yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2023

Polecane posty

PawePrz    57

Dzięki. U mnie też poszło, w sumie jakoś się rozpuściło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31
12 godzin temu, PawePrz napisał:

Zdarzyło się komuś że po wymieszaniu Windsar 250EC z wodą zrobiło się błoto i farfocle?

Na sitku opryskiwacza 

Jak miałem opryskiwacz po moczniku i siarczanie to też tak miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Mam problem, robiłem pszenicę tym samym opryskiwaczem tymi samymi środkami w zblizonym czasie i na 3 odmianach mam przepalenia a na jednej nie. Poszły Grzyb i odżywka . Na jednej widać że była septorioze paskowata ale zakładam że dwa zabiegi już wstrzymały grzyba . Na pozostałych są suche końcówki liści . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

Co lepiej zastosować na t2?  bo już  różne wersje czytałem  i trochę o głupiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hira2    0

Czy mogę to zastosować w pszenicy w jednej dawce.Atribut+Mustang+Mocznik+Siarczan magnezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Mam ją pierwszy siew po centrali i też ciężko ogarnąć choroby, ja zrobiłem T2 kilka dni temu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    461
4 minuty temu, Damianek20 napisał:

Mam ją pierwszy siew po centrali i też ciężko ogarnąć choroby, ja zrobiłem T2 kilka dni temu 

Rgt Treffer po pszenicy mam posiany to mam wrażenie że trochę lepiej sobie radzi z chorobami a jest po pszenicy . Ale tak samo na dole już choroby się pokazują . Najważniejsze że podstawa zdrowa jest . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

C1 miałem po rzepaku a teraz ja mam po burakach i widzę że ta odmiana jak najbardziej radzi sobie ale w systemie C1. U mnie wyszło na wierzch , jest ruda niby łodyga zielona do węzła czysta ale liście masakra. Górne liście dopiero czyste . Ale wizualnie kiepsko wygląda. Jutro wstawię fotę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

co na poprawke w pszenicy ozimej na przytulie, łan ma 30-40cm przytulia wystaje już poza łan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaXtzTS    22

w którym momencie i jaką dawką moddusa prysnąć pszenicę żeby skrócić dokłosie? 21 kwietnia poszło 0.3 moddusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej224    133
33 minuty temu, ovi napisał:

co na poprawke w pszenicy ozimej na przytulie, łan ma 30-40cm przytulia wystaje już poza łan

fluroksypyr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro11111    23
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, hira2 napisał:

Czy mogę to zastosować w pszenicy w jednej dawce.Atribut+Mustang+Mocznik+Siarczan magnezu

Z zasady nie mieszamy herbicydów z mocznikiem z powodu możliwości potęgowania działania substancji czynnych.

38 minut temu, andrzej224 napisał:

fluroksypyr

A czy fluroksypr będzie dobry na chabra po 2 kolanku tzn. bez różnicy w plonie pszenicy.

Edytowano przez jaro11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i t2 zrobione. Na ostrodze tylko nie bo za mała a  tak to opryskane... 3.5 tyg od t1. Trochę łapała septoriozy, skrzypionka stara też trochę się pokazywała. Dostała Ascra xpro 1.5l + 3kg ferti 19 + 50 ml cyperkill + 0.15kg inazuma. Inazuma została po rzepaku więc wykorzystałem co było na stanie. Może trochę przy wcześnie ale mam wyjazd to raz a dwa już tez prawie 4 tygodnie myślę że można. Flagówka powoli wyłazi. Początek czerwca t3 tam gdzie wiem że może być cyrk a gdzie nie to nie I na tym koniec 

Screenshot_20230506-133913_Gallery.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

jest tak zimno że łodygi w rzepaku fioletowe, pszenica stoi w miejscu od ponad tygodnia, na skrajach pola gdzie doleciało mniej azotu to robi się jasna, do tego górne liście zaczyna grzyb siadać bo od ostatniego zabiegu 3 tygodnie a czobki górnych liści żółte, w nocy było-2 a do tego na najbliższy tydzień pokazują wiatry do 40-50km/h i weź tu owies pryskaj.... ciężka zima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
Napisano (edytowany)

@Samsung123321  jak nie na kosisz 11 t /ha to porażka przy tej ochronie... oczywiście żartuje.... rób jak chcesz w końcu  to Twoje cebuliony....ale nigdy tak intensywnie nie chroniłem a  plony grubo ponad 10 były....

Euforia . Od dołu choroby już ida . Przyszły tydzień T2 w planie i R2 . 

DFD52218-E49A-4029-9888-6725ED6BCC99.jpeg

Słabiutkie to T1 u Ciebie @SawekBraczyk skoro tak żółto....i stąd taki pociąg u Ciebie do protio w T2 że niby wyczyści...i zdrowaśki nie pomogą....jak tak zapuszczone....

Edytowano przez taux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288
2 godziny temu, ovi napisał:

co na poprawke w pszenicy ozimej na przytulie, łan ma 30-40cm przytulia wystaje już poza łan

Starane Tomigan 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusmarek    5

Jaki siarczan magnezu macie sprawdzony co się dobrze rozpuszcza? Bo kupiłem w tym roku fertiplon grupa azoty i to jest tragedia na dnie opryskiwacz został jakby nie rozpuszczony piasek po za tym pozatykał kilka dysz około 7. Nigdy nie miałem takiej sytuacji . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    461
1 godzinę temu, taux napisał:

@Samsung123321  jak nie na kosisz 11 t /ha to porażka przy tej ochronie... oczywiście żartuje.... rób jak chcesz w końcu  to Twoje cebuliony....ale nigdy tak intensywnie nie chroniłem a  plony grubo ponad 10 były....

Euforia . Od dołu choroby już ida . Przyszły tydzień T2 w planie i R2 . 

DFD52218-E49A-4029-9888-6725ED6BCC99.jpeg

Słabiutkie to T1 u Ciebie @SawekBraczyk skoro tak żółto....i stąd taki pociąg u Ciebie do protio w T2 że niby wyczyści...i zdrowaśki nie pomogą....jak tak zapuszczone....

Nic nie rozumiem o co chodzi tobie ? Dolne liście nie potrzebne mi . T1 słaba nie była bo podstawa źdźbła jest zdrowa , mączniaka nie ma , jedynie dtr i trochę septoriozy się pokazuje . Ale to już miesiąc od T1 wiec ma prawo już się jakieś choroby pokazywać , pomaga jeszcze wilgoć przy tym i to ze łan jest gesty jak widzisz . Siew 400szt był . Uważam ze Protio to bardzo dobra substancja , w T2 mi się sprawdza . Przecie nie będę Tebu co chwile dodawał . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
SawekBraczyk napisał:

Euforia . Od dołu choroby już ida . Przyszły tydzień T2 w planie i R2 . 

DFD52218-E49A-4029-9888-6725ED6BCC99.jpeg

co planujesz na T2? U mnie pojdzie priaxor 1l bo mam kupiony jesienią i zastanowię się jeszcze nad tebu Na razie wygląda to słabo, w dłuższej perspektywie słabo z deszcze w mojej okolicy a przymrozki i wiatr robią swoje, na polach kukurydzy zawieje piaskowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    461
Napisano (edytowany)
4 minuty temu, Piffpaff napisał:

co planujesz na T2? U mnie pojdzie priaxor 1l bo mam kupiony jesienią i zastanowię się jeszcze nad tebu Na razie wygląda to słabo, w dłuższej perspektywie słabo z deszcze w mojej okolicy a przymrozki i wiatr robią swoje, na polach kukurydzy zawieje piaskowe

0,9 Priaxor + 150g Protio . Wiem , ta pogoda sprzyja infekcjom w tym roku . Ale niektórzy nie widza tego niestety . U mnie wilgoci w opór jest jak narazie . Dzisiaj 10l już spadło . Priaxor tez jesienią kupowałem i Protio . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Ja w tym roku ekonomicznie 0,8l Delaro + coś na mszyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211
magnum123 napisał:

2 godziny temu, ovi napisał:

co na poprawke w pszenicy ozimej na przytulie, łan ma 30-40cm przytulia wystaje już poza łan

Starane Tomigan 

z tego co czytam to fluroksypyr do 2 kolanka, u mnie wychodzi już podflagowy, do liścia flagowego jest Fundamentun może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj