yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ulman    5578

Jak ty to wyliczyłeś?  Jakie koszy. Plon i cena sprzedaży?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

7g żelaza to trzeba 10 litrów na hektar tego Filika wylać, eh...

IMG_20240329_105601_copy_780x1040.jpg

7g żelaza to trzeba 10 litrów na hektar tego Filika wylać, eh...


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294
Napisano (edytowany)
7 minut temu, Ulman napisał:

Jak ty to wyliczyłeś?  Jakie koszy. Plon i cena sprzedaży?

Bardzo prosto. Prowadzę skrupulatny program w excelu wpisuje wydatki, koszty i przychody. Przychody minus koszty to zysk,  Excel sam wylicza i wiem w co inwestować a w co nie warto. Widzę jak spada wydajność, widzę jak drożeją produkty. Prowadzę to od 10lat 

Plik jest w chmurze dostęp mam z telefonu ogarnę kawałek wpisuję koszt i jadę dalej. 

IMG_20240329_110231_copy_1040x780.jpg

IMG_20240329_110201_copy_1040x780.jpg

Edytowano przez ravoj
  • Like 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
29 minut temu, Ulman napisał:

Stosowałem i moim zdaniem robi robotę. Co do ilosci skladnikow to nie specjalnie rozkminialem ale bardzo ładnie mi się po tym pszenica zazieleniła. 

Ok a ile dawałeś i czy nie koliduje z fungicydem? 

Edytowano przez Samsung123321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

 

2 minuty temu, ravoj napisał:

Bardzo prosto. Prowadzę skrupulatny program w excelu wpisuje wydatki, koszty i przychody. Przychody to zysk,  Excel sam wylicza i wiem w co inwestować a w co nie warto. 

Plik jest w chmurze dostęp mam z telefonu ogarnę kawałek wpisuję koszt i jadę dalej. 

IMG_20240329_110231_copy_1040x780.jpg

IMG_20240329_110201_copy_1040x780.jpg

A tak konkretnie? Koszty plon cena do wyliczeń?

1 minutę temu, Samsung123321 napisał:

Ok a ile dawałeś i czy nie koliduje z fungicydem? 

0,8l, nic nie koliduje


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294
Napisano (edytowany)

No wpisuję na bieżąco:   wykorzystałem środek Tazer za 250 zł to taką kwotę wpisuje na danym kawałku uprawy,  jak sprzedałem pszenicę po 800 zł to taką kwotę wpisuje z danego kawałka jak dostałem dopłatę 5 000 to ją ujmuje jako przychód, jak kupuje paliwo to wpisuje. 

Jedyne czego tam nie ujmuje to części do ciągnika, rękawic, jakiś innych rzeczy do rolnictwa, bo do tego mam inny program i nie wpisuje tam też kosztów swojej pracy. 

Jestem na Vat więc te sprawy mogę sobie ocenić u księgowej. 

Tutaj mam surowe koszty uprawy, kasę zainwestowaną w daną uprawę i ewentualny zysk. 

Stąd wiem,  że w ubiegłym roku na rzepaku wyszedłem niewiele więcej na czysto jak osoba która wydzierżawiła mi pole. 

Edytowano przez ravoj
  • Like 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Może masz zle formuły w excelu? 

Nie daj się prosić tylko podaj te 3 liczby - plon cena koszy.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
8 minut temu, ravoj napisał:

No wpisuję na bieżąco:   wykorzystałem środek Tazer za 250 zł to taką kwotę wpisuje na danym kawałku uprawy,  jak sprzedałem pszenicę po 800 zł to taką kwotę wpisuje z danego kawałka jak dostałem dopłatę 5 000 to ją ujmuje jako przychód, jak kupuje paliwo to wpisuje. 

Jedyne czego tam nie ujmuje to części do ciągnika, rękawic, jakiś innych rzeczy do rolnictwa, bo do tego mam inny program i nie wpisuje tam też kosztów swojej pracy. 

Jestem na Vat więc te sprawy mogę sobie ocenić u księgowej. 

Tutaj mam surowe koszty uprawy, kasę zainwestowaną w daną uprawę i ewentualny zysk. 

Stąd wiem,  że w ubiegłym roku na rzepaku wyszedłem niewiele więcej na czysto jak osoba która wydzierżawiła mi pole. 

Do tego nie trzeba mieć excela, w rzepaku wyszedłeś na 0, plon nie zadowolił bo może nie dałeś tych nieszczęsnych mikroelementy które rzepak potrzebuje bor mangan molibden?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

Rzepak 2.2 ha: 

 

- koszt 10 240zl 

 

- sprzedany za 15360zl ( 8.7 t po 1750 netto) Plus dopłata do tego kawałka 3000zl  czyli 18360 zł 

 

- zysk 8120zl 

 

Zysk z 1 ha: 3690zl


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
42 minuty temu, Ulman napisał:

Stosowałem i moim zdaniem robi robotę. Co do ilosci skladnikow to nie specjalnie rozkminialem ale bardzo ładnie mi się po tym pszenica zazieleniła. 

Powiem ci ze po tym składzie to słaby ten foliqu jest. Ni to miedzi uzupełnić bo 9kg trzeba dac jakieś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    29

Panowie,

Pryskalem teraz pszenice na dokrzewienie 0.5l ccc

Czy mogę później użyć jeszcze raz ccc na skracanie czy już coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294
Napisano (edytowany)
2 minuty temu, Tomek90 napisał:

Do tego nie trzeba mieć excela, w rzepaku wyszedłeś na 0, plon nie zadowolił bo może nie dałeś tych nieszczęsnych mikroelementy które rzepak potrzebuje bor mangan molibden?

 

Trochę zarobiłem, ale nie mikro a azot na wiosnę był strzałem w kolano. Za późno podałem i za mało, bo to pierwszy mój  rzepak był. 

Teraz sąsiad też trochę spóźnił ten azot a ja krzyczałem mu żeby dawał wcześniej nauczony swoim doświadczeniem no i zobaczymy co będzie

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
2 minuty temu, ravoj napisał:

Rzepak 2.2 ha: 

 

- koszt 10 240zl 

 

- sprzedany za 15360zl ( 8.7 t po 1750 netto) Plus dopłata do tego kawałka 3000zl  czyli 18360 zł 

 

- zysk 8120zl 

 

Zysk z 1 ha: 3690zl

Co to za dopłatą 3000zl do 2.2ha? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezyk_nh    39

Z tego co czytałem to sporo z was kupuję mikro na edach. Ile dajecie siarczanu miedzi na pszenicę może ktoś powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Ja mam 8ha na które nie dałem rady wjechać planowałem to zrobić dziś ale jak ma mi potem 3 dni słońce palić saletrę to chyba rozsieje w poniedziałek wieczorkiem a w nocy ma popadać i na dodatek pole jeszcze doschnie to mało kolein będę mieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294

 He he 8 ha to całe moje gospodarstwo 😏😐

3 minuty temu, Tomek90 napisał:

Co to za dopłatą 3000zl do 2.2ha? 🤔

Ekoschematy dobrze napisane. Nie pytaj jakie, bo za ich napisanie dałem 200zł trochę tych punktów było 

Dlatego powtarzam - dobra inwestycja to dobry  zysk. Warto było 200zl dać na napisanie ekoschematow a nie warto na Foliqa


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    83
50 minut temu, ervyn napisał:

Petarda można pryskać nawet przy przymrozkach, według pewnego przedstawiciela Agrii. Jak zapytałem czy Proleaf max z procamu też można to nie, ale foliq super działanie 🤣 a poprzednio pracował w procamie i Proleaf był najlepszy a wszystko inne to syf 🤣🤣🤣…”doradztwo”

Powiem Ci lepsze, zarówno Proleaf jak i foliq jeszcze 3 lata temu produkowała ta sama fabryka na Kołodzieja w Poznaniu🤣 🤣,🤣,🤣, możliwe że do tej pory produkują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
4 minuty temu, ravoj napisał:

 He he 8 ha to całe moje gospodarstwo 😏😐

Ekoschematy dobrze napisane. Nie pytaj jakie, bo za ich napisanie dałem 200zł trochę tych punktów było 

Dlatego powtarzam - dobra inwestycja to dobry  zysk. Warto było 200zl dać na napisanie ekoschematow a nie warto na Foliqa

Przecież jeszcze nic nie wypłacali za żadne ekoschematy 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Tak naprawdę dodatki typu proleaf calcorium makro p, prokalif to dopieszczanie upraw chociaż wizualnie robią robotę jak podpasuje pogoda i dawka.

Oczywiście z nawozem w poniedziałek największy problem ma teściowa bo święta a ja mówię wolę w święta po południu u wieczór poświęcić to przynajmniej potem w koleinach mnie nie wytrzęsie. A po za tym mówię że przeciesz 3 dni będę świętował bo w domu nas nie ma. Kiedyś jednak bardziej przewidywalna pogoda była. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
24 minuty temu, Korbol napisał:

Powiem Ci lepsze, zarówno Proleaf jak i foliq jeszcze 3 lata temu produkowała ta sama fabryka na Kołodzieja w Poznaniu🤣 🤣,🤣,🤣, możliwe że do tej pory produkują

Przecież foliq produkuje Agrii gdzieś pod wawą a teraz otworzyli nowa fabrykę.

 

1 godzinę temu, ravoj napisał:

Wiem,  że robię to dobrze, jak z 1  ha zostaje mi 5 tys.  na czysto ( z dopłatami oczywiście) 

 

49 minut temu, ravoj napisał:

 

Zysk z 1 ha: 3690zl

To w końcu 5 tys czy 3,7tys?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1142
1 godzinę temu, ravoj napisał:

 He he 8 ha to całe moje gospodarstwo 😏😐

Ekoschematy dobrze napisane. Nie pytaj jakie, bo za ich napisanie dałem 200zł trochę tych punktów było 

Dlatego powtarzam - dobra inwestycja to dobry  zysk. Warto było 200zl dać na napisanie ekoschematow a nie warto na Foliqa

Nie no, ekoschematy są tak skomplikowane, że samemu nie da rady ogarnąć. Prowadzisz takie skrupulatne wyliczenia a nie potrafisz ekoschematów ogarnąć?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Przecież jeszcze nic nie wypłacali za żadne ekoschematy 🤔

Wypłacili w tym tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korbol    83
1 godzinę temu, Ulman napisał:

Przecież foliq produkuje Agrii gdzieś pod wawą a teraz otworzyli nowa fabrykę.

 

 

To w końcu 5 tys czy 3,7tys?

Może teraz, jeszcze trzy lata temu na jednej hali lali proleaf 4.0, a za ścianą z granulatorów w worki leciał foliq. też niekoniecznie wszystkie ich produkty muszą być produkowane w jednym zakładzie. Większość firm nawozowych nawet nie produkuje swoich produktów tylko zleca innym firmom nawozowym posiadającym fabryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj