yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
alfa    1196

U was też takie place żółtego w  pszenicy ? Za mokro czy co ? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637
8 minut temu, rolnikos25 napisał:

Ktoś wie co to za chwast?

IMG_20240309_140323.jpg

Gwiazdnica pospolita 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Który zestaw na t1 w pszenicy i jęczmieniu byłby najlepszy?

1. 150 g protiokonazol + 400 g fenpropidyna

2. 120 g. protiokonazol + 300 g fenpropidyna

3. 120 g. protiokonazol + 300 g fenpropidyna + 5 g cyflufenamid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
yacenty napisał:

Jedziemy regulować?

20240310_091030.jpg

łooo Panie u mnie pszenica wije się jeszcze po ziemi a od 3 dni mam przymrozki po -5*C myślę że dopiero w tym tygodniu po jutrzejszym deszczu pszenica ruszy a tu widzę że czas skracać a dopiero początek marca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

średnia dobowa temperatura lutego to 7.1 stopnia!!! marzec póki co 6.8. wczoraj podjąłem ryzyko i pszenice po qq opryskalem na chwasty. wybrałem pakiet środków działających w temperaturach powyżej 5stopni.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Patrząc na aktualizacje pogodowe to bez ryzyka.

U mnie miało lać ponad miarę, nocne przymrozki, a  teraz pokazują jakieś przeloty i wybuch wiosny za tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

no tak, dziś już 12, w nocy ma być 8, jutro i wtorek 15. pod koniec tygodnia ma spaść do 8, nocki powyżej 5. poszła mocna zupka to mam nadzieję że pole będzie posprzątane, a jak coś nowego wyjdzie to jeszcze będzie czas na korektę


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logitech55    1

Czy rexade pak można zmieszać z medax max lub jakimś trinespakiem etylu? U mnie też pszenica idzie do góry ale jeszcze się nie wjedzie.

A jakby dołożyć do tego jeszcze wirtuoz pro w dawce ok 0,7 l/ha . Nic się nie stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

@Agrest u mnie pokazywalo ze miało spaść 18mm deszczu jeszcze 2 dni temu a dziś tylko przelotne, może 2mm w sumie i też już wiosnę widać. @yacenty robisz tak wczesny zabieg na chwasty to pewnie wystarczyła by średnia dawka ale z drugiej strony zrobisz raz i zapomnieć, oby się udalo👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logitech55    1
1 godzinę temu, yacenty napisał:

średnia dobowa temperatura lutego to 7.1 stopnia!!! marzec póki co 6.8. wczoraj podjąłem ryzyko i pszenice po qq opryskalem na chwasty. wybrałem pakiet środków działających w temperaturach powyżej 5stopni.

Jakie środki zastosowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

mover, biathlon i coalicion


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
rolnikos25 napisał:

Ktoś wie co to za chwast?

IMG_20240309_140323.jpg

kiedyś miałem to miejscami na nowej działce, poszedł axial pac bo głównie o miotle mi chodziło i przy okazji wyczyściło to dziadostwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikos25    14

U mnie gorzej bo na łąkach zaczyna wychodzić i prawdopodobnie trzeba będzie pryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

co roku o tej porze po ruszeniu wegetacji jechałem z mikro miedz mangan molibden I cynk, koszt wynosił ok 50zl w tym roku prawie 80+ paliwo. Czyli w tym roku odpuszczam zabawe... wolę zrobić lepsze T1

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413
agrosebastian95 napisał:

Który zestaw na t1 w pszenicy i jęczmieniu byłby najlepszy?

1. 150 g protiokonazol + 400 g fenpropidyna

2. 120 g. protiokonazol + 300 g fenpropidyna

3. 120 g. protiokonazol + 300 g fenpropidyna + 5 g cyflufenamid

nawet nie znajac tematy, drugi punkt od razu mozna wykreslic. tu nie ma alternatywy w stosunku do pkt 1 ,tylko okrojone dawki. co jest lepsze, jedna ladna, mloda blondynka czy dwie? 😃

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
3 godziny temu, Piffpaff napisał:

co roku o tej porze po ruszeniu wegetacji jechałem z mikro miedz mangan molibden I cynk, koszt wynosił ok 50zl w tym roku prawie 80+ paliwo. Czyli w tym roku odpuszczam zabawe... wolę zrobić lepsze T1

Co znaczy lepsze T1 ? Bo ja wolę na grzybówce zaoszczędzić te 30-40 zł (dając i tak to co trzeba ) a za te 30-40 zł dać tyle micro i takiego micro jakiego trzeba na full 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18
mysza103 napisał:

3 godziny temu, Piffpaff napisał:

co roku o tej porze po ruszeniu wegetacji jechałem z mikro miedz mangan molibden I cynk, koszt wynosił ok 50zl w tym roku prawie 80+ paliwo. Czyli w tym roku odpuszczam zabawe... wolę zrobić lepsze T1

Co znaczy lepsze T1 ? Bo ja wolę na grzybówce zaoszczędzić te 30-40 zł (dając i tak to co trzeba ) a za te 30-40 zł dać tyle micro i takiego micro jakiego trzeba na full 

to z jakiej firmy dajesz to mikro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Z różnych , kupuję osobne składniki i daję tyle ile czego trzeba na jaką uprawę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

ja tez kupuje osobno składniki ale dając takie dawki jak zalecają to wychodzi prawie 80zl. Micro za 30zl? 100g czystej miedzi kosztuje 21zl a gdzie reszta? Nie jestem obszarowcem żeby kupić duże ilości taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

100 Cu , to bardzo dużo , nie wiem czy  75 g nie bedzie za dużo , bo fazy uciekają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
1 godzinę temu, Piffpaff napisał:

ja tez kupuje osobno składniki ale dając takie dawki jak zalecają to wychodzi prawie 80zl. Micro za 30zl? 100g czystej miedzi kosztuje 21zl a gdzie reszta? Nie jestem obszarowcem żeby kupić duże ilości taniej

25 kg siarczanu miedzi kosztuje 380 zł ( tyle dałem w grudniu ) , to starczy na 25- do 30  ha pszenicy , to wychodzi 12,5 -15 zł /ha , siarczan manganu płaciłem 118 zł(25 kg ) daję po 4 kg/ha w dwóch podaniach (po 2 kg )w sumie wychodzi ok 19 zł . I można powiedzieć że te 2 składniki są dla pszenicy najważniejsze , więc przeważnie na nich bazuję . Razem wychodzi 32-36 zł /ha i raczej tego się będę trzymał że wolę dać T1 za 130-150,  niż za 200 , a za różnicę podać to micro , i na pewno będzie na plus w porównaniu bez micro , a z drogim T1

54 minuty temu, miwigos napisał:

100 Cu , to bardzo dużo , nie wiem czy  75 g nie bedzie za dużo , bo fazy uciekają

Ja już podałem prawie 2 tygodnie temu 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1294
Dnia 1.03.2024 o 08:24, mysza103 napisał:

Mógłbyś to 1 zdanie sprecyzować , co masz na myśli? Po co niby do rsm dodawać mocznik ? Bo takie postępowanie zabrzmiało co najmniej śmiesznie,  chyba że coś żle napisałeś 

Sorry że tak późno, ale dla mnie nie śmiesznie, no może troche. To efekt wielu lektur i wielu Waszych postów. Bo co dać jak masz pszenicę po 4 pędy, z których ciężko odróżnić pęd główny? Jak nie dasz, to zaszkodzisz, dasz za dużo to pokrzewisz i jeszcze bardziej zaszkodzisz, jak dasz mało to za krótki czas powtórka. Nie można zwlekać długo, czekać do kwietnia,  bo jak sucho będzie to nic nie da i będzie za późno, redukcja kłosa itp.  Dlatego wymyśliłem że dam mniej azotanowego a więcej amidowego. RSM ma połowę N amidowego, a mi trzeba mało azotanowego a więcej amidowego. Dałem za jednym razem 14 Kg azotu azotanowego i 26 kg amidowego na później, bo pole daleko i pogoda nieznana.  Fajnie padało niedawno, więc N jest już w profilu i powoli uwalnia się z amidowego. A ja leżę i podziwiam. Wystarczyło w RSM 28 rozpuścić mocznik i miesiąc czekam. Ja sobie mogę pozwolić na takie eksperymenty bo mam tylko 5 ha pszenicy. Na drugą dawkę przed strzelaniem w źdźbło już mixów nie będzie, tu już azotem nie zaszkodzę 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467
Napisano (edytowany)

To ja tez w tym roku zamiast bawić się w mikro dolistne to wole pozostać przy dobrej ochronie 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141
15 godzin temu, yacenty napisał:

mover, biathlon i coalicion

I wszystko ma zwalczyć czy pierwszy raz to stosujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez Mrloyalasfuck
      Steroids, both in animals and humans, have been a topic of controversy and debate for many years. These compounds, which can have various effects on the body, are used for a variety of purposes, including medical treatment, performance enhancement, and in the case of animals, to promote growth in livestock. While steroids can have beneficial effects when used properly under medical supervision, their misuse and abuse can lead to serious health consequences. This article aims to explore the use of steroids in animals and humans, highlighting the potential benefits and risks associated with their use.
      Benefits of Steroids in Medical Treatment
      Steroids are commonly used in medical treatment to reduce inflammation and suppress the immune system. They are prescribed for a wide range of conditions, including asthma, arthritis, and certain skin disorders. In these cases, steroids can help alleviate symptoms and improve quality of life for patients. Corticosteroids, for example, are often used to treat inflammatory conditions such as rheumatoid arthritis by reducing pain and swelling in the joints. In addition, steroids can be used to manage allergic reactions and autoimmune diseases by modulating the immune response.
      While steroids can be highly effective in treating certain medical conditions, they are not without risks. Prolonged use of steroids can lead to a range of side effects, including weight gain, high blood pressure, diabetes, and osteoporosis. Patients who are prescribed steroids for long-term use are typically monitored closely by healthcare providers to minimize these risks and adjust treatment as needed.
      Use of Steroids in Performance Enhancement
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj