yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

slavik80    119
Napisano (edytowany)

Mam provision drugi rok, wzgledem euforii wyszedl duzo lepiej, mial bialko powyzej 12,7 pomimo, ze koszony po deszczach ok 21 sierpnia ,nie porastal w klosie, moze trzeba nieco bardziej skracac..

Edytowano przez slavik80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
Dnia 31.12.2023 o 13:44, Piffpaff napisał:

no wlasnie wychodzę z tego założenia więc zaoralem wszystko bo co mi z orki wiosennej na 5klasie! A siejąc 100% moich gruntów ornych lepiej na tym wyjdę jak zostawić ugor albo siać poplony gdzie muszę uprawić, kupić nasiona i paliwo. Właśnie przeczytałem że na stronie EPUE w zakładce Moje sprawy są wyniki monitoringu satelitarnego więc już wiedzą i beda wiedzieć wszystko co robione jest na polu

Boisz się wiosennej orki na 5 klasie, ale siejesz same uprawy jare? Jakbym miał 5 klasę to wszystko obsiałbym oziminami. No chyba, że masz w planach jakieś specyficzne uprawy.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    353

planuje zasiac owies ale jak pogoda pozwoli to już koniec lutego i o dziwo nawet w suche lato owies odda ok 4t Jeśli bym zaoral na wiosnę i posiał to zysk wychodzi zerowy, próbowałem kilka lat temu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Co sądzicie o takiej ochronie T1 Ozzy 0.6kg Ambrosio 0.4 Tern 0.3 lub Cyflux 0.2 Cenowo wychodzi mi 200 zł. Dużej presji mączniaka nie ma, jedynie w ostatnich latach była presja brunatnej plamistości. Co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    494

A takie coś ?  0,3 kg Unix + 150g Protio + Tern 0,3l ? Jakie zdanie na to ? Opinia ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Pytanie co będziesz dawać na t2? Jeśli cos z protio to bym co innego dał na t1. Ogólnie dawki powinny być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    200
3 godziny temu, cris10 napisał:

Co sądzicie o takiej ochronie T1 Ozzy 0.6kg Ambrosio 0.4 Tern 0.3 lub Cyflux 0.2 Cenowo wychodzi mi 200 zł. Dużej presji mączniaka nie ma, jedynie w ostatnich latach była presja brunatnej plamistości. Co sądzicie?

Piszesz że nie masz presji maczniaka a chcesz dać 2 substancje typowo na niego. Nie mówiąc że cyprodynil też coś podziała na niego zapobiegawczo. Jak nie spodziewasz się presji to możesz nie dać ternu i cyluxa, a jak wyjdzie to zawsze możesz interwencyjnie podać 350g fenpropidyny. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Nie ma dużej presji, wolę dorzucić i zapobiegać. Nie dam to zaraz wyskoczy, będzie trzeba wjeżdżać, a z pogodą na wiosne różnie bywa w ostatnich latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozzy321    5

Że tak się zapytam ile wychodzi was ochrona grzybowa na 1ha? Bo mi wyszło na 2024 koło 500 pln i dla mnie to już dużo 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    200
15 godzin temu, cris10 napisał:

Nie ma dużej presji, wolę dorzucić i zapobiegać. Nie dam to zaraz wyskoczy, będzie trzeba wjeżdżać, a z pogodą na wiosne różnie bywa w ostatnich latach.

Rozumiem, ale w takim układzie ja bym odpuścił tern. Cyprodynil i cyflufenamid powinny wystarczyć jako zabezpieczenie. Oczywiście pod warunkiem, że w dniu zabiegu nie będzie maczniaka. Fenpropidyne warto posiadać ( w razie jakby wyskoczył maczniak w różnych fazach), ale dawanie jej przy podaniu 2 innych substancji na maczniaka to wg mnie średni pomysł. Cyflufenamid działa też trochę interwencyjnie, więc nawet jak byłby niewidoczny początek maczniaka w dniu zabiegu, to on sobie z tym poradzi. 

Albo dać tern i  zrezygnować z cyflufenamidu.

Przy spadku cen tebu oparcie na nim ochrony liścia w t1 to całkiem sensowny pomysł.  Sama kombinacja jak najbardziej ok. Trzeba tylko uważać na temp zabiegu do triazoli i mieć świadomość, że po 2-3 tyg od zabiegu (bliżej 2) liście nie będą już chronione. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozzy321    5
8 godzin temu, miwigos napisał:

420 netto w 2023, w tym bedą kupowane w marcu

@miwigos a możesz napisać co dawałeś na t1 t2 i t3?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    353

Admin obudź się, czas na Ochrona i nawożenie pszenicy 2024

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3547
26 minut temu, ozzy321 napisał:

@miwigos a możesz napisać co dawałeś na t1 t2 i t3?? 

T1 input triple 

T2 ascra

T3 matkonazol + tebukonazol

środki kupione we wrześniu 2022 przed podwyżką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9028

Mam 3 odmiany pszenicy, i widzę że z wiosny znowu trzeba będzie jechać na mączniaka. Ziarna zaprawiane z centrali. Pogoda sprzyja grzybom w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    76
Napisano (edytowany)

U mnie to samo czy zaprawione z centrali czy swój materiał identycznie porażone szczególnie przy lesie gdzie brak przewiewu rok nie było zboża na danym kawałku i guzik odmiany arkadia i gentelmen siew końcówką września

Edytowano przez Grab12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5594

z racji że temat o pszenicy to pozwolę sobie na małą wrzutkę. W technologii uprawy praktykuje się różne rozstawy rzędów , głównie 12,5 lub 14,3 cm. Jakie są zalety i wady uprawy na 14,3 cm? Jakie macie doświadczenia i obserwacje?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3692

Wcześniej całe wieki siane Poznaniakiem co 10.8cm, teraz Amazonką co chyba 14cm. Obserwacje są takie że i tu i tu rośnie. Liczy się obsada na m2

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5594

Jakby tylko o obsadę na metr chodziło to pewnie sialibyśmy co 25 cm.  Jak ktoś ma doświadczenia i przemyślenia w tym temacie to chętnie poczytam.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    915
Napisano (edytowany)

W przypadku zbóż duże ryzyko zachwaszczenia wtórnego i duże zagęszczenie roślin w rzędzie (25). Jak dla mnie 12-15 cm jest optymalnie. Między 12 a 14 najpewniej bez istotnych różnic 

Edytowano przez STIG13
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3547

To za mała róźnica szeokości , żeby zauważyć różnice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9028
Napisano (edytowany)
14 godzin temu, miwigos napisał:

To co za odmiany masz /

Ostroga, wilejka i apexus  najlepiej trzyma się wilejka. Siew po rzepaku bezorkowo zwykłym zestawem biernym , około 25.wrzesnia.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23
13 godzin temu, miwigos napisał:

T1 input triple 

T2 ascra

T3 matkonazol + tebukonazol

środki kupione we wrześniu 2022 przed podwyżką

Jakie dawki stosowałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez patryk170
      Witam, dzisiaj oglądałem  pszenice jarą na polu i widać już niedobory wody. Pole to ma 500 metrów długości i jest to mozaika i z jednej strony od lasu zaczyna się na 6/5 klasie i przechodzi w 4b/a z drugiej i co mnie dziwi to to że na tych piachach jest ładna ciemnozielona a na lepszej ziemi zrobiła się jasnozielona. A  na wszystkich sąsiednich polach jest na odwrót i  na tych piachach ludziom już powypalało zboża. Czym może być to spowodowane ?
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Skalpel13
      Witam mam takie pytanie opryskalem pszenice jarke huzarem czy coś będzie z tego???
    • Przez Skalpel13
      Witam opryskał ktoś kiedyś pszenice jara huzarem proszę o opinie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj