

będzie dobrze a nawet lepiej. mówią żeby dawać 20% więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3624
16 godzin temu, Piffpaff napisał:

dziś byłem na polu i kolanko w największych roślinach ma już 0.5cm dziś poszła saletra na N2 a t1 i r1 w poniedziałek, jutro wieje więc odpuszcze

Czepiaj psiukacz, o 17 będzie spokojnie 

2 godziny temu, Rado9990 napisał:

Ile można dać duetu na start na hektar żeby nie uszkodzić zbóż ? Chciałem zwiększyć dawkę. Emparis w dawce 1l na hektar i flexy 0.33l na hektar.

Wal śmiało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedar88    45
8 godzin temu, yacenty napisał:

u mnie 9l

 

wczoraj talerzowalem pod kukurydzę. kurzy się mega, a jeżdżę tylko 12km/h

 

Niektórzy zazdroszczą nam klimatu, a my innym zazdrościmy wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrb14
      Witam. W tym roku 1 raz spotykam się z tym ustrojstwem w okolicy.
       
       
      Tak wyglądała na jesieni po zasiewach.

       
      Tak na jesieni, już z wtedy było widać drobne przebarwienia na koncówkach liści.

       
      a Tak wygląda to teraz: Najmniej porażona bamberka zasiana z własnego zbioru
       

       
      oraz najbardziej porażony julius i ozon ( materiał c1)

       
      Pojedyńcza wyrwana roślina
       

       
      Stanowisko po rzepaku ph uregulowane zasobność składników srednia do wysokiej, materiał kwalifikowany ( julius i ozon) babmerka zasiana z własnego materiału wygląda dużo lepiej niż te pszenice siane z cenrali ( wszystkie są obok siebie) na Agilu sianym tydzien pozniej jest tego ustrojstwa dużo mniej a na pszenicach sianych w buraczysku późną jesienią problem w ogóle nie występuje. Dostała 180N, mikro elementy odżywki itd. Skracana nie była bo bałem sie że dobita zostanie całkowicie. Po 1 zabiegu na grzyba wirtuozem wydawało się że poprawiła się jednak już podczas T2 duet ultra + accanto widać bylo przebarwienia te, fioletowo czerwone które teraz przechodzą w żółty zgnity tj po objawach ataku grzyba. Na wiosnę była pryskana herbicydem lancet plus.

    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj