yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

marcianjargit    156
1 godzinę temu, SawekBraczyk napisał:

Na co ten Rsm dolistnie ? 

Tak dolistnie

28 minut temu, Samsung123321 napisał:

Aha... 8 rano. Termometr w słonku jest. 0 wiatru. Czyli chyba odpuszczę herbicydem pryskanie... kurde no nie wiem żeby dziadostwa nie narobić

20240330_075236.jpg

Ja bym pryskał 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, marcianjargit napisał:

Tak dolistnie

Ja bym pryskał 

No i dlatego idę po opryskiwacz i się zalewam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1314
10 godzin temu, boogie7 napisał:

Następny .urwa agent 😆

a co ty kuva myślisz ze wszyscy majo  czarnoziemy?😅


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294
9 godzin temu, Samsung123321 napisał:

Patrzyłem. Dla jednej substancji nie jest napisane dla drugiej 22 stopnie. Dla trzeciej też niema informacji. W każdym razie powyżej 20 to już dużo ale z drugiej strony jak nie zrobię rano to już nie zrobię jutro bo wiatr i taki oto dylemat 

Ty w laboratorium pracujesz? Jak jest 30 i słońce to nie pryskasz, ale 22 i Wy przeżywacie? Ja chyba stary już jestem, dużo tu młodych rozbijających gówno na atomy. 

  • Like 2

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467

Jak by tak miał analizować i się zastanawiać po 10 razy bo to pogoda to temperatura , to słońce to coś tam . To bym chyba nigdy nic nie opryskał albo dopiero w czerwcu 😅😅

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

22c a wy się zastanawiacie czy pryskać... Ludzie święty jak ma być tutaj dobrze... Zostaw to pole i czekaj znowu na wiatry urywające glowe, albo przymrozki

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Zetix napisał:

22c a wy się zastanawiacie czy pryskać... Ludzie święty jak ma być tutaj dobrze... Zostaw to pole i czekaj znowu na wiatry urywające glowe, albo przymrozki

Zdania są podzielone 🤷‍♂️

Więc chciałem się tu zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1314

Dlatego odpowiadam, ostrożnie podejśc do sprawy


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1381

No i regulacja skończona, na formacje 0.3 modanu i 1l ccc, na euforię 0.4 modanu. Warunki luks. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam opryskałem. Po lekkiej ochrzanie na tym forum postanowiłem trochę lżej podchodzić do zabiegów. Trzeba zatamować sraczke. 

Zostało t1 ale to po świętach. Rsm zrobiony chwast zrobiony i to t1. W czwartek albo kolanko jeszcze nie oderwane albo 0.5 cm więc no już powinienem ale no zobaczymy co będzie we wtorek lub środę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

pogody się już powoli klarują że dalej  ma być ciepło więc każdy powinien zdążyć popryskać oby tylko deszcz był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej224    137

od 7 rano walczę z chwastami, potem jeszcze 2 dawka pójdzie jak sie wyrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

rosy nie było? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1381
34 minuty temu, SawekBraczyk napisał:

Czemu T1 i skracania nie łączycie ?? Szkoda paliwa na dwa razy jechać . 

Od dwóch lat robię t1 jeszcze przed kolankiem i uważam że lepiej działa na podstawę, a skracam jak jest do tego odpowiedni moment, a tyle co ja mam pszenicy to na paliwie kokosów nie zaoszczędzę. 

26 minut temu, GABBER85 napisał:

ale wiesz jaka frajda 2x jechać ...

Ty to już ewidentnie zacząłeś świętować, uważaj żebyś do wieczora wytrwał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467
16 minut temu, jajonasz napisał:

Od dwóch lat robię t1 jeszcze przed kolankiem i uważam że lepiej działa na podstawę, a skracam jak jest do tego odpowiedni moment, a tyle co ja mam pszenicy to na paliwie kokosów nie zaoszczędzę. 

Ty to już ewidentnie zacząłeś świętować, uważaj żebyś do wieczora wytrwał. 

Ja tez nie mam setki ha . Ale co bym miał dzielić jak tylko fungicyd + Moddus . Osobno z Moddus jechać ? Toć to bez sensu by to było 😅 . Ale jak u ciebie się to sprawdza to tam nic mi do tego . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1314

Panowie jak jedziecie w Pole to noga z gazu ...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246
2 godziny temu, GABBER85 napisał:

Dlatego odpowiadam, ostrożnie podejśc do sprawy

nie łaczyć skracania z triazolami w dużej dawce - bo jedno wzmaga szybkość działania drugiego i występują przypalenia

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj